Skocz do zawartości

rajd finlandi 2011 28-31.08 2011


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ciekawe jak tam forumowi kibice z Finlandią sobie radzą :roll: :wink: :mrgreen:

 

 

z ostatnich njusów, Szczuri Kluska dojechali do Tallina, to było w środę o 11. żadnych info o zatonięciu promu nie było, więc pewnie dojechali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrocilismy i my , co prawda ja jeszcze nie w domu a w w-wie , bo zmeczenie robi swoje :wink:

Powiem tak :

Byłem na wielu rajdach , ale rajd finlandii doslownie zabija :idea: , jak ktos nie byl, to naprawde baardzo warto :idea:

Ja i Carlos co prawda mielismy to szczescie ze kupilismy kawiorowa wycieczke i to chyba byly najlepiej wydane pieniadze w zyciu :idea:

Okazalo sie ze jada z nami Kajtek i Jarek Baran, i oni beda niejako przewodnikami , i spisali sie w 110%, Jarek caly czas tlumaczyl, opowiadal , zdradzal tajniki o rajdach szczegolnie tych miedzynarodowych, to bylo naprawde naprawde bardzo cenne :idea:

Grupa liczyla 32 osoby i mielismy doslownie wszystko zapewnione, full wypas jedzenie ( fenomenalne zreszta ) , karnety, samolot, hotele 4* + , autokar na odcinki, oraz mega niespodzianke :idea: w postaci wejscia VIP-owskiego do strefy Forda, gdzie na moglismy na zywo obserwowac zmagania mechanikow, robic zdjecia z Hirvonenem i Latvala, autografy, poczestunek itp , zwiedzanie strefy z przewodnikiem M-Sportu itp. malo tego po raz pierwszy na ten rajd FORD , zaprezentował nowe swoje boksy , szczęka opada :roll: To naprawde bylo super, dowiedzielismy sie ze caly zespol Forda ktory przyjezdza na rajd liczy 160-180 osob :idea: :shock: , i jest wydawanych dziennie ok 900 posiłków :shock: :idea:

Od dzisiaj naprawde tankuje paliwo na Lotosie, bo to co zorganizowali wyjazd to szok, nie wspomne o koszulkach abyśmy mogli kibicowac Michałowi, parasolkach w razie deszczu, flagach, i wszelkich atrakcjach, jak zwiedzanie z przewodnikiem Helsinek, rejs po jeziorze statkiem, wieczor finski itp. Cały dzien był max wypelniony i nie było czasu się nudzic .

Co do rajdu , to naprawde odcinki sa mega, Jarek Baran wybieral fantastyczne miejscowki, i caly czas komentowal, opowiadal itp., naprawde wielki szacun dla niego !

Finlandia jest niestety potwornie droga, co prawda mielismy wszystko zapewnione ale , widzieliśmy ceny i szczeka opada, w knajpach za piwo 0,4l trzeba zapłacić 5-7 euro, obiad od 25 euro, napoje woda, cola , czy energetyki , wszystko powyżej 2 euro , jak nam mowil przewodnik to najdroższy kraj w EU !

Jakie nas zdziwienie przeszlo jak rano ok. 8.00 pojechalismy do sklepu, zapakowaliśmy 10 piw (CARSLBERG 0,5 l po 2,8 euro za 1szt ) idziemy do kasy, a tam kasjerka mowi ze alkohol sprzedaja od 9.00 , myślałem ze mnie rozwali 

To tyle tak na szybko, jak obrobiue zdjęcia to wkleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechać taki kawał, czas,pieniądze itd., żeby stwierdzić że było zaj............e :?

Trzeba było mnie spytać przed wyjazdem, to bym wam wyłożył, że tak będzie (a nie ,że było) :D. Gdy się kiedykolwiek rajdy oglądało w ilości większej niz kilka to se to można w domu wyobrazić :D .

No, ale zazdrość mnie drapie i dla tego tak wam przygaduję :)

Fajnie ,żeście sobie użyli :)

 

Co do J. Barana to faktycznie dzielił się wiedzą ,która była arcyciekawa z pozycji zażartego kibica.Kiedyś odwiedzałem każdy rajd na południu Polski ,a przed nim i po nim wizyta u Jarka B.

w malym sklepiku w Krakowie.Ruch był nieduży , a mało kto z klientów wiedział ,że był już wtedy niezłego kalibru pilotem .Zawsze olej i inne drobiazgi kupowałem.Dowiedzieć się można było o pilotażu ,kierowcach ,autach ,skrzyniach ,(w czasach startów z J. Kuligiem)i o innych ciekawostkach.. Można było dłużej z nim pogadać w spokojnej atmosferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nas zdziwienie przeszlo jak rano ok. 8.00 pojechalismy do sklepu, zapakowaliśmy 10 piw (CARSLBERG 0,5 l po 2,8 euro za 1szt ) idziemy do kasy, a tam kasjerka mowi ze alkohol sprzedaja od 9.00 , myślałem ze mnie rozwali 

 

To jeszcze pikuś. Jak znajomi sobie robili rajd po Islandii :mrgreen: i chcieli kupić w jednym miasteczku jakieś alko to dowiedzieli się, że jest taka możliwość............tylko w poniedziałki..........od 17:00 do 18:00 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...