Skocz do zawartości

rajd finlandi 2011 28-31.08 2011


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 osobowy autobus turystyczny. Jeśli zebrałaby się taka grupa na wyjazd, to chętnie go udostępnie. Cena dla forumowiczów najlepsza z możliwych - po kosztach.

 

 

:shock: Super opcja :idea:

 

 

3 dni rajdu można się nie myć :wink: :mrgreen: ewentualnie kąpiel w pobliskim jeziorze w końcu lato będzie 8)

 

w końcu to męski wyjazd :twisted:

woda w jeziorach czysta, a poza tym jest basen w Jyvaskyli 8)

 

Co do LPG to te parę lat temu w Finlandii nie było i o ile się nie mylę to nawet był zakaz aut z LPG na promach... ale głowy za to nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

najciekawsze jest to, że potencjalnie najbardziej zainteresowany skoro otworzył wątek, czyli carfit nabrał wody w usta i cisza :evil:

 

cisza po pierwsze że chciałbym poznać Wasze preferencje, a po drugie jest jednak sporo czasu.

Widzę jednak , że większość z Was chce wyjazdu autami :cry: , kurcze szkoda trochę , bo dla mnie to trochę kłopot. Po pierwsze taki wyjazd trwa zazwyczaj sporo dłużej, a dwa, ja sie chyba trochę za leniwy zrobiłem i za bardzo mi sie nie chce ganiać autem po średnich polskich i wschodnich drogach ze średnią prędkością 70km/h :(

Zdecydowanie wolałbym samolot/wypożyczalnia i jakiś hotel/domki . Jakoś namiot i spanie w szczerym polu średnio do mnie przemawia, choć niewątpliwie to też ma swój urok :D . chyba sie strasznie zezgrzybiałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze jest to, że potencjalnie najbardziej zainteresowany skoro otworzył wątek, czyli carfit nabrał wody w usta i cisza :evil:

 

cisza po pierwsze że chciałbym poznać Wasze preferencje, a po drugie jest jednak sporo czasu.

Widzę jednak , że większość z Was chce wyjazdu autami :cry: , kurcze szkoda trochę , bo dla mnie to trochę kłopot. Po pierwsze taki wyjazd trwa zazwyczaj sporo dłużej, a dwa, ja sie chyba trochę za leniwy zrobiłem i za bardzo mi sie nie chce ganiać autem po średnich polskich i wschodnich drogach ze średnią prędkością 70km/h :(

Zdecydowanie wolałbym samolot/wypożyczalnia i jakiś hotel/domki . Jakoś namiot i spanie w szczerym polu średnio do mnie przemawia, choć niewątpliwie to też ma swój urok :D . chyba sie strasznie zezgrzybiałem :evil:

 

Spoko. My pojedziemy autami/autobusikiem z Radomia. A Ty lecisz samolotem. Wynajmujesz apartamencik. A my tam waletujemy. Taki mam plan. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam plan. :wink:

Jeśli Twoja karta kredytowa to przyjmie , to jestem bardzo chętny :mrgreen:

 

A tak serio, to dla mnie idealna opcja to samolot i etc. , lub fajny kamper, bo wtedy podróż jest wygodna , i zawsze coś można zażyć :twisted: żeby szybciej mineła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie polecieć samolotem ,w Finlandii wynająć kampera na 4 dni i wtedy będzie szybko i wygodnie .Ceny wynajęcia kampera 6os. w tym okresie to 180-220 eur ,drożej niż w Polsce(500zł/doba) ,ale odpadają 4dni na podróż 1800km i koszta paliwa.Z Helsinek do bazy rajdu jest ok.300km .Trzeba jeszcze tylko sprawdzić ceny biletów lotniczych i to może być najtańsza i najwygodniejsza opcja.

 

-- 13 mar 2011, o 09:20 --

 

Bilety z Warszawy zaczynają się od 550zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze tylko sprawdzić ceny biletów lotniczych i to może być najtańsza i najwygodniejsza opcja.

 

-- 13 mar 2011, o 09:20 --

 

Bilety z Warszawy zaczynają się od 550zl

 

 

bilety pewnie im wcześniej się kupi tym taniej wyjdzie , tylko ciężko się już teraz decydować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, najwięcej telepania jest po polskich drogach. :evil: Wyjeżdżaliśmy chyba 2 rano, więc było pusto ale żeby utrzymac przyzwoitą średnia prędkość trzeba grzać 120-140. Jak się wyjedzie z kraju to podróż staje się łatwiejsza. Przez Litwę jedzie się płynnie (przejeżdżając chyba tylko przez jedno miasto). Łotwa mija szybko, mały ruch, da się spokojnie jechać. Pamiętam, że w Estonii w jednym miejscu trafiliśmy na jakiś remont i tam uciekło trochę czasu. A jak się wjedzie do Finlandii to człowieka szlag trafia, że są kraje, w których zbudowanie autostrad nie stanowi problemu.

 

Wszystko zależy od tego kto na co może sobie pozwolić. My ogarnęliśmy wyjazd total low budget. 0 komfortu ale wyszło tanio.

Najszybciej i pewnie najdrożej jest leciec samolotem i wynając samochod. Ceny są na prawdę wysokie. Minusem takiego rozwiązania jest forma oglądania rajdu. Zakładając, że lądujemy w jakichś domkach, pokojach etc. musimy poświęcic dużo czasu na dojazdy. W zeszłym roku odcinki, które oglądaliśmy były daleko od siebie. My zawsze ogladamy rajdy w ten sposób, że chcemy obejrzeć jak najwięcej, więc mobilność jest sprawą priorytetową. Jeżeli ktoś się nastawia na sympatyczny wyjazd, impreze i obejrzenie kilku odcinków to myślę, że nie musi przejmowac się odległościami pomiędzy oesami i lokalizacją noclegu.

 

Marzy mi się wyjazd do Finlandii jakimś wypaśnym kamperem i zwiedzenie wszystkiego co się da ale to już inna bajka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, zmień tytuł wątku, błąd w dacie :wink:

 

:arrow: http://rajdy.autoklub.pl/calendar/

 

Odnosnie kamperów, to pomysł jest swietny, a napewno wygodny 8)

Natomiast, czy ekonomiczny, to nie wiem, trzeba to przeliczyć.

Wynajem trzeba liczyć napewno na 7 dni x 500,- to jest juz 3500,-

Do tego paliwo +/- 2000,-

Czyli ok 1000,- na osobę.

 

Jakims osobowym dyszlem napewno taniej objedziesz, natomiast trzeba dołożyć kilkaset kilometrów na miescu na dojazdy do odcinków, bo jakoś nie podejrzewam , żebyśmy mieli domki 5, czy 10 km od OS-ów.

 

Sama cena domków, czy campingów jest mi nieznana... :roll:

(może ktoś coś zapoda... :wink: )

 

Ale równie dobrze może sie okazać, ze wyjdzie na to samo, bądź bardzo podobnie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Finlandii z dojazdami na OS, ale kilka lat temu bylismy z Carfitem na Rajdzie Polskim i dziękowalismy Bogu, że w ostatniej chwili zrezygnowalismy z campera i wynajęliśmy domek. Dlaczego? Manewrowanie camperem i szukanie miejsca na zabitych parkingach graniczyło z cudem. Druga sprawa, że jak doczytałem kary za ewentualne uszkodzenia campera, sprzętu itp to przestraszyłem się, że po naszym wyjeździe mógłbym go spłacać do końca życia :mrgreen:

No chyba, że rozbicie się w jednym miejscu, kluczyki na kołek i jazda :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Finlandii z dojazdami na OS, ale kilka lat temu bylismy z Carfitem na Rajdzie Polskim i dziękowalismy Bogu, że w ostatniej chwili zrezygnowalismy z campera i wynajęliśmy domek. Dlaczego? Manewrowanie camperem i szukanie miejsca na zabitych parkingach graniczyło z cudem. Druga sprawa, że jak doczytałem kary za ewentualne uszkodzenia campera, sprzętu itp to przestraszyłem się, że po naszym wyjeździe mógłbym go spłacać do końca życia :mrgreen:

No chyba, że rozbicie się w jednym miejscu, kluczyki na kołek i jazda :wink: :mrgreen:

 

Alex z tego co wiem od Pawła w szwecji mozesz stanąć kamperem wszedzie i dojazd do odcinów jest bardzo prosty i ułatwiony.

Chłopaki opowiadali ze siedzieli wrzed camperem popijali piwko i oglądali oes ! tam jest to swieto narodowe :idea: i kibica sie szanuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również planuje jechać :D
No z Gdyni mamy prom do Helsinek :D , ale na szybko policzyłem i bilet w obie strony to 145 Eur + samochód osobowy 180 Eur. Bez kabiny wychodzi przy 4 osobach 190 Eur za sam prom.

 

wacha i prom wyszło coś ok 500pln na osobę.
Buncol555 możesz napisać jaki to prom był :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buncol555 możesz napisać jaki to prom był :?:

 

pewnie taki http://www.national-geographic.pl/foto/ ... fia/furon/

:twisted:

 

no to sie niezła ekipa szykuje :idea: , to ja już oszczędzam wątrobę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na jazdę autokarem nie ma za wielu chętnych :roll:

 

chętni to może by sie i znaleźli, tylko musi być jedna osoba która by to wszystko ogarneła. Ja zwyczajnie nie mam czasu, ani ochoty :twisted:

Moze jak by sie zebrała ekipa poważnie zainteresowanych, to może by sie ktoś podjął organizacji od A-Z w zamian za np. pokrycie jego kosztów wyjazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...