Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Christoph napisał:

 

Jak bez sensu? W jaki sposob chcesz ustawic date po kilku dniach ustania rezerwy chodu? Jesli dzisiaj jest 2. a na zatrzymanym zegarku jest np. 6. bedziesz krecil wskazowkami o 4 tygodnie do przodu az wskoczy 2., czy bedziesz nosil zegarek z niezmieniona data? 

 

 

Odniosłem się do tego: 

11 godzin temu, Christoph napisał:

Szybka korekcja daty koronka w pierwszej pozycji to raczej standard w wiekszosci zegarkow mechanicznych i kwarcowych. 

Chodzi mi tylko o pierwszą pozycję koronki, bo o tym rozmawialiśmy. Najpierw po ruszeniu ustawia się godzinę, więc jest to bez sensu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rosaskc napisał:

Niewiarygodne, producentom Bonda udało się sprawić, żeby Rolex wyglądał tandetnie :biglol:

Myślę, że generalnie rzecz biorąc wizerunek Rolexa, poprzez jego notoryczną obecność w pop-kulturze, jest nieco "wyśwechtany". Dla mnie jest tak samo tandetny i ostentacyjny jak Ferrari. Ale to tylko moje zdanie. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolex ostatnio mocno się reklamuje w Multikinie, przed każdym filmem jest reklama, rozumiem że przed takim bondem, ale z miesiąc temu jak puścili przed jakąś bajką to wybuchnąłem śmiechem jaki target sobie obrali, choć fakt coraz to młodszych milionerów mamy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Turbo napisał:

Mnie się Rolex głównie kojarzy z tym że w filmach ktoś komuś próbuje wcisnąć podróbkę :D 

 

Żeby nie offtopować, obecnie:

 

IMG_0786.thumb.jpeg.8bf99eedd0854639ab98e3de3057193d.jpeg

 

Marzy mi się Omega Speedmaster, ale przeraża mnie trochę myśl o wydaniu ponad 20tys pln na zegarek...

Fajny ten Timex. Co to dokładnie za model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy 22mm, w dodatku teleskopy z wajchą, można wymienić w pół minuty bez żadnych narzędzi. Ale jest silikonowy, także nie powinien się pokiereszować. Prawdę mówiąc wolę silikonowo-gumowe, niż np skórzane, bo są w pewnym stopniu elastyczno-rozciągliwe i lepiej się dostosowują, jeśli punkt idealny wychodzi gdzieś między dwoma dziurkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Turbo napisał:

Standardowy 22mm, w dodatku teleskopy z wajchą, można wymienić w pół minuty bez żadnych narzędzi. Ale jest silikonowy, także nie powinien się pokiereszować. Prawdę mówiąc wolę silikonowo-gumowe, niż np skórzane, bo są w pewnym stopniu elastyczno-rozciągliwe i lepiej się dostosowują, jeśli punkt idealny wychodzi gdzieś między dwoma dziurkami.

Ja ostatnio kupowałem takie z pomiarem tętna ale niestety paski nie wytrzymywały..a okazały się słabo wymienne :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Dla mnie jest tak samo tandetny i ostentacyjny jak Ferrari. Ale to tylko moje zdanie. :hi:

 

co do Rolexa mam podobne zdanie , jakbym w tym budzecie szukal to Rolex na ostatnim miejscu, ale Ferrari uwielbiam -z drobnymi wyjątkami

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się od dłuższego czasu z zamiarem zakupu automatu, koniecznie z trytem i takim delikatnie taktycznym i jednocześnie trochę klasycznym wyglądem..

Mój wybór obecnie padł na taki model:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-luminox-sport-timer-field-automatic-day-date-0920-xs-0921

Pytanie do bardziej obeznanych w temacie kolegów:

Czy ten automat to dobry wybór...?

Z góry dzięki za wszelkie opinie i ewentualne porady - na pewno się przydadzą..:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanym przez Ciebie przykladzie jest to werk automatyczny Selita SW-200, odpowiednik panzernego ETA 2824-2. Solidny werk, sprawdzony. Nie ma sie czego obawiac. 
 

PS: skoro paski Nato a szczegolnie „bondy“ sa znowu w modzie… 

05C021A5-A943-4CA5-8C7C-727E51607C6B.thumb.jpeg.79492d287b7ca252dee6b01f11667bd1.jpeg

Edytowane przez Christoph
  • Super! 2
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda byłem na 'Nie czas umierać' w kinie, ale ciężko jest tam zrobić stopklatkę i się przyjrzeć dokładnie. Ktoś wie w jakich zegarkach wystąpił Bond w najnowszej odsłonie? Wydaje mi się, że jednym był rolex, ale modelu nie wymyślę i miał też inne zegarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...