Skocz do zawartości

STI na co dzień?


Amstaff23

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę najmniejszego problemu w uzywaniu Sti na codzien. Robie tak już od dawna i nawet do głowy mi nie przyjdzie żeby wsiadac do komfortowego cichego outlandera. W piątek lecimy z dzieciakami do Poznania i pewnie tez padnie na Sti

no raczej :idea::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam STi od 2,5 roku i banan dzień w dzień :mrgreen::twisted:

Jeżdżę codziennie do pracy i z powrotem, średnio 25 km dziennie po mieście.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że nadaje się do codziennego użytku

Nie ma znaczenia wiek kierowcy po prostu każdy może oczekiwać czegoś innego od auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z tym eco-drivingiem w trasie jest taki, że jak przy 160 wyprzedza Cie Fabia to za chwilę wypracowane w pocie czoła na poprzednich 300km niskie spalanie bierze w łeb :twisted:

true, true. Próbowałem ostatnio na trasie Radom - Wawa. Fakt, że spalanie < 10, ale jest cięzko.

Jeżeli o mnie chodzi to po mieście jak najbardziej. A w trasie, powiedzmy że nie wysiadam wypoczęty, jak z jakiegoś dupowoza. To kwestia chyba tego, że w tym aucie ciągle coś się dzieje. Ciężko po prostu wrzucić 6, zrelaksować się i jechać spokojnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższych trasach rzędu 350 km brak komfortu zaczyna troche doskwierać - ostatnio tego doswiadczyłem z żoną.

 

STI polecam bardzej na kórtkie trasy.

 

Spalanie u mnie trasa ok 10L/100 km, kolo domu 13L/100 km. U mnie nie ma korków dlatego chyba spalanie mam lepsze od kolegów którzy wypowiadali się wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie towarzystwo ożywiło :mrgreen:

 

Ale weźcie pod uwagę że niektórzy piszą, nawet o 9,5 l/100 km.

 

Na codzień jest to faktycznie nie osiągalne zagdzam się :!: - to o czym piszę to były idelane warunki dłuższa trasa 350km nigdzie mi się nie spieszyło, spokojna jazda raczej bliżej 100km/h niż 170km/h ale koło domu no to 13 i więcej i faktycznie nie ma szans na mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze.

Na punkcie Subaru osiągnąłem chyba punkt wrzenia.

Mam WRX'a i STI. :twisted:

Ad vocem

STI na codzień?

O C Z Y W I Ś C I E.

1. Komfort.

Niestety w moim STI siedzi Tein SS, a w WRX seria, więc ciężko to porównać. Oczywiście WRX jest bardziej komfortowy jeśli w ogóle można mówić o komforcie w Imprezie :wink: , ale nawet STI na Tein'ie daje radę. Wniosek: Skoro ja nie narzekam na Teina w STI, to w standardowym STI powinno być naprawdę kanapowo jump.gif

2. Spalanie.

Różnica pomiędzy WRX i STI w mieście to ok.2-3 litrów, czyli 10-15zł na każde 100km. Dużo? Chyba nie. Jeśli ktoś kupuje mocną turbo-benzynę to z przyjemnością dołoży te 15 złociszy do baku.

.... no i chyba to tyle w temacie.

Więcej wad STI nie pamiętam i za wszystkie żałuję.

 

Co do zalet:

oui.gif

Hamulec, silnik, skrzynia, ukł. kierowniczy... nie będę pisał.

To temat na osobny wątek. Różnica p.o.r.a.ż.a.ok.gif

:arrow: Amstaff

Jak rozumiem jeździsz WRX'em i pytasz jak Ci będzie w STI?

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Otóż będzie dobrze

...rewsko dobrze.

PS

Co do spalania:

Po kupnie STI miałem do domu kilkaset km.

Naczytawszy się materiału na forum (na temat spalania STI) postanowiłem wrócić ekonomicznie do domu.

W naszym pięknym kraju poza terenem zabudowanym obowiązuje 90 km/h, Ja podróżowałem ok. 110 na szóstce.

Naprawdę bardzo fajna trasa. Lecę 110 dojeżdżam do kolumny aut i ... albo redukuję albo gaz w chłodnicy i...

robię robotę... po chwili wracam do tempa 110.

A spalanie?

 

 

 

 

 

9l

 

DZIEWIĘĆ.

 

Bez kitu. Można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...