Skocz do zawartości

rajd finlandi 2011 28-31.08 2011


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie.... jak bedziesz nam gotował, prał, sprzątał kibel, rozpalał grilla, nosił na oes-y leżaki i parasole , kierował , doprowadzał do boxu po wyczerpującym dniu, to czemu nie

 

 

Przecież was wywalą z promu - czujniki gazu LPG nie wytrzymają stęrzenia oparów alkoholu od kampera :roll: :mrgreen:

 

Patrząc na listę to ja się zastanawiam kto będzie prowadził :twisted: :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.vert

2.edwin

3.szubaru (wstepnie do potwierdzenia)

4. ALEX (wstepnie do potwierdzenia)

5.Ferdek

6. guma (rezerwowy) namiot jedzie z nami

 

Zatem sklad na dzis zamkniety.kamper wstepnie zarezerwowany.ja jade wlasnie na tydzien na narty.wracam i zbieram sianko na wplate za kampera.kamper do obejrzenia tu:www.redcamp.pl do mnie tel 509 123400 do soboty jestem w austri.

Macie tydzien na rozmowy z zonami,szefami etc aby potem nie bylo walenia w h jak zorro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko rezerwacja jest zrobiona od 26 do 31 ja biore od nich czesto i nie mam problemow.

bieremy 6 osobowy lux z kiblem jadalnia i osobnym pokojem dla edwina :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

Lepiej ją zmień do 01. 08 ,bo rajd kończy się 31. 07 i bedzie mały kłopot z powrotem w kilka godzin :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czolem

 

Przeczytalem Wasza korespondencje na temat wyjazdu na Finke. Jesli moge cos od siebie, choc sam ani sie nie wybieram, a i jestem tu nowy.

 

Bylem na Rajdzie Finldandii 3 razy ( 2002, 2004, 2009) a i na paru innych innych rowniez. W wiekszosci przypadkow samodzielnie zajmowalem sie organizacja od A do Z. Chcialbym doradzic wam cosik i troszke podzielic sie swoimi doswiadczeniami.

 

Mysle ze powinniscie wylonic lidera wyjazdu. Osobe ktora przejmie ciezar oragnizacji, zaproponuje konkretny plan, formule i koszt. Kolejni albo w to wejda albo nie wejda. Jesli bedziecie wymieniac sie potrzebami, zachciankami, preferncjami i mozliwosciami to ciezko bedzie zamknac calosc. Demokracja nie jest wielce wskazana :) Przerabialem to wielokrotnie i uwiezcie mi ze jesli liderem ( samozwanczym badz wybranym) bedzie odpowiednia osoba to jest to dobry kierunek. Jeden oragnizuje i przedstawia - reszta w oparciu o propozycje deklaruje, badz nie , chec udzialu.

 

Przerobilem obie wersje tj promem z Polski do Helsinek, a takze autem przez nadbaltyki do Tallina i dalej promem do Helsinek. Obie maja swoje uroki i sa do zniesienia. Plynie sie milo i zabawnie, a i jedzie sie dosc znosnie. Istotne jest to ze kiedy przerabialem wersje z promami wowczas trzeba byla plynac dwoma - do Szwecji i potem kolejnym do finlandii. Teraz jest juz ( zdaje mi sie) bezposredni z Polski do Finlandii.

 

Zakwaterowanie i dojazdy na oesy -> zdecydowanie polecam wynajem domku i potraktowanie go jako bazy wypadowej a takze miejsca do relaksu po calodziennym bieganiu po oesach. Warto! Za kazdym razem wynajmowalem domek z lokalizacja " po srodku miedzy oesami" i dojazdy przez 3 dni nie stanowily wielkiego problemu. Zadnego problemu. Uwiezcie mi ze powrot po oesach do domku w lesie na jeziorkiem ma swoj mega urok i jest o niebo przyjemniejszym rozwiazaniem niz wieczor namiotow i kamperow, wsrod najebanych tlumow narodowosci wszelakiej :) Na rajdzie Finalandii sie pije. Pija dookola i czesto do upadlego. Fajnie jest sie napic zimnej Finlandii w Finlandii czy piwka Karjala, ale inaczej wg mnie to smakuje kiedy pijesz to sobie na jeziorkiem, przed domkiem , przed domkiem z sauna - bo takich tam mnogo :) Domki sa piekne, klimatyczne, godne wynajecia i spedzenia tam odrobimny czasu. Czesto w srodku lasu, nad jeziorem, bez wielu domkow dookola, z sauna, z jeziorem tuz przed i poczuciem ze jezioro ma sie na wylacznosc ( gestosc zaludnienia niewielka). Jesli dobrze pamietam to w kraju wiekszym od Polski mieszka niecale 6 mln ludzi, z czego okolo 0,5 mln ( wraz z przyjeznymi) oglada oesy na zywo - przy trasie !!! :).

 

Przyjaznym i dobrze dzialajacym sa organizacje wymienione na stronie rajdu, jako te ktore pomagaja w znalezieniu kwaterunku. Korzystalem - polecam, choc na wlasna reke rowniez mozna.

 

Nie jade w 2011, ale tym z Was, ktorzy rusza - zazdroszcze. Dla mnie to boski rajd w cudownych okolicznosciach przyrody.

 

Zycze Wam udanego wyjazdu, ale dla zachety zalaczam pare wlasnych fotek - 2 z 3 domkow (jako przykladowe) ktore dane bylo mi wynajac, oraz cos z oesow ( z 2002, 2004 i 2009:)))

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki byscie pojechali. Jakkolwiek, czymkolwiek ale pojechali.

 

Jarosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.vert

2.edwin

3.szubaru (wstepnie do potwierdzenia)

4. ALEX (wstepnie do potwierdzenia)

5.Ferdek

6. guma (rezerwowy) namiot jedzie z nami

 

no to mi się posrało z terminami :evil:

 

jeśli nic nie wykombinuję, to będę musiał odpuscić :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam ile kosztuje. Ten, o ktory pytasz wynajmowalem w 2004 roku. Ale... Ale zerknij na strone rajdu - tam powinny byc namiary na organizcje turystyczne pomagajace kibicom w zalatwieniu noclegu. Polecam tez google i haslo " cottages in finland". Przy okazji innych wyjazdow korzystalem tez z novasol.pl ( ale nie mam pewnosci czy maja tez obiekty w Finlandii). Zerknij rowniez na supertravelnet.com.Pzdr

 

-- N maja 15, 2011 11:38 am --

 

Tu masz namiar gdzie moga pomoc w wynajeciu domku.

 

http://www.nesteoilrallyfinland.fi/en/s ... mmodation/

 

Pzdr

 

-- Pn maja 16, 2011 6:12 pm --

 

W 2009 roku pomogla mi ta postac. Zeby bylo smieszniej to rowniez w roku 2004 tylko wowczas pracowala gdzie indziej. Szukajac opcji w 2009 znow i calkiem przypakiem trafilem na nia. W obu przypadkach bylo fachowo i solidnie. Jesli dalej sie tym zajmuje - zdecydowanie polecam.

 

Suvi Ahonen [suvi.ahonen@tuulantei.fi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...