Jump to content

Litr paliwa za 15 Groszy :)

TasiorCk

Recommended Posts

Witam wlasnie sie dowiedziałem ze w Wenezueli w kraju pana Hugo Haweza litr 98 kosztuje 15 Grosików jedzie ktoś zatankowac hihihi :wink:

może by tak zrzutka formumowa i podciągniemy rurkę z wenezueli do cpn forum'a

Oj my też mielismy :wink:

pierwsze słyszę.

A co do tematu to nie sądzę żeby ktoś to obliczył że litr kosztuje tam tyle i tyle.Ja kiedyś tankowałem za 10dolarów do pełna.Nie ważne czy wlałeś 5 czy 50litrów.zawsze płaciło się 10dolców.

Rok temu będąc w Dubaju zobaczyłem cenę 1 galona...w przeliczeniu na złotówki wychodziło jakieś 1,20 PLN....stałem przez dobre kilka minut przed dystrybutorem wpatrując się w niego z niedowierzaniem :evil:

Rok temu będąc w Dubaju zobaczyłem cenę 1 galona...w przeliczeniu na złotówki wychodziło jakieś 1,20 PLN....stałem przez dobre kilka minut przed dystrybutorem wpatrując się w niego z niedowierzaniem :evil:

to dlatego Harvester tam jeździł :wink: :mrgreen:

U nas gdyby nie pazernosc rzadu to cena paliwa tez moglo by byc o dobra polowe mniej. Akcyza, VAT i na dystrybutorze mamy to co mamy. Od znajomego wiem ze podobno ostatnio obroty na kilku Szczecinskich stacjach spadly o dobre 10%

PZDR!

hiszpan25 - to nie jest tylko pazernosc naszego rzadu, tylko ogolnie tak jest w Europie chyba niemal calej.

Socjal kosztuje, wiec sie podatkuje co sie tylko da.

W takiej Irlandii czy UK paliwo jest w sumie jeszcze drozsze - i to pomimo faktu, ze placi sie osobno jeszcze podatek drogowy, ktory w Polsce w zasadzie (choc juz chyba niezbyt formalnie, bo zostal w jakas akcyze zamieniony?) jest wliczany w cene paliwa.

hiszpan25 - to nie jest tylko pazernosc naszego rzadu, tylko ogolnie tak jest w Europie chyba niemal calej.

Socjal kosztuje, wiec sie podatkuje co sie tylko da.

Dokładnie, UE w życiu nie pozwoli, żeby w jakimś kraju członkowskim cena np. paliwa była znacząco niższa niż gdzie indziej... :?

Zawsze powtarzam, że biurokratyczne państwa "opiekuńcze" to najgorsze, co ludzie ludziom zgotowali. :(
Tuż po wojnie, gdyby nie powstanie państw 'opiekuńczych', zapewne mielibyśmy dzisiaj wielką paneuropejską Republikę Rad. Nie zawsze i nie wszędzie ten sam pomysł sprawdzi się jednakowo.