Skocz do zawartości

Subaru WRX STI [VA] (MY15=>MY18/MY22)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem profil, felgi wyglądają na oryginały wg mnie.

 

Przyznam się bez bicia. Do toczenia się po mieście zamówiłem dziś zestaw kół w 19" :D

Będzie trochę "kontrowersyjnie" i więcej nie powiem, jak będą na aucie to wrzucę fotki.

http://4.bp.blogspot.com/_mBasfSNyWbg/S9suoEaSt0I/AAAAAAAACaM/LT99T5qRwdc/s1600/BlacksNRims.jpg
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem profil, felgi wyglądają na oryginały wg mnie.

 

Przyznam się bez bicia. Do toczenia się po mieście zamówiłem dziś zestaw kół w 19" :D

Będzie trochę "kontrowersyjnie" i  więcej nie powiem, jak będą na aucie to wrzucę fotki.

Ayu - zakładam, że na tor w tym obuwiu nie przyjedziesz, ale chociaż przywieź pokazać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to akurat jest bzdura, z tego co wiem mój się tak bardzo nie różni pod tym względem, a absolutne minimum które da się uzyskać to 10,5 l / 100 km w trasie na trybie "I" z tempomatem na 120-130 km/h. Co do map przepustnic - między trybem "I" a "S#" jest przepaść, nie wiem jak można tego nie odczuwać :) . Na "I" to praktycznie gaśnie przy ruszaniu, bo tak przymyka przy niskich obrotach

 

Dzięki Wam za podlinkowanie naszego testu na forum Różnice w trybach jazdy są subtelne, rozjaśniliśmy to bardziej w komentarzach pod testem na blogu.

 

Ze spalaniem naprawdę bez problemu można zejść poniżej 10 l na trasie:

 

12717850_975302222550503_878273804118749

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spalaniem naprawdę bez problemu można zejść poniżej 10 l na trasie:

 

 

oczywiście...tylko zależy  z jaka prędkością... ;)

 

- mój test ostatnio trasa Rzeszów- Wrocław (tryb "I" ) , tempomat 140km/h, średnie spalanie 11l/100km.. :)

post-5590-0-47192100-1460620353_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze spalaniem naprawdę bez problemu można zejść poniżej 10 l na trasie:

 

 

oczywiście...tylko zależy  z jaka prędkością... ;)

 

- mój test ostatnio trasa Rzeszów- Wrocław (tryb "I" ) , tempomat 140km/h, średnie spalanie 11l/100km.. :)

 

 

Dokładnie, tak to właśnie wychodzi. Przecież to jasne, że nikt nie będzie leciał na trasie na 6-tym biegu przy 2k rpm ... Więc hipotetycznie to nawet 8,5 ale w praktyce 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak zwykle na forum panuje zasada "ja tak nie potrafie, wiec to niemozliwe" ;)

 

..ależ wszystko jest możliwe...:) nikt nie mówi ,że nie... jadę przepisowo drogą krajową nr 8 w stronę Kudowy Zdrój...

- średnie spalania 8,5... tylko, że jazda STI jest zawsze frajdą...i nie po to wybieram się tym autem z trasę,

aby pobijać rekordy w obniżaniu spalania ... :biglol:, po za tym tak jak pisał wcześniej kolega @Ayu... na "I"...auto nie jedzie w ogóle...

na "S"...można swobodnie jechać, wykorzystując właściwości tego auta... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle na forum panuje zasada "ja tak nie potrafie, wiec to niemozliwe" ;)

 

alez skad, pewnie, ze mozliwe: wszyscy na Forum pamietaja, ze Twoj Spec.B (jako jedyny na swiecie? :mrgreen: ), palil, zdaje sie, 10L w miescie... czy jednak 9? :huh::biglol:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tym autem w trasie poniżej 10l/100 km. Tylko to była droga o jednym pasie w danym kierunku ruchu i bardzo dla mnie sprzyjające warunki jazdy, dużo śniegu ;)

 

A tak w ogóle to "pax, pax między chrześcijany" jak mawiał Zagłoba. Proponuję dalej o spalaniu nie rozmawiać. Wiadomo, że pali tyle ile się wleje. I już.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dogłębnie przerażony i poruszony spalaniem STI B) .

Dla przykładu dwa wolne ssaki:

1) Rav 4 mojej małżowiny: 12l/miasto 10l/trasa silnik 2.0 vvti (150KM)

2) Suzuki G.Vitara właścicielka j.w. : 12l/miasto 9.8l/trasa silnik 2.4 (169KM)

 

Jeździ jak każdy, raz szybciej raz wolniej. W stosunku do 2.5litrowego turbomotoru w STI generującego 300KM i dużo więcej frajdy z jazdy niż Rav4 czy Vitara,

to koszt dodatkowego paliwa na co dzień jest moim zdaniem symboliczny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszemy o spalaniach i te same modele potrafią spalać różnie (pomijając wielkość kół, stanow filtów itp ), to może skupmy się na obrotach z jakimi jeździmy. Oczywiście nie chodzi o to, że ktoś jeździ jak emeryt, a inny nie opuszcza się niżej 5 tys obrotów bo tutaj oczywiście wyjdą różnice :), chodzi mi bardziej o to czy może np. jazda z zakresie 2-2,5 tys nie jest taka wcale ekonomiczna, może lepiej poruszać się w przedziale 3-3,5 tys ? Pytam Was serio - ktoś to sprawdzał ?

Druga sprawa --> rozdzielmy Turbiaki od wolnych...TFU! Szybkich SSAKÓW :) przy porównaniu tych obrotów.

Może ktoś znalazł złoty środek ? :)

Edytowane przez mRoZiOo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D widzę że tutaj wszyscy jeżdżą STI'ajami minimum po 20k km rocznie i spalanie w aucie sportowym jest niezwykle ważne.  :lol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

:D widzę że tutaj wszyscy jeżdżą STI'ajami minimum po 20k km rocznie i spalanie w aucie sportowym jest niezwykle ważne. :lol:

 

...ja jeżdżę tylko do sklepu po bułki... :P ,

wyjeżdżam przed 6-tą rano, robię 30 kilometrów w jedną stronę - bo tyle mam do dobrej piekarni.... :biglol:

średnie spalanie ok 25l/100km , wracam do domu i zaczynam nowy dzień.. :P 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jak wygląda sprawa z zagazowaniem takiego STI nowego  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...