Skocz do zawartości

Glosny Wydech A Przeglad Techniczny


ADK90

Rekomendowane odpowiedzi

jak od samego początku będzie możliwie cicho to nawet nie przeprowadzi badania.

 

Otóż to. Jeżeli będziesz się mógł z nim dogadać w hali diagnostycznej bez gaszenia silnika, to jest szansa, że w ogóle nie będzie nic mierzył.

 

Mi to nie przeszkadza ze głosny jest. Tylko diagnosta moze miec problemy.

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Grozisz Panu diagnoście?

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Nie wiem tylko, jak od strony technicznej wygląda jazda z silencerem. Pewnie nie jest super zdrowa dla silnika, szczególne remapowanego do konkretnego układu wydechowego, więc ja bym taką jazdę ograniczył do minimum, to znaczy krótko przed, podczas i krótko po badaniu technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

ja przeglad przeszedlem bez problemu, ale to tylko ze wzgledu na zaprzyjaznionego doiagnoste, bo zawsze u niego tylko robie badania,

 

jednak faktem jest ze ostanimi czasy strasznie ciezko jest przejsc gdzies przeglad ggdy auto ma cos nie tak, np zbyt glosny wydech, swiatla amerykanskie itp

 

a co do tematu, to osobiscie zastosowalbym silencer i powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez polecam silencera na alledrogo takie sa. Zreszta co do samego przegladu to jest glupie prawo auto za glosne nie przejdzie chodz jest sprawne w 100% a swiezby ktore maja dziurawa podloge ledwo sie docza i zagrazaja kazdemu jakos przeglad otrzymuja. Sam bylem swiatkiem nie raz i znam pelno takich zlomow poruszajacych sie po naszych kiepskich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90, wedle prawa jest 93 dB na postoju samochodu.

Ale najlepiej znaleźc stację, w której się dogadasz i nie bedą sprawdzać wydechu, a już najlepiej, to jak zawieziesz sam dowód na podbicie i na sztukę weźmiesz punto mamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90, wedle prawa jest 93 dB na postoju samochodu.

Na postoju na pewno, bo ciężko by było biec z mikrofonem za jadącym samochodem :mrgreen:

Ale jeśli chodzi o obroty, to nie na jałowych, tylko bodajże przy 75% obrotów odpowiadających mocy maksymalnej. Na marginesie - zastanawiałem się kiedyś jak to sprawdzają w przypadku modzonych samochodów - biorą obroty seryjnego samochodu czy akceptują kwity z hamowni :D

 

-- 2012.02.29, o 14:56 --

 

już najlepiej, to jak zawieziesz sam dowód na podbicie i na sztukę weźmiesz punto mamy :D

a potem narzekamy, że połowa samochodów na naszych drogach to trupy i kto im w ogóle podbił przegląd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem głośny wydech ale na dwóch przeglądach nikt się nie czepiał. Nawet szczerze mówiąc nie wiem czy stacje te posiadają sprzęt do pomiaru natężenia dźwięku... z tego co wiem to na pewno policja dysponuje takim ustrojstwem, z tym że nie każda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jaki diagnosta sie trafi. Ja mialem w tym roku takiego ze sie nie czepial o nic nawet o lampe z anglika i sam przy nim ustawialem swiatla oraz powiedzial mi jak zmienic soczewke w lampie wiec obylo sie bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak mozna nie przejsc przegladu bo wydech za glosny.Chyba po tylku latach co jezdzicie na przeglady znacie diagnoste?(no chyba ze co przeglad to inna stacja).Albo dajecie w panu kase do kieszenie i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak mozna nie przejsc przegladu bo wydech za glosny.Chyba po tylku latach co jezdzicie na przeglady znacie diagnoste?(no chyba ze co przeglad to inna stacja).Albo dajecie w panu kase do kieszenie i nie ma problemu.

 

 

ano normalnie mozna nie przejsc przegladu, co w tym dziwnego??

 

kiedys w radomiu bez problemu przechodzilem przeglady czy to mialem ciemne szyby w aucie, czy lampy tylne z wersji amerykanskiej, kiedys nawet spokojnie mozna bylo zrobic przeglad bez auta, a dzis?? niesety ostatnio robiac przeglad w corvecie, objedzilem caly radom zeby mi zrobili bo swiatla byly amerykanskie, i mimo ze znaja mnie tam dobrze na jednej ze stacji, nikt nie chcial sie podlozyc, dac w lape?? tez sie boja brac, do glosnego wydechu tez mi sie przyczepili, takze ja doskonale rozumiem jak mozna nie przejsc przegladu. Nie spelnia auto wymogow, to nie przechodzi, proste. A ludzie boja sie o prace to sie nie podloza, chyba ze na jakiejs malej stacji diagnostycznej na uboczu miasta.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku bylem na stacji i wjechalem zgasilem samochod a po chwili przyszedl diagnosta. cos tam pobadal popatrzyl dowod wziol wiec myslalem ze przeglad w kieszeni ale gdy kazal mi odpalic i uslyszal potenge Blitza to oddal dowod i kazal zrobic wydech bo z takim nie przejdzie. Na drugiej stacji bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...