Jump to content

Moje pierwsze okulary

rombu

Recommended Posts

• Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

rombu napisał(a):Okulary.

Pierwsze w moim życiu.

to nie powód do płaczu

ja chodzę od 2 podstawówki

+1

Wbrew pozorom nic strasznego ;) Lepiej biegnij do tegesa i pochwal się, że w końcu dobrze widzisz :P

Noszę okulary od dawna... za dużo się na studiach uczyłam :mrgreen:

Wolę jednak szkła kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne latem i zimą, jak jest mocne słońce :wink:

imgw, pamięć mam słabą, ale się postaram :mrgreen:

może się okazać, że w okularach będzie lepiej niż bez nich :mrgreen:

Że niby mondrzejszy człek jest w okularach? :mrgreen:

Ja to bym najchętniej sobie zoperowała oczy, szczerze mówiąc... :roll: :P

Poprosiłem o wyodrębnienie.

Niby nie powód do płaczu, oczywiście lepiej widzę, ale tylko na wprost.

Ale moja praca polega na ciągłym "rzucaniu okiem" - czyli to na monitor, to na zapiski, formularze.

A pole widzenia poprzez okular jest małe.

Napiszcie mi proszę jak to jest w takim razie z soczewkami:

-czy soczewka rusza się razem z gałką oczną

-czy pole widzenie przez soczewkę jest równe polu widzenia oka

-czy noszenie soczewek powoduje kłopot/dyskomfort

W sumie to tylko jedno "oczko się popsuło temu misiu", więc może kupiłbym soczewkę na jedno oko + okulary do czytania i TV

Ja okulary noszę od podstawówki, na początku był płacz i zgrzytanie zębami, ale do wszystkiego się przyzwyczaisz. Ja teraz jak nie mam okularów to czuję się jakoś tak dziwnie. Co do szkieł kontaktowych, nosiłem z 2 tygodnie, nie byłem wstanie dłużej. Zależy od oka, więc najpierw kup sobie dzienne i sprawdź czy będzie Ci wygodnie. :)

Napiszcie mi proszę jak to jest w takim razie z soczewkami:

1 -czy soczewka rusza się razem z gałką oczną

2 -czy pole widzenie przez soczewkę jest równe polu widzenia oka

3 -czy noszenie soczewek powoduje kłopot/dyskomfort

W sumie to tylko jedno "oczko się popsuło temu misiu", więc może kupiłbym soczewkę na jedno oko + okulary do czytania i TV

1 - tak

2 - tak

3 - to zależy od oka, większość ludzi nie czuje dyskomfortu nosząc zwykłe soczewki. Ja mam tzw. "suche oko" i muszę je nawilżać mimo dość dobrych soczewek jednodniowych. Można je nosić cały dzień. Ja wieczorem zdejmuję, żeby sobie oczko odpoczęło. Soczewka jest w kształcie źrenicy, wypukła i przykleja się do oka.

Soczewki dzielą się na jednorazowe - jednodniowe i wielorazowe, czyli używane przez tydzień, dwa, miesiąc, dwa miesiące... itp. Te pierwsze po wyjęciu z oka się wyrzuca, a te wielorazowe się płucze w specjalnym płynie i przechowuje w odpowiednim opakowaniu na noc, zanurzone w tym płynie.

Soczewki dobiera okulista, więc wybierz się do lekarza w celu wybrania dla siebie najlepszej opcji. Poza tym musi Ci lekarz dobrać średnicę soczewki do źrenicy.

Co do soczewek - nosze już prawie dwa lata. Odrobina dyskomfortu była na początku. Długo męczyłem się z wkładaniem i wyjmowaniem (soczewek, uściślijmy :mrgreen:), czasem też coś mi "nie pasowało" w oku. Ale po tygodniu wszystko minęło i teraz naprawdę nie chciałbym nosić okularów. Okulary są niewygodne, brudzą się, spadają, widzi się w nich gorzej... A soczewki zapewniają naprawdę niesamowity komfort i bardzo dobre widzenie. Noszę szkła dwutygodniowe, nosiłem też miesięczne (są gorsze) i jednodniowe (są ok, ale wolę dwutygodniowe).

Ja to nawet chciałem w końcu jakieś lansiarskie gogle :P:mrgreen: ale po ostatnich badaniach znowu się okazało, że sokole oko jestem... shit :twisted::mrgreen::P :wink:

sZczel se zerówki :)

w końcu okulary to tzw. IQ booster :wink: :D

-- 19 kwi 2011, o 14:48 --

Tak jak pisała Aga, soczewki dobiera dochtór.

Ja na ten przykład na codzień latam w cynglach, ale na dechę czy na żagle wyłącznie szkła.

I to jednodniowe żeby oko miało trochę odpoczynku. Kwestie dotlenienia i takie tam pitu, pitu :)

Ja to nawet chciałem w końcu jakieś lansiarskie gogle :P:mrgreen: ale po ostatnich badaniach znowu się okazało, że sokole oko jestem... shit :twisted::mrgreen::P :wink:

Ja na ten przykład na codzień latam w cynglach, ale na dechę czy na żagle wyłącznie szkła.

I to jednodniowe żeby oko miało trochę odpoczynku. Kwestie dotlenienia i takie tam pitu, pitu :)

Chyba wciągnę takie za 8,50 z kiosku... :twisted::P :wink:

Chyba wciągnę takie za 8,50 z kiosku... :twisted::P :wink:

na BP chyba sa tansze :mrgreen:

imgw, w okularach musisz walczyć :P

goglach :wink: :P:mrgreen:

impreza_informatykow.jpg

ja jestem pierwszy z prawej :mrgreen:

ja jestem ten drugi z prawej.

mam okulary plus 1.75 i -1 :shock: jak je włoże do kompa to mi literki uciekają.dlatego nie noszę ale jak gdzieś je zapodzieje i nie widzę że leżą gdzieś obok to szału dostaję i chate przewracam :roll: