Jump to content

izolacja turbo

buras

Recommended Posts

witam .mam pytanko czym, lub w jaki sposób można zaizolować turbo domowym sposobem .mam założony downpip 3 cale ,przez co seryjna obudowa turbo nie wchodzi na kołcierz .za pare dni mam zakładać intrcooler spec c do gt 99 i martwie się ,że bedzie się mocno nagrzewać ,więć zdałoby sie czymś odizolować turbawke od intercoolera ,ktory z powodu swojej wielkości bedzie prwie nad częścią gorąca. wszelakie pomysły(jak najtańsze) mile widziane :D

Mozesz pokryc ceramika np.

Mozesz tez kupic tasme termoizolacyjna i owinac dosc dokladnie (ja w tej chwili tak mam), albo kocykiem.

Kazde rozwiazanie jednak cos tam bedzie kosztowac.

Owiniecie kocykiem badz tasma mozna zrobic bez wyjmowania turbo przynajmiej - ceramike nie bardzo ;)

zalety ceramiki znam ,ale koszt i problem z aplikacją zmusza mnie do bardziej konwencjonalnych rozwiązań :D .chodzi o to czy ową szmatę termiczną ,sprzedawaną za ciężkie pieniądze w niektórych firmach , można zastąpić czymś bardziej dostępnym ,tańszym , stosowanym w innych dziedzinach ,typu piece wysokotemperaturowe ,lub inne cuda tego typu .z doświadczenia wiem że różne cuda sprzedawane za kosmiczne pieniądze występują w "przyrodzie "w dużo prostrzej i mniej kosztownej formie spełniając te same funkcje :wink:

nie kombinuj z niczym tylko dobre koce i dobre tasmy i upewnij sie ze nie cieknie ci olej!!

Odpukac bo jak by co to nie ugasisz auta a tam prawie 1000C jest wiec to nie przelewki!!!

wszystko szczelne ,świeżo po remoncie .tempertura to czasami nawet powyżej 1000 (u coniektórych :D) . folia alu z biedronki odpada (za droga) :lol:

tak poważnie to podzwonie dzisiaj po firmach zajmujacych się budową kominków (tam są podobne temperatury ),mam kumpla komendanta straży zawodowej ,może coś doradzi , przynajmniej w kwestii samego gaszenia :D ,jak będzie trzeba to do huty zadzwonię ,ale temat obcykam :)

a ze tak zapytam "a na coz tyle fatygi?" :mrgreen: wystarczy delikatnie podszlifowac seryjna oslone i juz wchodzi bez problemu. tak mam wlasnie zrobione u siebie i zdaje egzamin.

też tak uczyniłem i dałem sobie spokuj z kocykami i innymi futerkami :D