Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł list, w którym napisane jest, ze nie zapłaciłem czesnego za szkołę w 2006r. z której zrezygnowałem i sprzedali mój dług firmie windykacyjnej, a także naliczyli karne odsetki :/ W sumie naliczyli lekko ponad 2k. :wacko:

Ktoś się orientuje, jak z tego wybrnąć? Nawet nie mam jak się bronić, bo chyba wszystkie papiery już wyrzuciłem. Podpowiedzcie, jak się do tego zabrać.

 

Sent with HTC & Taptalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu 5 lat ? Nie według ogólnych zasad k.c. ? Moim zdaniem 3 lata, a jak umowę da się podciągnąć pod zlecenie, to nawet 2 lata. W każdym razie roszczenie jest przedawnione, więc niech spadają na drzewo.

Edytowane przez elmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do adwokata, zaplacisz moze 200-300PLN, ale zaoszczedzisz 2k.

Miałem podobny przypadek z Canal+, zrezygnowałem z nich w 2002 roku, a w zeszlym roku firma windykacyjna do mnie ze im wisze za jakis abonament + odsetki za 11 lat !!! 1600pln... jakiś żart pomyślałem

Poszedłem do znajomej Pani adwokat, a ona od razu "e-sąd z Lublina, znamy znamy" i opowiedziała mi co i jak, bo to taki nowy "standard"...

 

Złożone pismo o wgląd do akt i kasacje wyroku ze względu na przedawnienie (3 lata).

 

Od początku do końca trwało to miesiąc, ale mam święty spokój.

 

Polecam tą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten list był polecony za potwierdzeniem odbioru?

 

Gdybyś chcial zaoszczędzić na prawniku:

roszczenia przedawnily sie po 2 latach (751 pkt 2 kc), więc możesz

 

1. albo kompletnie ich olać i czekać na ewentualne (wątpliwe) wezwanie do sądu (bądź wyrok nakazowy z e-sądu) i wtedy podnieść zarzut przedawnienia (lub wskazać go jako podstawe sprzeciwu w przypadku wersji z e-sądem) i sprawa będzie finito,

 

2. odpisać im, że bardzo Ci miło ale sorry bo skonsultowałeś się z prawnikiem i on powiedział że mogą Ci skoczyć bo przedawnienie. Wtedy zrozumieją że szkoda tracić te kilka pln na pozew do e-sądu i efekt jak w pkt. 1.

 

to tak moje 0,03 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i udziabałem kawałek rantu felgi o krawężnik a także ciut mięsa z opony

Zdarza się najlepszym ;) Sprawdź wahacze i ich mocowania, oraz oczywiście geometrię. Felgi bardzo ładnie naprawiają na Instalatorów :icon_arrow: renowacjafelg.pl

Edytowane przez elmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elmo - dziękuję, wiem, tam właśnie te felgi były doprowadzone do porządku. Trudno, z zadziorem pojeżdżę do zimy. Stało się to przy parkowaniu w nocy :( . Zawieszenie nie ucierpiało.

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten list był polecony za potwierdzeniem odbioru?

 

Gdybyś chcial zaoszczędzić na prawniku:

roszczenia przedawnily sie po 2 latach (751 pkt 2 kc), więc możesz

 

1. albo kompletnie ich olać i czekać na ewentualne (wątpliwe) wezwanie do sądu (bądź wyrok nakazowy z e-sądu) i wtedy podnieść zarzut przedawnienia (lub wskazać go jako podstawe sprzeciwu w przypadku wersji z e-sądem) i sprawa będzie finito,

 

2. odpisać im, że bardzo Ci miło ale sorry bo skonsultowałeś się z prawnikiem i on powiedział że mogą Ci skoczyć bo przedawnienie. Wtedy zrozumieją że szkoda tracić te kilka pln na pozew do e-sądu i efekt jak w pkt. 1.

 

to tak moje 0,03 PLN

 

3. Wziął zaprzyjaźnionego prawnika, poczekał aż pozwą, zgłosił zarzut przedawnienia i obciążył ich kosztami zastępstwa procesowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za tydzień jadę do Torunia na wesle do kumpla.

nieteges nr :

1. jestem świadkiem choć nie mam na to ochoty

2. wydam kupę kasy ( koperta, dojazd itp itp)

3. najlepszy kumpel który dawał mi nadzieje na fajne wesele wywinał się z niego

4. koleżance która miała z nami jechać umiera chrześniak

5. dziś się jeszcze dowiedziałem że będę ganiał całą noc z wódką bo kelnerom się nie chce

 

Co mi po weselu na którym ani się nie napije ani nie pobawię. :angry: :angry:

Edytowane przez lukasdraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...