Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

A dokładniej - gdzie to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odpowiedzi brak :)

 

Ale nowy jest:

  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barania ze Skrzycznego to luzik ;) od Przysłopa też, ale zjazd najlepiej robić niebieskim szlakiem do Wisły bo jest genialny!

 

Jechałem tam w tym samym roku najpierw na swoim hardtailu, a kilka tyg. później - na pożyczonym i trochę za małym (czyli akurat :D) V10 - i tak się zaraziłem DH ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest częściowy rezerwat krajobrazowy. Mapka pokazuje jak sobie radzić nieco tylko naginając regulacje ;)

 

post-25-0-22354200-1450258482_thumb.jpg


Lepsza rozdzielczość:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Barania_G%C3%B3ra_(wojew%C3%B3dztwo_%C5%9Bl%C4%85skie)#/media/File:Kamesznica_w_drodze_na_Barani%C4%85_G%C3%B3r%C4%99_5.JPG


Najlepsze ikony: pierwsza z lewej: nie zostawiać śladów. Druga i trzecia od prawej: nie zbierać jeleni, nie tykać zioła ;)

Czwarta od lewej wskazuje, by nie jeździć na city velo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na mój podpis i EOT ;)

Jest jeszcze wersja:

Jak się czegoś bardzo chce, a nie wolno - to można.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zreanimuje temat kolcy zimowych :) Ostatnio poruszany byl tutaj w 2012 roku, ale doswiadczenia praktyczne zglaszala tylko jedna osoba. Byc moze teraz wiecej osob moze sie podzielic swoja wiedza? Bo po ostatniej prawie wywrotce na sniegu (bylo baaaaaaaardzo blisko, w sumie nie wiem jakim cudem z tego wyszedlem), mocno zastanawiam sie nad kupnem spajkow, tym bardziej ze moje letnie opony i tak musze wymienic bo juz pekaja po bokach... 

Czy opony z kolcami sa bezdetkowe...? Widze w necie, ze glownie zajmuja sie tym SChwalbe oraz Conti. Do jazdy glownie po miescie jest sens brac kolce z glebokim profilem czy raczej z lamelkami?

 

Wyglada na to, ze to jest opcja bardziej na asfalt:
http://www.fahrrad.de/schwalbe-marathon-winter-performance-26-zoll-draht-reflex-355372.html

 

to na teren:

http://www.fahrrad.de/continental-nordicspike-28-x-16-zoll-8162.html?eqrecqid=eeb68641-b7ae-11e5-b1f2-448a5b847ea1#rating

 

a to na cos pomiedzy:

http://www.fahrrad.de/schwalbe-snow-stud-spike-reifen-4744.html

 

??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz kolce to techniki nie podszkolisz  :D , sorry za OT ale ja na kolcach nigdy nie próbowałem


korzystając z okazji zapytam ma ktoś może dostęp do Garmina w dobrej cenie  - będę potrzebował licznik edge 1000 oraz zegarek do biegania, pływania 910 xt, z czujnikiem kadencji i paskiem tri. Chyba że coś innego ktoś zaproponuje ale musi wyświetalć moc, być obsługiwany przez manetki  di2, no i fajnie by było jakby można było odczytwywać sms i przychodzace rozmowy w trakcie jazdy -wiec chyba tylko garmin zostaje, a mapki by się przydały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Than_Junior, moje są z dętkami i już rok nie używałem. Chyba Nokiany mam. Zaraz Ci napiszę, tylko zejdę na dół sprawdzić.

 

Już wiem - Nokiany kupiłem kumplowi, natomiast moje to Nicetrack Snow 100:

 

4897037801207_kuva1.jpg

 

 

W Finlandii spisywały się super - zimą czułem się na nich pewnie, jednak na nasze aktualne warunki nie wydają się dobrym pomysłem - na mokrym asfalcie się nie sprawdzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolce po mieście są bezcelowe chyba że mieszkasz w mieście gdzie zapomniano o odśnieżaniu, takie też się zdarzają. Poza tym kolce spełniają zadanie na lodzie lub twardym zmrozonym śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi! Akurat mieszkam w miescie, gdzie jest mnostwo sciezek rowerowych, ale gdy spadnie snieg to one z reguly wlasnie nie sa odsniezane. Lodu raczej nie ma, najczesciej jest snieg/bloto posniegowe albo mocno ubity snieg, jak juz przejedzie kawalkada rowerzystow :)

 

Czyli mowicie, ze sie nie spisza kolce? A sa chociaz jakies opony zimowe, nawet i bez kolca? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi! Akurat mieszkam w miescie, gdzie jest mnostwo sciezek rowerowych, ale gdy spadnie snieg to one z reguly wlasnie nie sa odsniezane. Lodu raczej nie ma, najczesciej jest snieg/bloto posniegowe albo mocno ubity snieg, jak juz przejedzie kawalkada rowerzystow :)

 

Czyli mowicie, ze sie nie spisza kolce? A sa chociaz jakies opony zimowe, nawet i bez kolca? ;)

 

Możesz testowo sobie kupić w supermarkecie - widziałem Kendy z kolcem po 45PLN chyba na 26"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...