Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy 2.0D


badmofu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Próbuję wybrać odpowiedni silnik na pokonywanie autostrad z prędkościa około 140km/h. Rocznie robię masę kilometrów głównie autostradami.

 

Mam pytanie do posiadaczy diesla - czy mógłbym Was prosić o informację na jakie spalanie można liczyć w przy prędkościach autostradowych (140/150) na tempomacie? (w sumie interesuje interesuje mnie każda buda - impreza, legacy, outback, forester)

 

Znalazłem sporo postów dotyczących spalania ale mnie interesuje konkretnie wynik przy spokojnej (zgodnej z prawem ;)) jeździe na tempomacie przy równych prędkościach autostradowych.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 km autostrady - prędkość licznikowa 150 km/h (GPS-owa 140 :D ) - bez klimy, z jednoosobowym obciążeniem - 6,8 l/100 według wskaźnika, czyli pewnie trochę więcej w rzeczywistości

Pozostałe 200 trasą bez autostrady, z klimą - 5 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej autostrady, to nigdy nie liczyłem, a komputer kłamie, więc na jego wskazaniach nie można się opierać. Często jednak jeżdżę na trasie Poznań - Warszawa - Poznań. Cała trasa liczy około 750 km, z czego 400 km, to autostrada z prędkością rzeczywistą 140 - 150, reszta, to drogi zwykłe + trochę warszawskich korków. Zużycie na tej trasie zawsze oscyluje nieco poniżej 7 l. Samochód, to legacy kombi w starej budzie - a więc ze skrzynią 5 biegową. Zazwyczaj 2-3 osoby na pokładzie i włączona klimatyzacja. Przyspieszam zazwyczaj dynamicznie, więc przy lżejszej nodze na pewno można urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy diesla - czy mógłbym Was prosić o informację na jakie spalanie można liczyć w przy prędkościach autostradowych (140/150) na tempomacie?

dokładnie dla takich warunków podałem swoje spalanie w legacy w tym wątku:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=26&t=108183&start=4200

 

(6.5 l/100 km wg ilości rzeczywiście spalonego paliwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy diesla - czy mógłbym Was prosić o informację na jakie spalanie można liczyć w przy prędkościach autostradowych (140/150) na tempomacie? (w sumie interesuje interesuje mnie każda buda - impreza, legacy, outback, forester)

badmofu Akurat dzisiaj byłem w Toruniu a wczoraj czytałem Twojego posta toteż:

80 km autostrady A1 - 150 km/h na tempomacie bez muśnięcia pedału przyspieszenia daje wg komputera spalanie 7.4, dla porównania 30 km - 180 km/h: 10.6 litrów wg komputera.

Legacy wagon 2008, skrzynia 5.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi podobnie jak slesz'owi, ok. 6 litrów na trasie 600 km gdzie 200 km to ekspresowa a pozostałe 400 km zwykłe polskie drogi. 140 km/h na ekspresowej, do 130 km/h na pozostałych i rozpędzanie raczej dynamiczne. Sedan z 5MT, na klimie, z dwoma osobami + dziecko, z wózkiem, wanienką, łóżeczkiem, fotelikiem do karmienia, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędkość licznikowa 150 km/h (GPS-owa 140 )

no właśnie, różnica zwiększa się co raz bardziej wraz ze wzrostem prędkości... czyli to tak po prostu jest i wszyscy tak mają? feler czy tak ma być ...bo...

 

 

 

Tak chyba ma być, a raczej tak jest we wszystkich samochodach, którymi jeździłam...

Radary policyjne wskazują prędkość jak na GPS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wskaźnik ma swoją tolerancję (+ i -). Gdzieś słyszałem, że w przypadku prędkościomierzy jest prawny wymóg, że nie mogą zaniżać, więc jedyną opcją jest "podkręcenie" wskazania tak, żeby zakres tolerancji ujemnej był cały czas powyżej rzeczywistej prędkości (na standardowych oponach, skrzyni itp. rzecz jasna). Nie wiem czy to prawda, ale brzmi sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ile jest przy 140 ale przy 180 km/h jest 3500 (skrzynia 5). :P

 

Nie wiedziałem że w dyszlach są takie długie skrzynie :shock: Bardzo ekonomicznie można połykać kilometry na autostradzie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj sprawdziłam na odcinku 40 km, przy 140km/h pali równo 7l/100

 

no właśnie, różnica zwiększa się co raz bardziej wraz ze wzrostem prędkości... czyli to tak po prostu jest i wszyscy tak mają? feler czy tak ma być ...bo...
u mnie jest to samo... :roll: Wiśnia niedawno zaczęła mnie wręcz perfidnie oszukiwać - twierdziła, że jadę 210km/h kiedy navi pokazywała 197km/h :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dzięki wszystkim. Po cichu liczyłem na to, że wyjdzie trochę mniej :) (wychodzi +/- jak moja benzyna 1.8 TSI). Jak widać prawa fizyki przy takich prędkościach są nie do oszukania ;-)

 

 

Mniej? :shock: Moj załadowany kombiwar przy takich predkościach potrafi łyknać na trasie 10l Pb :| wolnyssak...

 

Raczej popadł bym w zachwyt nad tymi 6-7 litrami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dzięki wszystkim. Po cichu liczyłem na to, że wyjdzie trochę mniej :) (wychodzi +/- jak moja benzyna 1.8 TSI). Jak widać prawa fizyki przy takich prędkościach są nie do oszukania ;-)

 

 

Mniej? :shock: Moj załadowany kombiwar przy takich predkościach potrafi łyknać na trasie 10l Pb :| wolnyssak...

 

Raczej popadł bym w zachwyt nad tymi 6-7 litrami :wink:

 

No właśnie, mnie tam moje 6-7 litrów w dieslu cieszy, bo porównuję do benzynowej imprezy kombi, która w takich autostradowych warunkach pochłaniała co najmniej 11. Prawie połowę mniej, mogę więc obkiem przejechać w tę i z powrotem tyle co imprezą tylko w jedną stronę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faajnie :roll: u mnie by było 3800-4000 :x Brakuje tej szóstki jednak. Ale na trasie da sie zejśc do 8l wiec tez sie nie złamuje :P

 

Macie Subaru bez najwiekszej wady-nie pali jak smok- cieszcie sie! :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...