Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

@jaszynTeneryfa to dosłownie mekka kolarstwa, bardzo wielu zawodowców i amatorów tam jeździ i trenuje. Mega równe asfalty, sporo dróg, a przede wszystkim różnice wzniesień. Niektóre ekipy zawodowe śpią pod Teide na ok 3500m aby się za klimatyzować. My tam jeżdzimy 2x w roku  na jesień i wczesną wiosną. Ceny biletów nie powalają, jak pamiętam w grudniu kosztował 800 zł + ok 250 za rower, w dwie strony. Możesz też na miejscu pożyczyć, jest sporo wypożyczalni, ok 35 eur dziennie za dobry rower. Ja oczywiście nie jadę tam rowerem żeby było jasne :), ale teraz elektrykiem , jest szansa że coś pojeżdzę z nimi :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakieś cienkie rękawiczki z dużą rozmiarówką ? Przymierzałem w sklepie chyba ze 20 par i stricte szosowe - tj. cienkie są za małe. Rozmiarowo pasowało kilka rękawiczek ze wstawkami gąbkowymi czy żelowymi ale takich nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, carfit napisał:

@jaszynTeneryfa to dosłownie mekka kolarstwa, bardzo wielu zawodowców i amatorów tam jeździ i trenuje. Mega równe asfalty, sporo dróg, a przede wszystkim różnice wzniesień. Niektóre ekipy zawodowe śpią pod Teide na ok 3500m aby się za klimatyzować. My tam jeżdzimy 2x w roku  na jesień i wczesną wiosną. Ceny biletów nie powalają, jak pamiętam w grudniu kosztował 800 zł + ok 250 za rower, w dwie strony. Możesz też na miejscu pożyczyć, jest sporo wypożyczalni, ok 35 eur dziennie za dobry rower. Ja oczywiście nie jadę tam rowerem żeby było jasne :), ale teraz elektrykiem , jest szansa że coś pojeżdzę z nimi :) 

 

Wartałoby dorzucić takiego boxa, aby zdjąć limit prędkości, bo jak chłopaki na kolarkach wytną do przodu 35km/h to żeby w tyle nie zostać 

 

https://sklepebike.pl/pl/p/TUNING-BadassBox-4-Specialized-Set-Turbo-Levo-2019/1685

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, RoadRunner napisał:

Polecicie jakieś cienkie rękawiczki z dużą rozmiarówką ? Przymierzałem w sklepie chyba ze 20 par i stricte szosowe - tj. cienkie są za małe. Rozmiarowo pasowało kilka rękawiczek ze wstawkami gąbkowymi czy żelowymi ale takich nie chcę.

Nie wiem czy szukasz pelnych rekawiczek czy z obcietymi palcami...

 

Osobiscie zawsze uzywam pelnych, bo poprostu lepiej chronia.  Uzywam najczesciej rekawiczek Fox, lub Giro.  Giro Xen sa fajne bo sa przewiewne, ale rozmiarowka jest dziwna - jak zawsze pasuja mi rekawiczki M to Giro Xen uzywam L.  Nibby jest wstawka - ale nie czuc jej zupelnie.

 

Nie lubie jak rekawiczki zapinaja sie pod nadgarstkiem, bo przy byle otarciu sie rozpinaja.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

@jaszynTeneryfa to dosłownie mekka kolarstwa, bardzo wielu zawodowców i amatorów tam jeździ i trenuje. Mega równe asfalty, sporo dróg, a przede wszystkim różnice wzniesień. Niektóre ekipy zawodowe śpią pod Teide na ok 3500m aby się za klimatyzować. My tam jeżdzimy 2x w roku  na jesień i wczesną wiosną. Ceny biletów nie powalają, jak pamiętam w grudniu kosztował 800 zł + ok 250 za rower, w dwie strony. Możesz też na miejscu pożyczyć, jest sporo wypożyczalni, ok 35 eur dziennie za dobry rower. Ja oczywiście nie jadę tam rowerem żeby było jasne :), ale teraz elektrykiem , jest szansa że coś pojeżdzę z nimi :) 

 

 dzięki za informacje, tak też słyszałem Jest kilka miejscówek na zimę dla kolarzy, najbardziej popularne jest Calpe na Costa Blanca, sporo kolarzy trenuje na Majorce i Teneryfie właśnie.   Może się odważę jakoś zimową porą na Teneryfe.  Ja zawsze z kolei  jeżdze nad połnocne Jezioro Garda, polecam ale tam raczej typowo pod MTB no i zima odpada.  No to może to zobaczenia gdzieś na trasie ...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bikeman1 napisał:

 

Wartałoby dorzucić takiego boxa, aby zdjąć limit prędkości, bo jak chłopaki na kolarkach wytną do przodu 35km/h to żeby w tyle nie zostać 

 

https://sklepebike.pl/pl/p/TUNING-BadassBox-4-Specialized-Set-Turbo-Levo-2019/1685

to jest akurat słabe rozwiązanie, bo przekłamuję prędkosć na wyświetlaczu, dziś zamówiłem to :) 

https://www.ebiketuning.com/e-bike-tuning/peartune.html

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jaszyn napisał:

 

 dzięki za informacje, tak też słyszałem Jest kilka miejscówek na zimę dla kolarzy, najbardziej popularne jest Calpe na Costa Blanca, sporo kolarzy trenuje na Majorce i Teneryfie właśnie.   Może się odważę jakoś zimową porą na Teneryfe.  Ja zawsze z kolei  jeżdze nad połnocne Jezioro Garda, polecam ale tam raczej typowo pod MTB no i zima odpada.  No to może to zobaczenia gdzieś na trasie ...

naprawdę polecam Teneryfę, a i mamy tam forumowicza który tam mieszka na stałe, zawsze pomoże :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

naprawdę polecam Teneryfę, a i mamy tam forumowicza który tam mieszka na stałe, zawsze pomoże :) 

 

Super ! to  pewnie pojade, przed wyjazdem się najwyżej bedę radził co i jak, bo u mnie może być tak że dostane klucze a kumpla nie bedzie i sobie bede musial radzić sam. Chociaż on mi też podpowie sporo co i jak z rowerami, bo się tam urodził a sam kiedyś na szosie  jeździł i  z tego co wiem jego ojciec  i sporo kumpli też.  Oby tylko Covid pozwolił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jaszyn napisał:

 

Super ! to  pewnie pojade, przed wyjazdem się najwyżej bedę radził co i jak, bo u mnie może być tak że dostane klucze a kumpla nie bedzie i sobie bede musial radzić sam. Chociaż on mi też podpowie sporo co i jak z rowerami, bo się tam urodził a sam kiedyś na szosie  jeździł i  z tego co wiem jego ojciec  i sporo kumpli też.  Oby tylko Covid pozwolił 

https://bikepointtenerife.com/

Zapamiętaj to miejsce :) na hasło Robert K. gwarantowana zniżka :) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Fajne okolice na rower z tego co słychać. Mój dobry znajomy Hiszpan,  pilot  mieszkający troche  na Teneryfie a troche  w Polsce, często mnie zaprasza włśnie na rowery bo jego chata pusta stoi -z racji że sporo lata po świecie  a  rodzina w Polsce mieszka. I jakoś się nie dałem namówić ale to zdjęcie mnie przekonuje i chyba trzeba bedzie sprawdzić tą miejscówkę   . Mam mete tylko że tam chyba  z biletami trzeba trafić bo w dobrych terminach jak kiedyś sprawdzalem to cholernie drogie były....ale może coś się zmieniło
Heh, Teneryfa jest idealna na mocny wpiiiii.... na szosie ;) to miejsce że zdjęcia z Kubkiem to jakieś 2200mnp oceanu a startujesz z poziomu oceanu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszynTeneryfa to dosłownie mekka kolarstwa, bardzo wielu zawodowców i amatorów tam jeździ i trenuje. Mega równe asfalty, sporo dróg, a przede wszystkim różnice wzniesień. Niektóre ekipy zawodowe śpią pod Teide na ok 3500m aby się za klimatyzować. My tam jeżdzimy 2x w roku  na jesień i wczesną wiosną. Ceny biletów nie powalają, jak pamiętam w grudniu kosztował 800 zł + ok 250 za rower, w dwie strony. Możesz też na miejscu pożyczyć, jest sporo wypożyczalni, ok 35 eur dziennie za dobry rower. Ja oczywiście nie jadę tam rowerem żeby było jasne :), ale teraz elektrykiem , jest szansa że coś pojeżdzę z nimi  
Na 3500 to raczej nie pośpią bo tam tylko górna stacja i chyba zamykana na noc, ale altavista na 3200 :ok:

A co do asfaltów, chciałbym mieć choć kilka kilometrów takich w okolicy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Patryk Andrzej napisał:

Na 3500 to raczej nie pośpią bo tam tylko górna stacja i chyba zamykana na noc, ale altavista na 3200 :ok:

mylisz się, śpią w namiotach " tlenowych" :) Teide ma ok 3700 jak pamiętam, a 200m niżej jest pole namiotowe, i tam " kozaki" śpią , owszem jest hotel kolarski na mniej więcej2200 ale obłożony cały rok . 

ALe jeśli nie byłeś jeszcze, to polecam drogę od San Andres przez Bailadero a potem do Anaga Sanderos, widoki jak na Marsie połączone z Jurasic Park ;) 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RoadRunner napisał:

Polecicie jakieś cienkie rękawiczki

W Militaria pl mają rękawiczki Mechanix. Rożne, cienkie, grubsze, kewlarowe. Ja je bardzo lubię na rower. Kiedyś też dorwałem fajne rekawiczki do jazdy konnej w Decathlonie. Fantastyczne, takie milusie w noszeniu.

Rekawiczki ze wstawkami żelowymi są rzeczywiście beznadziejnie na rower.

Traci się wyczucie roweru. Raz dałem się nabrać na takie.

Edytowane przez Miałki
Straszny
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał W. napisał:

dobrze to opisałeś :)

zresztą cała wyspa na małej powierzchni ma wiele bardzo różnorodnych i zaskakujących krajobrazów.

mam to szczęście w życiu, że akurat na Teneryfie czuje się jak w Krakowie;) albo i lepiej :).  Zjeżdziłem ją wzdłuż i wszerz kilka razy  i nie jest mi potrzebna nawigacja ;) . Szkoda że Covid ją trochę uśmiercił :( 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, carfit napisał:

mam to szczęście w życiu, że akurat na Teneryfie czuje się jak w Krakowie;) albo i lepiej :).  Zjeżdziłem ją wzdłuż i wszerz kilka razy  i nie jest mi potrzebna nawigacja ;) . Szkoda że Covid ją trochę uśmiercił :( 

Ja zjeździłem ją raz ale bardzo dokładnie w 2009 roku a w tym na wiosnę miałem zorganizowany ponowną wyprawę ale z wiadomych przyczyn nie wyszło.

Obok Madery to jedna z moich ulubionych wysp i pewnie kiedyś tam zamieszkam. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał W. napisał:

pewnie kiedyś tam zamieszkam

I tego Ci życzę ! jest naprawdę parę fajnych miejsc na świecie oprócz Polski, gdzie można fajnie żyć :);) Mi osobiście źle sie nie dzieję , ale mam coraz większą ochotę z stąd wyemigrować w fajne kraje :) 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, carfit napisał:

I tego Ci życzę ! jest naprawdę parę fajnych miejsc na świecie oprócz Polski, gdzie można fajnie żyć :);) Mi osobiście źle sie nie dzieję , ale mam coraz większą ochotę z stąd wyemigrować w fajne kraje :) 

Ja prawdopodobnie w poprzednim życiu ;) mieszkałem na jakiejś górzystej wyspie 

i teraz jak tylko mam okazje to lecę, jadę lub płynę na jakąś i sprawdzam czy to aby nie była ta. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michał W. napisał:

Ja zjeździłem ją raz ale bardzo dokładnie w 2009 roku a w tym na wiosnę miałem zorganizowany ponowną wyprawę ale z wiadomych przyczyn nie wyszło.

Obok Madery to jedna z moich ulubionych wysp i pewnie kiedyś tam zamieszkam. B)

Teneryfa super miejsce, byłem 2 razy i bardzo dobrze wspominam. Lanzarote,Fuerta i Madera też zaliczone. Do odwiedzenia została tylko Gran Canaria.

Nieruchomości na południu Europy tanieją w korona kryzysie.

Fajnie by było teraz kupić coś w miarę tanio (nawet na kredyt) wynajmować co by się spłaciło i na "starość" tam zjechać.

Taki mamy wstępny plan z żoną i oby się udał. Nie chce skończyć jak niemiecki emeryt ledwo chodzący po plaży z pomocą balkonika w Kołobrzegu wydający ostanie euro na mrożoną rybkę z naszych smażalni :D

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Michał W. napisał:

Ja zjeździłem ją raz ale bardzo dokładnie w 2009 roku a w tym na wiosnę miałem zorganizowany ponowną wyprawę ale z wiadomych przyczyn nie wyszło.

Obok Madery to jedna z moich ulubionych wysp i pewnie kiedyś tam zamieszkam. B)

 

Mnie cały czas  znajomi namawiają na przeprowadzke tam, i teroretycznie jest to możliwe w moim zawodzie ale trudno podjąć decyzję jak się nigdy nie było. A na rekonensans juz się od kilku lat wybieram :) . Ale znajoma co tam mieszkała kilka lat mówi że najbardziej jej brakowało pór roku ;) poza tym sobie chwali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, carfit napisał:

mylisz się, śpią w namiotach " tlenowych" :) Teide ma ok 3700 jak pamiętam, a 200m niżej jest pole namiotowe, i tam " kozaki" śpią , owszem jest hotel kolarski na mniej więcej2200 ale obłożony cały rok . 

ALe jeśli nie byłeś jeszcze, to polecam drogę od San Andres przez Bailadero a potem do Anaga Sanderos, widoki jak na Marsie połączone z Jurasic Park ;) 

nie twierdziłem że sie nie da spać na tej wysokości  ;] 

da sie  tylko nie bardzo jest gdzie   ( ewentualnie przy stacji kolejki )  :ok: 

 

niestety spsułem sprawe jak byłem i północno wschodnia część wyspy jest nieznana  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teneryfa wporzo, trochę się w głowie kręci od tych serpentyn ale daje radę :P Plaża sztuczna piaskowa nawet jest - na piasku przyciągniętym z Afryki. Na czubku górki trochę capi siarką, tylko wcześniej trzeba załatwić sobie pozwolenie na wejście. Oliwki bardzo dobre tam rosną. Dla surferów miejscówka dobra jest. Jak się poza turystyczne atrakcje wjedzie - znaczy w teren to bida, nędza bródsmród i zrujnowane plantacje bananów. Fajnie powakacjować, ale na codzień bym tam nie wytrzymał z powodu że za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...