Skocz do zawartości

Litr paliwa za 15 Groszy :)


TasiorCk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wlasnie sie dowiedziałem ze w Wenezueli w kraju pana Hugo Haweza litr 98 kosztuje 15 Grosików jedzie ktoś zatankowac hihihi :wink:

 

może by tak zrzutka formumowa i podciągniemy rurkę z wenezueli do cpn forum'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu będąc w Dubaju zobaczyłem cenę 1 galona...w przeliczeniu na złotówki wychodziło jakieś 1,20 PLN....stałem przez dobre kilka minut przed dystrybutorem wpatrując się w niego z niedowierzaniem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu będąc w Dubaju zobaczyłem cenę 1 galona...w przeliczeniu na złotówki wychodziło jakieś 1,20 PLN....stałem przez dobre kilka minut przed dystrybutorem wpatrując się w niego z niedowierzaniem :evil:

 

to dlatego Harvester tam jeździł :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas gdyby nie pazernosc rzadu to cena paliwa tez moglo by byc o dobra polowe mniej. Akcyza, VAT i na dystrybutorze mamy to co mamy. Od znajomego wiem ze podobno ostatnio obroty na kilku Szczecinskich stacjach spadly o dobre 10%

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiszpan25 - to nie jest tylko pazernosc naszego rzadu, tylko ogolnie tak jest w Europie chyba niemal calej.

Socjal kosztuje, wiec sie podatkuje co sie tylko da.

W takiej Irlandii czy UK paliwo jest w sumie jeszcze drozsze - i to pomimo faktu, ze placi sie osobno jeszcze podatek drogowy, ktory w Polsce w zasadzie (choc juz chyba niezbyt formalnie, bo zostal w jakas akcyze zamieniony?) jest wliczany w cene paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiszpan25 - to nie jest tylko pazernosc naszego rzadu, tylko ogolnie tak jest w Europie chyba niemal calej.

Socjal kosztuje, wiec sie podatkuje co sie tylko da.

Dokładnie, UE w życiu nie pozwoli, żeby w jakimś kraju członkowskim cena np. paliwa była znacząco niższa niż gdzie indziej... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzam, że biurokratyczne państwa "opiekuńcze" to najgorsze, co ludzie ludziom zgotowali. :(
Tuż po wojnie, gdyby nie powstanie państw 'opiekuńczych', zapewne mielibyśmy dzisiaj wielką paneuropejską Republikę Rad. Nie zawsze i nie wszędzie ten sam pomysł sprawdzi się jednakowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...