Skocz do zawartości

2010 - kontrolka poziomu oleju


SOLO

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kontrolka oleju a dzisiaj kontrolka ostrzegawcza układu hamulcowego !

Zaświeciła się 2 razy w trakcie zwykłego hamowania w mieście :?:

Po dojechaniu do domu sprawdziłem poziom płynu hamulcowego i tu niespodzianka , minimum :oops:

Auto było na przeglądzie przy 30 tys,teraz mam 37 tys. (mam nadzieję,że ASO sprawdziło poziom,chyba że nie :P )

Wycieków nie stwierdziłem.

Jakiego płynu dolać ? W instrukcji zalecają DOT3 lub DOT4,ale nie radzą mieszać.

OTBK 2.0D 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz M, DOT3 i DOT4 są mieszalne, ale dolej DOT4, a potem do ASO na wymianę płynu hamulcowego, bo chyba jeszcze go nie zmieniałeś :roll:

dzięki za info.

ale....

potem tzn. natychmiast czy poczekać do 45 tys km,a może tylko uzupełnić i jeździć dalej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz M, płyn hamulcowy odpowiada za skuteczne hamowanie...wiem, że prawdziwi ninja nie hamują, ale mimo wszystko bym już wymienił go. Zajmie to z 1h i kosztować też dużo nie będzie.

dzięki za info.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz M, DOT3 i DOT4 są mieszalne, ale dolej DOT4, a potem do ASO na wymianę płynu hamulcowego, bo chyba jeszcze go nie zmieniałeś :roll:

 

 

pytanie po co ? Auto jest na gwarancji a producent zakłada wymianę co 60k km. W jakim celu w takim razie płacić z własnej kieszeni ?

Podjechać do ASO i zgłosić problem z hamulcami. Powinni sprawdzić jeżeli płynu ubyło do min. przy przebiegu 7k km to nie jest normalne.

Wycieków z układu hamulcowego może nie być widać. :idea:

 

-- 30 sty 2012, o 08:26 --

 

Tomasz M, płyn hamulcowy odpowiada za skuteczne hamowanie...wiem, że prawdziwi ninja nie hamują, ale mimo wszystko bym już wymienił go. Zajmie to z 1h i kosztować też dużo nie będzie.

dzięki za info.

T.

 

 

faktycznie nie dużo....ze 200-300pln. Wymiana płynu to odpowietrzenie całego układu a za to w ASO skasują pewnie 100pln + koszt płynu czyli drugie ok. 100pln.

Naprawdę nie rozumiem po co sobie problemy stwarzać. Jedziesz do ASO gdzie robiłeś przegląd i opisujesz sytuację. Grzebanie w układzie hamulcowym w aucie na gwarancji to średni pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak uwazam, ze to klocki w poprzednim OBK zapalala sie lampka tak przy 45 tkm potem cos dziwnie brzeczalo jak to zlekcewazylem i przy 55 tkm nowe tarcze hamulcowe. Swoja droga trudno bylo cos wyczuc bo poprzedni OBK hamowal jak pociag.

Stawiam za zuzyte klocki. Na przegladzie pewnie nie sprawdzili, najbardziej zuzywaja sie tylne wykladziny a ich nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie po co ? Auto jest na gwarancji a producent zakłada wymianę co 60k km.

W moim przypadku 60k km to jakieś 4 lata jazdy...powodzenia życzę na takim starym płynie hamulcowym. Powinno się go wymieniać co roku, a jak jest to np. RBF660 to i co pół roku. Natomiast nie mam nic przeciwko, by problem był rozwiązany w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolka poziomu oleju zapaliła się dwa razy - za każdym razem bagnet był suchy jak pieprz.

Problem zgłoszony w ASO, które nie zdiagnozowało błędu. Odpowiedz serwisu: lampka zapala się, gdy w misce olejowej zostaje 4,0l oleju, więc teoretycznie jest OK. Teoretycznie. Dolewka 1,3l, tylko się oblizał.

Konsumpcja oleju na poziomie 1l/2000km. Odpowiedź serwisu: zużycie dopuszczalne przez producenta, niektóre modele mogą wykazywać podwyższone zużycie. Hmmm...podwyższony to może być cholesterol, a nie takie zużycie oleju.

Aktualny przebieg 18000. Histerycznie docierany do 2500 km. W większości normalna jazda miejska i szosowa.

 

Subaru zamawia chyba zbyt dużo podzespołów w sąsiedniej Chińskiej Republice Ludowo-Demokratycznej, bo jak inaczej to wytłumaczyć...

 

Jedno wiem na pewno: to było OSTATNIE Subaru w moim życiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolka poziomu oleju zapaliła się dwa razy - za każdym razem bagnet był suchy jak pieprz.

Problem zgłoszony w ASO, które nie zdiagnozowało błędu. Odpowiedz serwisu: lampka zapala się, gdy w misce olejowej zostaje 4,0l oleju, więc teoretycznie jest OK. Teoretycznie. Dolewka 1,3l, tylko się oblizał.

Konsumpcja oleju na poziomie 1l/2000km. Odpowiedź serwisu: zużycie dopuszczalne przez producenta, niektóre modele mogą wykazywać podwyższone zużycie. Hmmm...podwyższony to może być cholesterol, a nie takie zużycie oleju.

Aktualny przebieg 18000. Histerycznie docierany do 2500 km. W większości normalna jazda miejska i szosowa.

 

Subaru zamawia chyba zbyt dużo podzespołów w sąsiedniej Chińskiej Republice Ludowo-Demokratycznej, bo jak inaczej to wytłumaczyć...

 

Jedno wiem na pewno: to było OSTATNIE Subaru w moim życiu!

 

Poznanianka miała chyba podobny problem

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=24&t=145072&start=250

"Przez ostatnie 12.000 kilometrów outback, bohater tego wątku, zużył tylko pół litra oleju... Pomogło zasugerowane przez osobę z Działu Technicznego SIP (pozdrawiam Pana Marcina )sprawdzenie odmy odpowietrzającej skrzynie korbową, wykonane w KOCARze. I pewnie to było to (chociaż żadne widoczne efekty wycieków się nigdy nie pojawiały na garażowej podłodze....)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mój obk zużywał przez pierwsze 30 000 km litr oleju na 2.000-2.500 km...Też dostałam info z SIP, że to normalne. Przy moich przebiegach 5 000 km miesięcznie oznaczało to, że zużywałam na dolewki 2 litry oleju miesięcznie... Byłam więc upierdliwa i często zawracałam głowę panu z SIP, który zasugerował sprawdzenie odmy. Sprawdzono.Zadziałało :-) Przez 12 000 po tej modyfikacji zużył niepełny litr. Dobrze, że nie kupiłam za dużo oleju na zapas :-)

 

PaMo, sprawdź, może u ciebie to też będzie jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...