Skocz do zawartości

Forester 2.5xt spec US AT


kugi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam okazje kupić forestera 2.5xt spec US AT z 2007 roku. Znam auto, wiem gdzie było przytarte (i takie tam) - generalnie pewne źródło.

 

Niemniej chciałbym poznać opinie użytkowników o aucie, czy ma jakieś typowe bolączki itp. Chciałbym również założyć do auta porządną instalację LPG - czy gaz robi spustoszenia w takim silniku?

 

Z góry dzięki za opinie

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam okazje kupić forestera 2.5xt spec US AT z 2007 roku.

to kupowac i nie zastanawiac sie :mrgreen:

Znam auto, wiem gdzie było przytarte (i takie tam) - generalnie pewne źródło.

to po co pytasz :P

Niemniej chciałbym poznać opinie użytkowników o aucie, czy ma jakieś typowe bolączki itp.

nie wypowiem sie bo nie posiadam Forka jeszcze :twisted: generalnie to podobno super auta sa :mrgreen::P

Chciałbym również założyć do auta porządną instalację LPG - czy gaz robi spustoszenia w takim silniku?

poczytaj ten watek :arrow: viewtopic.php?f=26&t=102284&view=unread#unread to o LPG :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kugi, jeździłeś moim i jeszcze pytasz czy warto :P chodź to jest AT :cry: a umnie jest MT :twisted:

 

A to korka nie można pod klapką zamontować?

wstyd dalej jest :P

 

2.5xt
typowe bolączki

chyba takie same jak w WRX i STI 2.5turbo bo to bliźniacze silniki :)

uszczelka napewno :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Forek jest AT z sekwencją tylko wersja EU - złego słowa nie mogę powiedzieć, jak się znudzę pełnym AT to zostaje opcja sekwencji, która niweluje wszelkie opóźnienia działania normalnego trybu AT 8) . Ale US to chyba bez tej opcji były, ale na 100% pewien nie jestem. Jak znasz historię samochodu, to dobrze- mimo to umów się do ASO na przed zakupem na kontrolę techniczną - warto, czasem może jakiś kwiatek wyskoczyć o którym właściciel może nie wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo z automatem jezdzi chyba podobnie do sssaka manuala ;]

 

Ja się tam nie znam ale 5,9s sek. do 100km/h nie wygląda mi na wolnegossaka. I to z dwulitrówki.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Ustaw się kiedyś z ogarniającym kierownikiem, Ty manual, on automat, te same silniki. Zobaczysz jakie baty dostaniesz ze startu zatrzymanego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo z automatem jezdzi chyba podobnie do sssaka manuala ;]

 

Ja się tam nie znam ale 5,9s sek. do 100km/h nie wygląda mi na wolnegossaka. I to z dwulitrówki.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Ustaw się kiedyś z ogarniającym kierownikiem, Ty manual, on automat, te same silniki. Zobaczysz jakie baty dostaniesz ze startu zatrzymanego :wink:

Panie, Panie, nie wiem jakim cudem 2.5XT AT ma zrobic 0-100 w 5,9 skoro Manualowi zajmue to 6,5. 2.5XT 0-100 podaje się 7,6sec.

 

PS. Ustaw się kiedyś z ogarniającym kierownikiem, Ty manual, on automat, te same silniki. Zobaczysz jakie baty dostaniesz ze startu zatrzymanego

A po co on ma byc ogarniajacy skoro ma automat? Tam nie ma co ogarniac, mulisz gazu i jazda, raczej w manualu trzeba dobrze ogarniac zeby Forkiem 2.5XT zrobic setke w 6sec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panie, nie wiem jakim cudem 2.5XT AT ma zrobic 0-100 w 5,9

 

Ja pisałem o dwulitrówce, zresztą w przypadku EJ255 tym bardziej da radę. No trza wymienić kilka gratów, zrobić przyzwoity remap i już da radę.

 

A po co on ma byc ogarniajacy skoro ma automat? Tam nie ma co ogarniac, mulisz gazu i jazda, raczej w manualu trzeba dobrze ogarniac zeby Forkiem 2.5XT zrobic setke w 6sec.

 

No właśnie dlatego :wink: Pojęcie w tzw. narodzie o skrzyniach AT, ich wykorzystaniu i funkcjonalnościach w nich zawartych jest z grubsza takie jak Twoje. Bez obrazy oczywiście :wink:

 

Dobra, stara i poczciwa 4EAT, wraz z dostarczoną jej większą mocą i momentem staje się całkiem fajną skrzynią.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...