Skocz do zawartości

Filmy


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

To taki stary amerykański zwyczaj - jak widać przyjął się już w Hiszpanii i niebawem może też trafić do nas :wink: W Stanach o dziwo bankom bardziej opłaca się wyburzać nowe, wykończone domy niż je np. wynajmować. Smutne ale niestety prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje w Hiszpanii z rynkiem nieruchomości, budownictwem mieszkaniowym to porażka. Najgorsze jest to, że w bardzo dużym stopniu dotyka to też naszego rynku bo Hiszpańscy developerzy bardzo mocno weszli na polski rynek i ich hiszpańskie kłopoty przekładają się na nasze. W poprzedniej pracy robiłem dla hiszpańskiego developera 2 budynki - oba nie ruszyły, ogólnie mieliśmy 6 projektów z Hiszpanami i tylko jeden budynek się buduje. Lamela - hiszpańskie biuro architektoniczne ma spore kłopoty bo im nie zapłacono za kilka dużych projektów, dochodziło nawet do sytuacji, że Sando proponowało w rozliczeniu mieszkania bo nie miało kasy. Podobnie jest z innymi developerami. W skrajnych przypadkach było jak na tym filmie - znajomy architekt robił osiedle dla Valencia - Mostostal ogrodził teren i zdjął część humusu kiedy przerwano prace - płot zwinięty - pusty plac został - nic nie zapłacone. I to samo się słyszy od każdego kto robił coś z Hiszpanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to na jaką skalę tam to się stało to masakra. Jakby nagle pół Ursynowa się wyprowadziło, w pośpiechu, zostawiając wszystko co robili. Obraz jak z filmu katastroficznego. Zostawić to na 10 lat i będzie wyglądało jak w I'm Legend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pare ciekawych rzeczy widzialem, np. koparka albo taki zuraw, ciekawy co by sasiedzi powiedzieli jakbym takiego postawil w ogrodku, a i jaki punkt widokowy :mrgreen:

Wposcic tam Polakow to by rynek wtorny materialow budowlanch rozkrecili, Jakis praktiker albo castorama by powstala :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamela - hiszpańskie biuro architektoniczne

 

pracujesz tam może? :smile:

 

Zostawić to na 10 lat i będzie wyglądało jak w I'm Legend.

 

swego czasu był na google albo youtube film pt. "Life after people"- Ziemia 10,20,50,100,1000 lat po zniknięciu ludzi- polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w Bornem po wyjściu ruskich :wink:

 

Zaki79 - nie, jestem konstruktorem nie architektem ale sporo z Lamelą współpracowaliśmy, zrobiłem dla nich dwa spore projekty a przy kilku brałem udział więc ich kłopoty przełożyły się na nasze(moich byłych szefów) kłopoty i zwolnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, ale masakra... aż się wierzyć nie chce...

 

Mnie to przerażają takie widoki. To nie wojny atomowej trzeba się bać. Jeszcze kiedyś chińczycy nam zafundują terroryzm ekonomiczny to pół zachodniej cywilizacji tak będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak przerażające jak Czarnobyl, czy choćby polski Gródek, ale dajmy temu kilkanaście lat...

 

Fajnie by się w paintballa grało :P

 

Jeszcze a propos takich klimatów... Na mnie największe wrażenie robią cmentarzyska statków... Coś Takiego lub Takiego... to jest masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy w Stanach dzieją się od jakiegoś czasu - sporo jest takich ghost town ale na taką skalę jak w choćby Detroit to chyba jeszcze nie było.

Ciekawi mnie tylko co jeszcze musi się tam wydarzyć, żeby ludzie się naprawdę wpomidorowali i nakopali do tyłków paru bankierom :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...