Skocz do zawartości

Narty / Snowboard...


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tyg. temu - zero ludzi. Teraz będą mazowieckie ferie to może być gęściej. Więcej na żywo - od 10.02 :)

Albo zerkaj na pkl.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Białce tydzień temu. . Fakt, że na orczyku przy trasie FIS był luz, ale na dole o 9:00 fajnie, o 11:00 tłum jak na demonstracji - byłem, bo córka miała zawody. Zrobiłem zdjęcie ku przestrodze. Znajomi, którzy byli w Zakopanem przestawili się na skitury. Wracaliśmy wcześnie i korek w strone Zakopanego nie miał końca. Z drugiej trony - na Kasprowy można kupić miejscówkę przez internet.... 

 

IMG_0171.jpg

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sięgnę pamięcią - to Kotelnica zawsze tak wyglądała. Przez ostatnie 5 lat nie zdarzyło mi się nie stać w kolejce. Na tych nowszych stokach jest ciut lepiej ( Jankulakowsky i Remiaszów ), aczkolwiek pomimo wiecznych kolejek mam jakiś sentyment do Białki. W tym roku za to śmigamy do Zell am See :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj odestałem w kolejkach, ale w Isoli 2000. Tak wiało, że gondole bokiem stawały, zamknęli wszystko, zostawili tylko jedno krzesło...i było jak w Białce ;)

Dziś wszystko wróciło do normy i na niejednym szerokim jak lotnisko stoku jeździłem czasami sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja byłem w Białce tydzień temu. .

 

A tymczasem w pobliskim Jurgowie luz i brak kolejek przez cały dzień. Nawet w weekend :)

A i stoki tam ciekawsze, ale zawody były - mistrzostwa Mazowsza :). W piątek były zawody w Suchem - znacznie fajniej. Ale na ferie jedziemy w Alpy - Kals Metrei a potem Rio di Pusteria (bo wyjazd treningowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, czy ktoś był w 2017 w Zakopanem i może coś powiedzieć o zatłoczeniu ? Interesuje mnie ogólnie wszystko a w szczególności Kasprowy. Z góry dzięki, pozdrawiam

 

Na Kasprowym raczej zawsze są luzy z jednego względu - przepustowość kolejki jest mocno ograniczona :)

Do wagonika wchodzi chyba max 60 osób a wagonik co 20 min. W dodatku jakaś część wjeżdżających na górę osób to turyści piesi.

 

Polecam wjazd pierwszym wagonikiem o 8:00 i około 8:10 jesteś pierwszy na stoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w Zakopanem i jestem załamany. Temperatura taka, że nic się nie da robić, po górach chodzić, bo wszystko zalodzone, na nartach jeździć bo kasza a nie śnieg i tłumy ludzi..

 

Na Kasprowy się jeszcze nie wybrałem, bo nigdy nie zjeżdżałem i chciałem na koniec tam pojechać, ale patrze na pkl.pl że może się nie udać nawet biletu kupić, bo się szybko wyprzedają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Zakopane dla kogoś chcącego pojeździć na nartach straciło jakikolwiek sens już kilka lat temu...

tak już jest że w czasie ferii w szczególności mazowieckich i dolnośląskich nie pojeździsz nigdzie. Czy to Zakopiec , Białka, Krynica, Zieleniec Swieradów itp wszędzie jest tak samo tzn. tłumy ludzi. Jeżeli chcesz pojedziesz a nie stać w kolejkach w Polsce to odpuść sobie sezon ferii, świat i sylwestra. A najlepiej pojechać w Alpy - sztruksik, puste stoki, brak muld,piękna pogoda ( chociaż z tym też bywa rożnie) ...

 

 

Ja od kilku dni jeżdżę w Kals w Austrii.

zazdroszcze 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w Zakopanem i jestem załamany. Temperatura taka, że nic się nie da robić, po górach chodzić, bo wszystko zalodzone, na nartach jeździć bo kasza a nie śnieg i tłumy ludzi..

 

Na Kasprowy się jeszcze nie wybrałem, bo nigdy nie zjeżdżałem i chciałem na koniec tam pojechać, ale patrze na pkl.pl że może się nie udać nawet biletu kupić, bo się szybko wyprzedają. 

 

Kupuj bilety na 8:00 na Kasprowy. Rano są naprawdę super warunki i nie ma ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety Zakopane dla kogoś chcącego pojeździć na nartach straciło jakikolwiek sens już kilka lat temu..

Chyba, że jest to Kasprowy :) To jednak najfajniejsza góra do jeżdżenia w Polsce. Oczywiście poza feriami i najlepiej od 8:00, jak napisał @Gamsiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś we wspomnianym Jurgowie. Mój błąd polega chyba na tym, że przyjeżdżam rano. Masa wycieczek/szkółek i innych ludzi też, ale tym razem nie to było najgorsze. Stok był mocno zalodzony, a ja nie radzę sobie w takiej sytuacji po latach przerwy i ze słabą kondycją. 

Przed godziną 14 naglę trasy opustoszały! I zjeżdżałem sobie na niebieskim orczyku tam na samej górze... przynajmniej bez kolejki i lodu. Widzę, że żeby mieć stok z takim nachyleniem, ale dłuższy niż 400m to faktycznie trzeba się wybrać w Alpy. Chce udoskonalić technikę, a nie walczyć o życie.

Edytowane przez BW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem w zeszlym tygodniu w Szklarskiej Porebie. Pojechalem tam aby nauczyc jezdzic moja 5cio letnia corke i aby zona przypomniala sobie jak sie jezdzi.

Cel wyjazdu zostal spelniony - obie jezdza na nartach.

Niestety Szklarska to chyba najgorsza miejscowka na narty w jakiej bylem, ale po kolei:

- brak parkingu pod stokiem

- mega kolejka po karnety na ok. 30-60min.

- duze kolejki na jedyne dostepne z dolu dwie kanapy

- kanapa dwuosobowa jedzie w slimaczym tempie

- stoki oblodzone

- stoki zatloczone

- miejscami wystajaca trawa i miemia na stokach

 

+ piekna hala szrenicka z szerokim, latwym stokiem idealnym do nauki, snieg niestety przewiany i miejscami oblodzenia)

+ brak kolejek do orczykow na hali

+ piekne slonce pomimo zachmurzenia ponizej

+ piekne widoki

 

Ogolnie na narty nie polecam Szklarskiej ale na wypad rodzinny to juz jak najbatdziej - bardzo fajne miasteczko i pyszne jedzenie w knajpach.

91ed02c92042fa3ad4171ebc6c67452a.jpg

 

a634839e3f195e16c71503a930d12c22.jpg

 

3ce837e9d30c34b2079b9830ef9a596f.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Zakopanem było 14'C i wszystko płynie...

Próbuje rano na Suche bo to północny stok.

A Kasprowy może w sobotę o świcie - z tym że raczej wejście dla rozgrzewki z Kuźnic do Szałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Zakopanem było 14'C i wszystko płynie...

Próbuje rano na Suche bo to północny stok.

A Kasprowy może w sobotę o świcie - z tym że raczej wejście dla rozgrzewki z Kuźnic do Szałasu.

u nas Sienna wszystko też płynie

lekarze sobie ja sobie po 16 latach śmigania i 6 latach przerwy było śmigane

kolana całe, miejsce też fajne choć jak ktoś się uczy to ma walkę na stoku - lód, lód i jeszcze raz lód

stok oświetlony, jazda do 22.00 ale i tak najlepiej się jeździ do dwóch godzin po ratrakowaniu potem kaszana

KWK Piast i kopalnia złota zaliczone - super zwiedzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek ruszam do Termignon, mam zamiar trochę zrobić kilometrów na nartach i właśnie pytanie?

Polecicie jakieś ustrojstwo na telefon, dzięki któremu zmierzę ile przejechałem i z jakimi prędkościami?

Inne parametry mnie nie interesują, zależy mi na prostym rozwiązaniu. Nie jestem osobą wiecznie wpatrzoną w tel i przede wszystkim nie mam zamiaru tych wyników obwieszczać światu na jakimś FB, czy innym ekshibicjonistycznym portalu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adi napisał:

W piątek ruszam do Termignon, mam zamiar trochę zrobić kilometrów na nartach i właśnie pytanie?

Polecicie jakieś ustrojstwo na telefon, dzięki któremu zmierzę ile przejechałem i z jakimi prędkościami?

Inne parametry mnie nie interesują, zależy mi na prostym rozwiązaniu. Nie jestem osobą wiecznie wpatrzoną w tel i przede wszystkim nie mam zamiaru tych wyników obwieszczać światu na jakimś FB, czy innym ekshibicjonistycznym portalu ;)

Ja używam i mogę polecić SkiTracks. Jest wersja na iOS i Androida.
Przykładowy screen zawierający podstawowe dane:
 

gorakamiensk_22012017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...