Skocz do zawartości

zagwozdka - kuć 2,5 czy wkładać strokera 2,2


carlos-wrx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko dodam , że fajnie sie doradza ..... zza klawiatury i w momencie jak sie złotowki na to nie wydaje .Wtedy sobie można puścić wodzę fantazji . Gorzej jest , jak trzeba na to wydać $$$ , i stanąć twarzą w twarz z realiami

 

Święte słowa :!:

 

zatem zapytajmy:

carlos-wrx, jaki masz budget? skoro wiesz to już wszystko jasne :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie prosimy modów o zamknięcie tego wątku

 

 

hehehehe....

 

w pt. auto jedzie do "chirurga" - stanęlo na tym że kujemy 2,5 + parę rzeczy poprawiamy aby zmarginalizować efekt przegrzewania...

 

motor zostaje na eSTIajowym TMICu i turbinie VF48, zobaczymy co uda się z tego wykrzesać...

 

z tego co jeszcze pamietam to "będziemy" go ciasno pasować na tlokach Mahle...

 

...zobaczymy co wyjdzie jeszcze w "praniu"

 

 

budżet mam za "mały" na 2,35 - aby tutaj podziałać konkretnie jestem niestety za cienki w "uszach" :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpisałem się ale wylogowało mnie , drugi raz mi się nie chce

 

Kuba pewnie inna rozszerzalność materiałów, nie może być nagminnych problemów z 2,5 zatulejowanym na szpilkach 14mm , a te dwa które widziałem to miały 14mm i 11mm ... dwa to bardzo mało wiem , ale podobnie się działo wychodziło to po 5000-7000km ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego czy maszyna jest CNC czy nie? CNC byly tez w latach 70tych. Programy zapisywalo sie na tasmie perforowanej.

 

 

Komputery, telewizory tez były w latach 70- tych :roll: i co z tego :roll:, jak nie potrafisz rozróżnić postępu technologi, precyzji, z lat 70 tych, a początku wieki XXI w. to o czym my wogóle rozmawiamy :?:

To co sie zmienilo w technologi obróbki metalu czy w komputerach w ciagu ostatnich 40 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co CNC do tak prostej pracy jak wytoczenie otworu w kawalku metalu? Jak maszyna pozwala na precyzyjne wykonanie pracy z zalozona tolerancja to po co to komplikowac? Taki czlowiek, ktory potrafi obslugiwac takie maszyny, ma napewna wieksza wiedze niz jakis wkladacz dyskietki do maszyny CNC.

 

jeszcze do niedawna zajmowałem się programowaniem maszyn CNC, zreszta mielismy tez maszyny zupelnie manualne i powiem Ci ze nie wiesz o czym piszesz precyzja i efektywnosc pracy jest zdecydowanie po stronie CNC

a jak nie wiesz co sie zmienilo w komputerach przez 40 lat to chyba nie ma o czym dyskutowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacool, to wyjasnij mi dlaczego maszyna CNC bedzie bardziej precyzyjna niz ta ustawiana manualnie.

I co sie zmienilo w komputerach? z Tego co wiem to sa dalej budowane na tranzystorach z piasku.

 

obecne sterowniki pozwalaja na programowanie znacznie wieszej ilosci parametrów to po pierwsze, po drugie same maszyny obecnie sa duzo bardziej precyzyjne i pozwalaja na wiele wiecej (mielismy jedna maszyne z lat 70-tych z dodanym sterowaniem numerycznym i pozwalala jedynie na zaprogramowanie w 2D i dokladnosc do 0,01 mm podczas gdy sterownik - z lat 90 - pozwalał na programowanie w 3D z dokladnosia do 0,0001 mm)

co do przewagi CNC to ustawiasz RAZ bazę i maszyna sama realizuje program z zadana dokladnoscia eliminujac czynnik ludzki, a operator musi przy kazdej operacji manualnie ustawiac maszyne - nie musze chyba tlumaczyc jakie istnieje ryzyko ze sie pomyli bez wzgledu na to jakim jest specjalista - wyobraz sobie zadanie wymagajace przestwienie maszyny kilka tys. razy i robienie tego manualnie... do tego dochodzi laserowy pomiar detalu itp.

idac tym Twoim tokiem rozumowania to po co komu dłubany STi jak moze miec furmanke ktora ma tez 4 kola i jakos tam jezdzi bo przeciez kierownik najwazniejszy, ale niestety nawet najlepszy kierownik potrzebuje odpowiedniego sprzetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to dowód co gość potrafi, :D , pękł talerz do przedniej szpery Nkowej, oczywiscie część jako zamienna nie wystepuje, nowa kosztuje chore pieniadze, więc zabrał sie za to i oczywiście zrobił ten talerz. Nie bede wspominał że materiał utwardzany itp. bo to normalne :roll: Wynik po prawej stronie zdjęcia . Koszt 300zł :shock: . Dorabiał mi już koła do kłowej skrzyni biegów, i skrzynia dalej żyje . Jest naprawde magik.

 

Obrazek

 

 

Carfit - to jak on taki magik, to moze by lekkie kola pasowe w jakiejs sensownej cenie namodzil tez? :)

Jakby zrobil sobie wzorzec, to potem jeszcze kawalek biznesu z tego byscie mogli miec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przewagi CNC to ustawiasz RAZ bazę i maszyna sama realizuje program z zadana dokladnoscia eliminujac czynnik ludzki, a operator musi przy kazdej operacji manualnie ustawiac maszyne - nie musze chyba tlumaczyc jakie istnieje ryzyko ze sie pomyli bez wzgledu na to jakim jest specjalista - wyobraz sobie zadanie wymagajace przestwienie maszyny kilka tys. razy i robienie tego manualnie... do tego dochodzi laserowy pomiar detalu itp.

To obejrzyj jeszcze raz film, do ktorego odnosi sie carfit i powiedz mi czy ten gosc zyskal by cos, gdyby mial maszyny CNC? On nie prowadzi zadnej seryjnej produkcji tylko swiadczy uslugi obrobki silnikow. Kazda robota jest inna i na dodatek nie jest skomplikowana. Wiecej czasu by mu zajelo zeby napisac program niz gdy ustawi taka maszyne recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...