Skocz do zawartości

szyby bezramkowe i zima


kubanow

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Ja mimo, że użyłem na początku listopada takiego silikonu do uszczelek to w sobotę wchodziłem przez bagażnik :P

Jak się auto rozgrzało i dało się drzwi otworzyć, więc znowu grubo silikonu nałożyłem (mam taki co wygląda jak pasta do butów z dozownikiem) i dzisiaj już bez problemu otworzyłem. Nawet się nie przykleiła.

 

Nauczka - trzeba smarować raz na 2 tygodnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wkleję co napisałem na "-". :mrgreen:

Od kilku już lat, tuż przed zimą, smaruję Silikonem w spray'u wszystkie uszczelki (drzwi i bagażnik) i najczęściej mam spokój do końca zimy. Owszem, czasem słychać, że zamarznięta para wodna miedzy uszczelką a szybą "stara się" trzymać, ale jest to tylko zauważalne, a drzwi otwierają się bez problemu. Ja silikonem najpierw obficie nasączam miękką szmatkę i tak go rozprowadzam, nieco wcierając po uszczelkach :idea: . Jestem przekonany do tej metody, bo tak robiłem od początku z naszym poprzednim samochodem i widzę, że teraz po 12 latach uszczelki w Megance są "w nienaturalnie" bardzo dobrym stanie :mrgreen: .

A jak ktoś ma możliwość, to dobrze jest po umyciu samochodu zostawić go na 15 minut z otwartymi drzwiami i bagażnikiem :idea: . To z kolei patent stosowany przez ludzi z "mojej" myjni - działa :thumb:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku też wszystkie uszczelki przesmarowałem silikonem w sprayu i od razu widać efekt. gumy wyglądają jak nowe, zero problemów z przymarzaniem drzwi. zdecydowanie warto na koniec jesieni pół godziny poświęcić na taki zabieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem sztyftu ('szminki') Sonax ale niestety ubiegłoroczna zima pokazała, że jest kiepski.

 

Więc wróciłem do niezawodnego sposobu: czysta gliceryna. Jedno smarowanie i mam spokój do wiosny, a nawet do kolejnej zimy :mrgreen:

Gliceryna ładnie wypiera wodę, uelastycznia gumę itp. Można kupić nawet na All... tego.

 

Pozdr.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparat do uszczelek, szmatka, trochę pracy i przed zimą mam problem z głowy. Warto to zrobić bo już widziałem rozerwane gumy jak jakiś krewki kierownik jednak postanowił wejść do swojego wozidła, na szczęście nie było to subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem miałem problem z otwarciem drzwi. Auto stało pod blokiem przez tydzień, było zasypane i zamrożone.

Dzisiaj zakupiłem preparat silikonowy w aerozolu w supermarkecie i uszczelki już wysmarowane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie smarowałem i zawsze gładko mi się otwierają :) Jedyne co to utrzymuję uszczelki w czystości.

 

Ja też smaruje gliceryną. Moja żona, która pracuje w aptece mówi, że gliceryna teraz jest na topie w sprzedaży u nich ;))

 

Gliceryna ma wysoki próg zamarzania a dodatkowo jeśli ktoś by chciał jej uzyc w celach farmaceutycznych to bardzo dobrze działa na przeczyszczenie

 

No i małe opakowanie gliceryny w aptece kosztuje około 1,20zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Witam, dostałem silikon w sprayu na bazie benzyny lekkiej obrabianej wodorem (ropa naftowa). Czy mogę takiego środka użyć do uszczelek, które stykają się z szybą? Mam drzwi z szybami bezramkowymi. Zastanawiam się, ponieważ na opakowaniu jest ostrzeżenie, żeby nie stosować tego na powierzchniach szklanych, a uszczelka jednak ma kontakt z szybą... Chyba jednak kupię wazelinę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, xoxo napisał(a):

 na opakowaniu jest ostrzeżenie, żeby nie stosować tego na powierzchniach szklanych, a uszczelka jednak ma kontakt z szybą...

 

Ja bym nie ryzykował. Po coś to ostrzeżenie jest ;) 

Dawaj zwykłą glicerynę z apteki za 5 zł i po sprawie. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...