Skocz do zawartości

Legacy I\/ LGT


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam mam zamiar wymienic amortyzatory w swoim LGT z 2005 r wiec prosze o rade na jakie wymienic,mysle o KYB gazowe i czy wersja USA i EU to to samo,zostawic org sprezyny itp? jesli ktos wymienial to prosze o rady i sugestie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Poszukuje do zakupu sprawnego ECU do Legacy GT 2005-2006, wersja manual. Oznaczenie komputera 7Y. Może ktoś ma na sprzedaż, lub wie kto ma cos takiego na zbyciu? Może pochodzić z kombi lub sedana.

 

Mój Legaś smiga wspaniale, ale wentylatory się załączyły i chodzą i chodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymień przekaźnik - parę złociszy kosztuje, po wymianie nie powinny się załączać po włączeniu zapłonu przy zimnym silniku. Wymienic  ECU należy wówczas kiedy przy pracującym silniku wentylatory pracują non-stop. Możesz mieć sytuacje jaką ja miałem - namieszane przy wiązce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymień przekaźnik - parę złociszy kosztuje, po wymianie nie powinny się załączać po włączeniu zapłonu przy zimnym silniku. Wymienic  ECU należy wówczas kiedy przy pracującym silniku wentylatory pracują non-stop. Możesz mieć sytuacje jaką ja miałem - namieszane przy wiązce.

 

Moj Legaś trafil w ręce na prawde bardzo dobrych specjalistow. Wiązka jest zdrowa. Zostal odpalony na innym ECU, pozyczonym z blizniaczego autka. Na innym ECU wentylatory działaja jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
:mrgreen: [url=">

Subaru Legacy 2.5 GT Limited and spec.B[/url]

O to, to właśnje będzie moje. Tylko z racji na to, że będzie to moje pierwsze z turbo i automatem szukam info na co zwracać uwagę. Zamówiłem raport VIN na carfax.com

 

Jakby jakaśbulgocząca dobra dusza chciała dać mi wskazówki na co zwracać uwagę (tak po za tym co normalnie się ogląda i testuje przy kupnie) będę wręcz zobowiązany. Przy okazji będę dzielić się wiadomościami z takimi jak ja teraz. Więc trochę pomogę. Kstatnie 7 dni prawie nie sypiam tylko przeczesuję internet i czytam.

 

I jeszcze jedno, jeśli kupię to 2.5 gt spec-b to do której grupy mam składać podanie o przyjęcię w szeregi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam o to samo w spec grupie ;)

 

Autko ma orginalny rozrząd i 123 tys.km zastanawiam się czy zrobić nim jeszcze ok 3 tys. Czy prosto na loare i w kraju najpierw rozrząd?

 

Jakieś takie syfiaste okolice silnikla. To mnie trochę martwi. Ale... gość ma legacy 3r i stare 1800. Jego ojciec jeździ tribeką. Ten 2.5 gt zalany motulem albo subarynowskimi (skrzynia i dyfry).

 

Ktoś ma ochotę się wypowiedzieć. Cena 9000.

post-17081-0-96882600-1429712837_thumb.jpeg

post-17081-0-83765800-1429712981_thumb.jpeg

Edytowane przez golibroda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy prosto na loare i w kraju najpierw rozrząd?

 

i UPG ;)

Co to? Nie słyszałem ;)

 

Przyzwyczaiłem się, ja to, że chleje oktany bez opamiętania jeśli tylko chcesz. Bez różnicy, który model.

Dzięki za przypomnienie, jak wiadomo najłatwiej zapomnieć o oczywistym.

 

Dobra. Ustalam termin, bo serce dawno zdecydowało, tylko ja jeszcze nie wiedziałem.

 

Macie jakieś rady na co zwrócić szczególną uwagę? Nigdy nie prowadziłem uturbionej jednostki i nie wiem jak powinna się zachowywać. Tym bardziej w automacie.

 

Dobre wieści są takie, że amerykański vin wykazuje przez pierwsze 55 tys mil wymianę oleju co 3-4 miesiące. Nie było bite, drapane i źle traktowane. Czytałem, że przy tym motorze spore znaczenie ma jego traktowanie na początku eksploatacji.

Edytowane przez golibroda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 2.5 turbo czyli UPG (uszczelki pod głowicami) poczytaj na temat tych silników, było sporo na forum podobnych tematów i dowiesz się więcej :)

Chyba źle wyraziłem swoje sarkastyczne ''co to? Nie słyszałem''.

Dzięki Sebol, mam tego świadomość

Tak się zastanawiam, że skoro na hasło ''2.5 turbo'' pierwsze co przychodzi do głowy to właśnie UPG. To albo są to trochę z igły widły albo jest to awaria z cyklu bardziej kosztownych i stąd opinia, że takie te silniki awaryjne jakby nie subaru je robiło. Choć może wcale nie są aż tak częste. Od przyległa łatka, jak:

-Polak to pijak,

-niemiec to faszysta,

-rumun złodziej,

-francuż pedał

-hiszpan leń,

-angol flegmatyk,

-etc,etc...

 

Staram się najpierw czytać na temat, dopiero potem pisać. Wybaczcie jeśli coś przeoczyłem i zadaje pytanie z cyklu ''było na forum''.

Edytowane przez golibroda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdej plotce, tak i w tej jest trochę prawdy.

 

Nigdzie nie znalazłeem info o kosztach naprawy upg. Tak na fest ale z rozsądkim i bez kucia. Czy to do 5 tys. zl. Czy w górę? Wszędzie te historie rozwijają się w dyskusje co warto zrobić, a czego nie.

Edytowane przez golibroda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdej plotce, tak i w tej jest trochę prawdy.

 

Nigdzie nie znalazłeem info o kosztach naprawy upg. Tak na fest ale z rozsądkim i bez kucia. Czy to do 5 tys. zl. Czy w górę? Wszędzie te historie rozwijają się w dyskusje co warto zrobić, a czego nie.

 

Than_Junior zasugerował mi swoje 3.0R spec-b ale jak dotąd żadnych detali.:/

 

Od niego na pewno warto byłoby pobrać to spec b, o ile rzeczywiście chce sprzedać. 

 

Co do samego UPG to w 5k zmieścisz się w dobrym serwisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieć chce - za jakiś czas ;) właśnie napisał na pw. Niestety cena już dla mnie zaporowa.

Szczęśliwie chętnych nie brakuje. Co forumowe to prawie jak swoje. A tak od japoński samochód, robiony w usa'ch kupie od niemieckiego bugara. Dobrze, że raport vin jest bardzo optymistyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...