Skocz do zawartości

Piątkowa prezentacja nowego forysia - był ktoś?


Fido__

Rekomendowane odpowiedzi

Za http://www.motogazeta.mojeauto.pl/cms/index.php/21264

 

2005-09-10 16:15

Źródło: mojeauto.pl / Subaru Import Polska

Marcin Kolisko

 

Forester po faceliftingu i Legacy z nową jednostką 2.5 litra były gwiazdami piątkowego wieczoru w siedzibie polskiego oddziału japońskiej firmy spod znaku gwiezdnej plejady.

 

Jeszcze przed pokazem na rozpoczynających się w poniedziałek frankfurckich targach motoryzacyjnych, Subaru Polska przedstawiło swoje nowości na jesień i przełom roku 2005 i 2006. Co prawda musimy jeszcze poczekać do przełomu października i listopada do krajowej premiery odnowionej Imprezy (wersja WRC '06), ale już teraz są dostępne nowe wersje Forestera i Legacy.

 

Tak więc "Leśnik" anno domini 2006 zyskał charakteru, dzięki niemal kompletnie zmienionej przedniej części nadwozia. Kompletnie inne są większe lampy, pokaźny grill o nowym kształcie i wyglądzie, punktowe lampy przeciwmgłowe oraz duże lusterka boczne ze zintegrowanymi kierunkowskazami. Profil zyskał dzięki uwydatnionym nadkolom, z tyłu pojawiły się kryształowe lampy zespolone z modnymi akcentami okrągłych świateł. Całość okraszają teraz większe znaki Subaru - plejada sześciu gwiazd.

 

Nowością na liście modelowej, będą usprawnione silniki. Benzynowy 2-litrowiec zyskał dzięki modyfikacjom jednostki na mocy - obecni jest to 158 KM (wcześniej 125 KM), a 2.5-litrowa wersja Turbo będzie teraz dysponować 230 KM (wcześniej 210 KM). Zmianom poddano także 165-konny silnik 2.5-litrowego Legacy, który teraz wydziela mniej spalin dzięki wspomaganiu ich oczyszczania w katalizatorze.

 

Zawiodą się natomiast fani marki, którzy czekają na debiut SUV-a B9 Tribeca. Auto będzie miało swoją europejską premierę dopiero w przyszłym roku, a jedyną możliwością na nabycie go w Polsce będzie prawdopodobnie import prywatny lub specjalne zamówienie u dealera, podobnie jak to ma teraz miejsce z Subaru Legacy Spec B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nowego czarnego Forka widuję codziennie przejerzdrzając Conrada z roboty do dom, dziś też widzialem alem nie wpadł pospoglądać bom nie wiedział,że tam co było się działo-a szkoda,dziś też srebrny 2,5XT stał obok czarnego chyba-widziałem tak kątem oka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam nabycie samego silnika i zainstalowanie go w obudowie jakiegoś zacnego GL-a kombi sprzed kilku lat :roll: :twisted:

 

Chyba zapytam w "Pytaniach do Dyrekcji", czy i za ile SIP by opchnął sam motorek...? :wink:

 

Sorry, WiS - ale przestań pieprzyć :roll:

 

(Nie obrażaj się, ale nie lubię gadania głupot...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w Legacy 2.5 165 KM dotychczas oferowany znika z oferty podobnie jak i 2.0 138 KM na miejsce których wchodzi jeden 2.0 165 KM. Silnik 3.0 pozostaje bez zmian.

 

Takie właśnie informacje miałem...

 

A jaki ma to wpływ na ceny?

 

Ponoć ma być bardzo dobra oferta na sedana... Pożyjemy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, WiS - ale przestań pieprzyć

 

(Nie obrażaj się, ale nie lubię gadania głupot...)

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?:

Widziecie WiSiek, widac nastapneliscie komus na odcisk.

Gadacie pleciecie chrzanicie takie glupoty, ze czlowiek nie wytrzymal, czlowieku.

No NIE wytrzymal. W koncu nerwy mu puscily, temu owocu.

Owoc nie daj sie. Tęp wszelkie przejawy.

I wal prosto z mostu w ryja. Niech nie pieprzy głupot jakiś tam. Cholera! Tak?

Wstydź się WisSiek ludnośc podnerwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziecie WiSiek, widac nastapneliscie komus na odcisk.

Gadacie pleciecie chrzanicie takie glupoty, ze czlowiek nie wytrzymal, czlowieku.

No NIE wytrzymal. W koncu nerwy mu puscily, temu owocu.

Owoc nie daj sie. Tęp wszelkie przejawy.

I wal prosto z mostu w ryja. Niech nie pieprzy głupot jakiś tam. Cholera! Tak?

Wstydź się WisSiek ludnośc podnerwiać.

 

 

Bo to Owoc zfermentowany (sfermentowany?)...

Sobota, starzy wyszli, to wypił.

Ale, przynajmniej nie jest grzecznie... nie, Arno...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziecie WiSiek, widac nastapneliscie komus na odcisk.

Gadacie pleciecie chrzanicie takie glupoty, ze czlowiek nie wytrzymal, czlowieku.

No NIE wytrzymal. W koncu nerwy mu puscily, temu owocu.

Owoc nie daj sie. Tęp wszelkie przejawy.

I wal prosto z mostu w ryja. Niech nie pieprzy głupot jakiś tam. Cholera! Tak?

Wstydź się WisSiek ludnośc podnerwiać.

 

Stydzem siem, pse pana. Bo ja już rozumiem, w czym problem. Ja se różniaste poważne rzeczy gdzieś tam uprawiam, a tu przychodzę na foruma se jaja, za przeproszeniem, robić. I gadam, pieprzę, chrzanię - co mi chore poczucie humoru na klawiaturę przyniesie. Co gorsza, uprawiam jeszcze tzw. ironię oraz, za przeproszeniem, pirnonsens... czym bez wątpienia mogę narazić coponiektórego Czytelnika na zatarcie się i zasupłanie obu zwojów.

 

A w swej letkomyślności nie biorem, psze pana, pod uwagie - że taki coponiektóry to tu nie dla jaj przychodzi, ale się samorealizować. I ja mu tworzę ten, no, dysonans poznawczy.

To racja, on się ma prawo wkurzyć.

 

To ja teraz dalej bedem pisać takie głupoty dla jaj na tym forumnie, ale obiecywam pokornie: bede sie wstydzić przy tym niemożebnie, i szczerze współczuwać tym coponiektórym, które nie umieją użyć klawisza "ignoruj" tylko se te zwoje w dysonansie zapętlają coraz bardziej...

 

A ad rem, czyli "co do Urbana":

nowe silniki wolnossące pasują mi niezwykle - natomiast ich opakowania zdecydowanie NIE!

I to jest tłumaczenie na język powszechnie zrozumiały mojego posta, którego czepił się był kolega Owoc.

Któremu to koledze z serca życzę, żeby przestał go gryźć ten robak... co mu od pewnego czasu żyć nie daje :wink:

I na tym uważam offtop za zakończony... Tak, Owocku? Jesli jeszcze nie, to proponuję ciąg dalszy przenieść na priva - albo, jak już koniecznie musisz, to na ubitą ziemię :twisted:

 

EDIT: no i żeśwa załatwili na privie. Jak Polak z Polakiem powinien. Szkoda. Liczyłem na tę ubitą ziemię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam 1:0 na WiSa, na którego jestem zły, bo zaczął pisać jak arno... :wink:

 

Mnie też bardzo Ciekawi jak sprawuje się nowy 2.0 w GX. Ba, jeśli wygrał bym w lotka to bym sobie taką Imprezę kupił, ale jeśli wygrałbym zawrotną sumę to bym zwariował kupił STI i jeździł WRXem i może się zabił. Obie perspokty wy mi się szaleńczo podobają :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zaczął pisać jak arno...

 

A co sobie będę żałował - raz w roku, to i księdzu wolno... :twisted:

 

jak sprawuje się nowy 2.0 w GX. Ba, jeśli wygrał bym w lotka to bym sobie taką Imprezę kupił

Biorę pod uwagę. Niekoniecznie jak wygram - bo nie gram - ale jak mi się trafi jakaś extra fucha i nagle mnie bedzie stać, co nie jest cakowicie wykluczone. Zakładając jednak, że takie kombi (no bo ja lubię kombi, nic nie poradzę) kosztować będzie ok. setki - to jest zgryz.

Chyba jednak wolałbym za tę kasę, albo mniejszą, nieco uzywanego WRX-a... albo za połowę tej kwoty ładnego GT-ka. Reszta na benzynę i na ewentualne naprawy.

Hmmmm... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...