Skocz do zawartości

Moje pierwsze okulary


rombu

Rekomendowane odpowiedzi

Okulista przestrzegł mnie, że:

1. Jest jakiś procent nieudanych operacji

2. Nawet po udanej operacji, ktora polega na usunięciu części którejś tam tkanki, tkanka może nierównomiernie narastać. A narasta zawsze.

Jak krzywo narośnie to jest jeszcze gorszy problem niż przed operacją.

 

Na razie zabieg odpuszczam.

Spróbuję jeszcze z soczewkami kontaktowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja w pinglach śmigam od 4 klasy pedałówki z kilkuletnią przerwą, bo jakoś tak mi się w wieku lat nastu odwidziało. Teraz od ponad 2 lat noszę non stop i bez nich jakoś mi tak dziwnie.

Mam +2 i +1,5, więc nawet jak zdejmę, to jeszcze sporo widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkla kontaktowe sa duzo, duzo lepsze
ja mam -0,5 mniej wiec.... i zakladam do samochodu i do kina, a tak to olewam

mam dokładnie taką samą wadę i noszę okulary dokładnie w takich samych sytuacjach :P Z tym, że okulistka mi powiedziała, że z czasem ta wada prawdopodobnie będzie się pogłębiać :roll:

zastanawiam się właśnie nad soczewkami ale słyszałem, że niektórzy nie mogą w nich chodzi po dostają np. zapalenia spojówek, a jedynym sposobem by to sprawdzić jest po prostu je sobie zrobić i przetestować. Poza tym nie wiem jakie to uczucie jak coś ci cały czas w na oku siedzi, uwiera lub przeszkadza :P

Córka przez jakiś czas nosiła codziennie i doszło do jakiejś choroby oczu

o to to, tego również się obawiam :roll:

dlatego puki bez okularów widzę w miarę ok i muszę je zakładać w zależności o sytuacji to przy tym pozostanę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy nie mogą w nich chodzi po dostają np. zapalenia spojówek

Miałam kiedyś takie problemy i leczona byłam na zapalenie spojówek przez 3 miesiące, po czym okazało się że to tzw. "suche oko" i wystarczy je nawilżać i zmienić szkła kontaktowe... oraz zdejmować je po przyjściu do domu.

Teraz noszę jednodniowe od rana do wieczora, chociaż nie codziennie. Oczy mi się jednak trochę męczą, więc stosuję kontakty z umiarem. Od paru lat nie mam żadnych problemów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulista przestrzegł mnie, że:

1. Jest jakiś procent nieudanych operacji

2. Nawet po udanej operacji, ktora polega na usunięciu części którejś tam tkanki, tkanka może nierównomiernie narastać. A narasta zawsze.

Jak krzywo narośnie to jest jeszcze gorszy problem niż przed operacją.

 

Na razie zabieg odpuszczam.

Spróbuję jeszcze z soczewkami kontaktowymi.

 

problem że coś nie wyjdzie podczas zabiegu to jedno

ale sporo ludzi po udanej operacji ma problemy z rozmazywaniem się światła w wieczorem/ w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulista przestrzegł mnie, że:

1. Jest jakiś procent nieudanych operacji

2. Nawet po udanej operacji, ktora polega na usunięciu części którejś tam tkanki, tkanka może nierównomiernie narastać. A narasta zawsze.

Jak krzywo narośnie to jest jeszcze gorszy problem niż przed operacją.

 

Na razie zabieg odpuszczam.

Spróbuję jeszcze z soczewkami kontaktowymi.

 

problem że coś nie wyjdzie podczas zabiegu to jedno

ale sporo ludzi po udanej operacji ma problemy z rozmazywaniem się światła w wieczorem/ w nocy

 

Bywa też, że przez kilka dni po zabiegu widzi się kontury wszystkiego, jak w kreskówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

a ja mam visus 1.3 i oksow ani szkiel nie nosze :) jeszcze, bo jak wiekszos z nas za jakis czas zaloze do czytania. za to w tym roku zrobilem juz ponad 1600 oksow dla wiekszych i mniejszych "slepakow" :D

 

Polski problem z soczewkami polega na tym, ze 90% osob dobierajacych soczewki (nie sa to tylko okulisci, rowniez optometrysci i optycy) nie ma wiekszego pojecia, odpowiedniego sprzetu i doswiadczenia w tej materii. procesowi "doboru" towarzyszy mysl o produkcie z ktorego jest najwiekszy zysk. - taka jest smutna prawda i mozecie sie z tym zgadzac lub nie.

 

operacja - dobra rzecz, ale mozna podjac to 1% ryzyko jak sie ma +/-7 wzwyz bo i tak w 0 jest bardzo trudno "przycelowac". a nosic 1 zamiast 3, po drodze narazajac sie na problemy, wydajac przy okazji spora kase - ja sensu nie widze.

 

pozdrawiam

miś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę temat, bo mam pytanie dotyczące okularów przeciwsłonecznych.

 

Czy ktoś z Was się orientuje czy okulary bazarowkowe, te tanie, psują wzrok i czy jest sens kupowania markowych za o wiele większą kasę? Chodzi mi tylko o aspekt zdrowotny.

 

Są teraz niezłe wyprzedaże RB i się zastanawiam czy nie kupić, ale z kolei biorąc pod uwagę częstotliwość gubienia/psucia okularów na wyjazdach na jachty itp., nie wiem czy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat nosze okulary, zabieg to fajna sprawa i mozna zrobić ale musi to zrobić specjalista. Ja tam zrezygnowałem. Co do okularów przeciwsłonecznych to wydaj trochę więcej kasy i kup dobre a będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz RB nie kupuj gowna - tanie sa wykonane gorzej i ich "szkla" sa cienkiej jakosci.

Jednoznacznie kolega ma rację, chodzi też o filtry UV, których w bazarówkach nie ma, a rozszerzona źrenica (z powodu przyciemnionego szkła) przyjmuje wtedy znacznie więcej tego promieniowania, jeżeli nie jest chroniona.

Jeśli chodzi o ceny - na jakiejś wyprzedaży u optyka trafiłem na Polaroidy za 40 PLN, więc prawie jak w cenie bazarowych. Z polaroidami jest jednak zonk bo nie widać nic na niektórych wyświetlaczach, za to doskonale widać kurz na desce rozdzielczej. Ale za to na wodzie czy na śniegu rewelacyjnie filtrują światło odbite.

Zresztą pewnie już o tym było w tym wątku.

A jak RB daje dobrą cenę, to się nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qóba, mam nadzieję, że mierzyłeś okulary na swoim nosie :wink:

Dzięki za linkę :)

 

Jako okularnica zdecydowanie polecam profesjonalne okulary, bo z oczami nie ma żartów :wink:

 

Jestem fanką Polaroida zresztą :mrgreen:

"RB" kupiłam se kiedyś w Grecji, za 5 ojro :lol::mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"RB" kupiłam se kiedyś w Grecji, za 5 ojro :lol::mrgreen: :wink:

Hehe, właśnie fejki New Wayfarer'ów mam z Grecji i drugą parę z Malezji :mrgreen: Spodobały mi się na tyle, że myślę o oryginałkach :lol:

 

-- 19 gru 2011, o 18:38 --

 

Aga, www.luksusoweokulary.pl <- tu jest jeszcze taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...