Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, SUBORO napisał:

Zaufaj mi, nie jestem Twoim wrogiem. Dużo jeżdżę rowerem (rekreacyjnie) i widzę takie akcje. Zabierz dziecko np. na basen albo na rollkostera, ale nie pakuj go do tej przyczepki. Serio.

Luz. Moze faktycznie chlorowana woda bedzie wybawieniem od dwutlenku wegla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2018 o 20:24, Eryk napisał:

Hamulce Shimano XT, XTR, Magura sa fajne - choc mialem przecieki w klamce w Magurze Marcie SL... te modele uzywaja plynu mineralnego wiec nie szczypie przy odpowietrzaniu.  Poza tym bardzo lubie Hope... Dlaczego potrzebujesz tarcz 203 z przodu?  Jaki masz rower?

 

Wcześniej już wspominałem: mój obecny rower to Lapierre X-control 310 z 2012r. O ile wiem, to producent Formula'y zaleca serwis i wymianę uszczelek co 2 lata, mojemu stuknęło 1.5 roku po wymianie przewodu... Spodziewam się, że w krótce również drugi może odmówić posłuszeństwa.

Tarcza z przodu i tyłu większa, bo coraz więcej zaczynam też zjeżdżać z większymi prędkościami w dół, po tym jak wdrapię się w końcu gdzieś w miarę wysoko. Choć muszę uczciwie przyznać, że jeszcze nie udało mi się ich zagotować. Ale lubię czasem sobie pogrzebać lub usprawniać...

 

P.S. Na razie zamówiłem całkiem nowy hebel (klamka plus zacisk), ten sam co mam do tej pory. Zestaw naprawczy nie do dostania. Ale temat hamulców nadal nie jest zamknięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że na początku października: :D

 

https://www.trailforks.com/region/armenia/?lat=4.563153&lon=-75.547200&z=10&m=trailforks

 

Chyba zaczynam szybko szukać nowego roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co w ramach reanimacji roweru kupiłem cały hamulec na tył taki jak miałem czyli Formuła RX. Przyszedł razem z klockami, nówka w rozsądnej cenie.
Temat hamulców póki co uważam za wyczerpany :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Giresse napisał:

Nieśmiało zapytam, nie ma ktoś na zbyciu prawej klamry do butów Specialized (element wymienny). Na zdjęciu element serwisowy oraz moje buty, z tego co się orientuję, to ten typ klamry występował w wielu modelach butów.

 

Pytałeś w Row-Mixie przy Bronowickiej?

Są zajawieni na punkcie butów Speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

51 minut temu, Knurek1111 napisał:

Pytałeś w Row-Mixie przy Bronowickiej?

Są zajawieni na punkcie butów Speca

Wczoraj się urwało nie było czasu, sprawdzałem w sieci, ale chwilowo brak. Kiedyś kupowałem spece w Row - Mixie, i faktycznie pamiętam, że były dostępne, z tym, że teraz już robią większość na pokrętła, i może być problem z dostępnością. Jutro do nich zadzwonię, może akurat.

Edytowane przez Giresse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2018 o 20:24, Eryk napisał:

Jak chcesz kupic kask to idziesz do sklepu i przymierzasz... ten ktory najlepiej pasuje to ten ktory kupujesz...  Kazdy ma inna glowe i moj ulubiony kask wcale nie musi pasowac na Twoja. 

Na każde pytanie można odpowiedzieć w ten sposób ;) Nie chodzi mi o wskazówkę w stylu "kup model X, producenta Y", tylko  raczej o polecenie producentów/modeli wartych uwagi pod względem ceny/jakości/komfortu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kambol napisał:

Na każde pytanie można odpowiedzieć w ten sposób ;) Nie chodzi mi o wskazówkę w stylu "kup model X, producenta Y", tylko  raczej o polecenie producentów/modeli wartych uwagi pod względem ceny/jakości/komfortu...

 

Ja kupując kaski patrzę na masę. Im niższa tym większa szansa, że będzie wygodny. Swój kupiłem w małym sklepie na uboczu i był to jeden z dwóch modeli jakie mieli na półce ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BazaN kupilem dokladnie to:

https://www.rowery-elektryczne.pl/zestawy-elektryczne/zestaw350trapez

Tylko z doplata 250 zl do baterii 13ah, a w oryginalnym kole przeplotlem obrecz na taka sama jaka mam z przodu w rowerze, bo ta ktora jest seryjnie z silnikiem jest taka troche plastelinowa.

Calosc oczywiscie to chinczyk, ale z tych lepszych ;)

Paroma elementami zestawu bylem nawet bardzo pozytywnie zaskoczony (sa lepsze niz te, ktore ecobike ma w seryjnych rowerach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BazaN napisał:

Dzięki, przymierzam się do tematu, ale szkoda mi mojego roweru, będę musiał kupić "ofiarę"

Dobrze miec to jako drugi rower, ale niczego nie psujesz, ani nie zmieniasz bezpowrotnie, wiec mozesz sprobowac na swoim sprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie plizz - swój XC czyli Trek 8000 kupiłem w 2002r. , ma teraz pewnie ok.80.000 przebiegu. Potem tylko kupiłem Stinky juz sporo lat temu, a teraz nadszedł czas na kolejny XC lub w kierunku All Mountain. 

Chcę 27.5, mam 193cm, ważę lekko ponad stówę. Lubie zapindalac - w dół ale i w górę. Raczej dłuższa rama - długi tułów i krótsze nogi ;)

Hardtail albo full. Celuję do 6000zł.

Treka bardzo lubię,  jestem w niego wjezdzony ale mam już czwarte koła, trzecie stery, kolejnych już nie da się łatwo nabić - bo trzeba by planować główkę itp itd. Tylko rama jest ori z fabrycznego setupu... Będzie na miasto :) 

Dziękuję :D

 

PS: kiedyś Mongoose robił zajebiste ramy ale to long gone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Canoynie nerve 29 (jestem od Ciebie znacznie mniejszy) wg mnie tylko full jak lubisz z...ć, już nie lubię sztywniaków ;) nie wiem czy jeździłeś na 29, ja jestem zachwycony- musisz zobaczyć czy Ci pasuje.

W mojej ramie brakuje mi nieco skoku, jak przyjdzie na zmianę będę patrzył coś bardziej enduro (z Canyona- Strive)

P.S. co do Treka jeżdżę czasem na zabytku VRX200 oraz żonowym X-Caliber 9

Edytowane przez BazaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sztywniaku myślę z Cane Creek pod dupą ale nie wykluczam fulla.

 

cane-creek-thudbuster-lt-suspension-seatpost.jpg

 

...tylko tego się chyba nie da ożenić z pompowaną sztycą z kierownicy. Da się? ...

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w zjeździe - rozumię; ) Na podjeździe?  Im sztywniej tym lepiej - co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak  chodzi o luźną nawierzchnię, "wystrzeliwujące" kamyki, zupełnie inaczej to odczuwasz i nie wybija tak z rytmu

p.s. rzadko używam blokad

Edytowane przez BazaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2016, podjazd w Gruzji 70-kilka km. Uwierz - dwa dni. Z 700npm na 3300coś.  Kamyki to mało; )

Przełożenie 26/32 chyba, mogę się mylić.  W sensie - mielisz. Jakby mi jeszcze tył się bujał... Piję do hardtaila. Najpierw chciałem wziąć Stinky z dwoma patelniami z przodu - bo pod górę jakoś się da, a potem DH... Dobrze, że nie :D

PS: tam była chyba Subariada :D:D:D

PS: chociaż na Stinky w dół byłoby przyjeeemniee  ;)

 

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep

U Chileckiego w Żako testowalem Sante.  Killah! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=486]Fala[/mention], wg mnie szukaj coś z pogranicza enduro i AM ze skokiem

Najlepiej full, ale z takim budżetem ciężko będzie trafić coś fajnego. Dołóż jeszcze trochę to kupisz coś konkretnego na lata. Jak nowe to popatrz na Canyon’a i inne marki wysyłkowe. Cena zawsze lepsza, zazwyczaj dobry osprzęt.

 

Przy swoim wzroście mozesz rozważyć koła 29” ale chyba najepiej jak wybierzesz coś na 27.5”.

 

Sam czytam blog 1enduro, gdzie dowiesz się właściwie wszystkiego o rowerach enduro, geometrii rowerów, itp. Zajrzyj, sporo testów rowerów, wnioski wyciągniesz i łatwiej będziesz mógł wybrać default_smile.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej porady / polecenia jakiejs miejscowki na południu Polski, ale moga byc tez Czechy, czy Slowacja (powiedzmy 200 - 300 km od Katowic) gdzie moge pojechac na 2-3 dni na rowery z rodzinka. Ma byc w miare plasko i z ladnymi widokami. Mile widziana jakas agroturystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...