Skocz do zawartości

izolacja turbo


buras

Rekomendowane odpowiedzi

witam .mam pytanko czym, lub w jaki sposób można zaizolować turbo domowym sposobem .mam założony downpip 3 cale ,przez co seryjna obudowa turbo nie wchodzi na kołcierz .za pare dni mam zakładać intrcooler spec c do gt 99 i martwie się ,że bedzie się mocno nagrzewać ,więć zdałoby sie czymś odizolować turbawke od intercoolera ,ktory z powodu swojej wielkości bedzie prwie nad częścią gorąca. wszelakie pomysły(jak najtańsze) mile widziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pokryc ceramika np.

 

Mozesz tez kupic tasme termoizolacyjna i owinac dosc dokladnie (ja w tej chwili tak mam), albo kocykiem.

 

Kazde rozwiazanie jednak cos tam bedzie kosztowac.

 

Owiniecie kocykiem badz tasma mozna zrobic bez wyjmowania turbo przynajmiej - ceramike nie bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalety ceramiki znam ,ale koszt i problem z aplikacją zmusza mnie do bardziej konwencjonalnych rozwiązań :D .chodzi o to czy ową szmatę termiczną ,sprzedawaną za ciężkie pieniądze w niektórych firmach , można zastąpić czymś bardziej dostępnym ,tańszym , stosowanym w innych dziedzinach ,typu piece wysokotemperaturowe ,lub inne cuda tego typu .z doświadczenia wiem że różne cuda sprzedawane za kosmiczne pieniądze występują w "przyrodzie "w dużo prostrzej i mniej kosztownej formie spełniając te same funkcje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko szczelne ,świeżo po remoncie .tempertura to czasami nawet powyżej 1000 (u coniektórych :D) . folia alu z biedronki odpada (za droga) :lol:

tak poważnie to podzwonie dzisiaj po firmach zajmujacych się budową kominków (tam są podobne temperatury ),mam kumpla komendanta straży zawodowej ,może coś doradzi , przynajmniej w kwestii samego gaszenia :D ,jak będzie trzeba to do huty zadzwonię ,ale temat obcykam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze tak zapytam "a na coz tyle fatygi?" :mrgreen: wystarczy delikatnie podszlifowac seryjna oslone i juz wchodzi bez problemu. tak mam wlasnie zrobione u siebie i zdaje egzamin.

też tak uczyniłem i dałem sobie spokuj z kocykami i innymi futerkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...