Skocz do zawartości

wkrotce diesel dla subaru


duch_gor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 837
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

(...) A na serio - zgodnie z prawem Unijnym dopuszczalne różnice w cenach detalicznych netto w poszczególnych krajach EU nie mogą przekraczać +/- 5% (...)

OT: raptem naszla mnie taka ot refleksja... ciekawe, czy doczekam sie dnia, kiedy UE zarzadzi, ze roznice w srednim wynagrodzeniu/emeryturze/etc. "w poszczególnych krajach EU nie moze przekraczać +/- 5%"... :neutral:

 

no tak, ale trzeba się jeszcze jakoś dogadać po ichniemu? :wink:

Przecież Litwa kiedyś była w Polsce...... :wink:

kiedys bylo dokladnie naodwrot: to malenka Polska przylaczyla sie do ogromnej Litwy (WKL) :razz: :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A na serio - zgodnie z prawem Unijnym dopuszczalne różnice w cenach detalicznych netto w poszczególnych krajach EU nie mogą przekraczać +/- 5% (...)

OT: raptem naszla mnie taka ot refleksja... ciekawe, czy doczekam sie dnia, kiedy UE zarzadzi, ze roznice w srednim wynagrodzeniu/emeryturze/etc. "w poszczególnych krajach EU nie moze przekraczać +/- 5%"... :neutral:

 

no tak, ale trzeba się jeszcze jakoś dogadać po ichniemu? :wink:

Przecież Litwa kiedyś była w Polsce...... :wink:

kiedys bylo dokladnie naodwrot: to malenka Polska przylaczyla sie do ogromnej Litwy (WKL) :razz: :mrgreen::lol:

:twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze coponiektorzy by sie zastanowili dwa razy, zanim cokolwiek napisza, he?

 

A Subaru LT zycze powodzenia - z taka polityka cenowa dlugo nie pociagna, bo watpie, zeby mieli lepsze warunki zakupu u Japonczykow, niz reszta swiata :roll:

 

 

PS chyba ze wszystkie samochody sciagaja z wyspy na mienie przesiedlenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze coponiektorzy by sie zastanowili dwa razy, zanim cokolwiek napisza, he?

 

A Subaru LT zycze powodzenia - z taka polityka cenowa dlugo nie pociagna, bo watpie, zeby mieli lepsze warunki zakupu u Japonczykow, niz reszta swiata :roll:

 

 

PS chyba ze wszystkie samochody sciagaja z wyspy na mienie przesiedlenia :mrgreen:

TJ. Rozumiem, że stary rząd RP to wymyślil i stronę SUBARU LV przerobił.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz pozostaje oczywiscie opcja masowego sciagania na mienie przesiedlenia

I ta różnica wynosi 30%.......

Mhmmm. :roll:

 

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 6:21 pm ]

Than_Junior

Będę patriotą. Dam 110.000 PLN za OBK 2.0 diesel RC 000

Poważnie.

Czekam na info na PW. O procentach także możemy pogadać :mrgreen: .

Odbiór latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior [...]

Czekam na info na PW.

 

chyba nie ode mnie?! :shock:

 

 

Zastanowilem sie nad ta sytuacja i szczerze powiedziawszy jedyne *w miare* racjonalne wytlumaczenie tak niskich cen, ktore przychodzi mi do glowy, polegaloby na zastosowaniu przez nich cen dumpingowych w celu zniszczenia slabszego konkurenta (przynajmniej tak bywa w swiecie biznesu, jak ktos stosuje dziwnie niskie ceny). Wykluczam oczywiscie mozliwosc, ze przedstawiciele we wszystkich innych krajach europejskich maja kosmiczne marze, bo po prostu wiem, ze tak nie jest.

 

Problem w tym, ze nie bardzo wyobrazam sobie, kogo mogliby postrzegac jako konkurencje w tym przypadku - inna marke? Innego importera? Przeciez aspiracje do przejecia innych rynkow bylyby absurdalne ;)eddie_gt4, moze Ty cos wiesz na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ode mnie?!

Jedyne stwierdzenie, jakie przychodzi mi do głowy, to slawna wypowiedź Janusza Korwina Mikke, który delikatnie określił zachowanie pewnego rządu w zeszłym wieku...... :roll:

TJ pozdrawiam.

Powiem szczerze; tego się spodziewałem......... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Problem w tym, ze nie bardzo wyobrazam sobie, kogo mogliby postrzegac jako konkurencje w tym przypadku - inna marke? Innego importera? Przeciez aspiracje do przejecia innych rynkow bylyby absurdalne ;)eddie_gt4, moze Ty cos wiesz na ten temat?

cos tam wiem...

sytuacja jest taka, ze na Litwie sa dwie (niepowiazane ze soba - ja z zadna takze nie mam zadnych zwiazkow, to tak, dla jasnosci :razz: ) firmy, sprzedajace nowe Subaraki... jedna jest oficjalnym dilerem na Litwe, inna zas jest filia jakiegos niemieckiego dilera

 

otoz te dwie firmy sa w stanie niewypowiedzianej wojny cenowej... stad te niskie ceny, z ktorych to, btw, korzystaja nie tylko Liwtini, ale takze afaik Lotysze, Polacy, etc.

 

poza tym, sytuacja z Subarakami na Litwie jest o tyle korzystna, ze mamy nie tylko dwoch sprzedawcow nowych Subarakow, ale takze dwie konkurujace firmy, ktore sciagaja uzywane JDM'y... czyli na obu "frontach" sytuacja jest wyjatkowa korzystna dla... KLIENTA :cool: :mrgreen:

 

 

p.s. jednak ta konkurencja (ten paskudny burzujski wynalazek :mrgreen: ) to fajna rzecz :!: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej byłoby zestawić jeden model cenowo we wszystkich krajach eu i tą cholerną litwę też :wink:

 

Problem w tym, ze nie bardzo wyobrazam sobie, kogo mogliby postrzegac jako konkurencje w tym przypadku - inna marke? Innego importera? Przeciez aspiracje do przejecia innych rynkow bylyby absurdalne

inna marka ? zwariowałeś, subaraki same się sprzedają i nie mają konkurencji :!:

inny rynek ? SIP ma szczęście, że subaru litwa nie wywaliło reklam w polsce zachęcając do zakupu :twisted: no chyba, że im nie wolno :lol:

Zastanowilem sie nad ta sytuacja i szczerze powiedziawszy jedyne *w miare* racjonalne wytlumaczenie tak niskich cen, ktore przychodzi mi do glowy, polegaloby na zastosowaniu przez nich cen dumpingowych w celu zniszczenia slabszego konkurenta (przynajmniej tak bywa w swiecie biznesu, jak ktos stosuje dziwnie niskie ceny).

no to definicje litweskich cen dumpingowych już znamy, teraz pozostaje stworzyć definicje "dziwnie wysokich cen" :wink:

 

żeby nie było że się wtrącam do SIPowych marż :mrgreen:

bo jak rozumiem wszyscy kupują po tyle samo ?

bez znaczenia czy 50 czy 5000 sprzedają ?

czysta ciekawość mną kieruje :mrgreen:

 

eddie_gt p.s. jednak ta konkurencja (ten paskudny burzujski wynalazek ) to fajna rzecz

ale przecież tak nie wolno! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, ano widzisz, dobrze typowalem 8) Problem w tym, ze wczesniej czy pozniej ta wojna cenowa (jak kazda wojna) sie skonczy i ceny beda musieli znowu podniesc ;)

 

 

najprościej byłoby zestawić jeden model cenowo we wszystkich krajach eu i tą cholerną litwę też

 

juz kiedys bylo na forum takie zestawienie. Co do reszty Twojego postu to sie nie wypowiadam, bo malo smieszna jest .... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze wczesniej czy pozniej ta wojna cenowa (jak kazda wojna) sie skonczy i ceny beda musieli znowu podniesc

 

dziwną satysfakcję sprawia ci dowodzenie, że niskie (a może - rozsądne?) ceny są czymś niezwykłym / podejrzanym :roll:

 

oczywiście można prowadzić dowolną politykę cenową i cieszyć się że po nastu latach na polskim rynku sprzedaje sie w sumie w skali kraju 1500 pojazdow... za kolejne nascie lat dojdziemy do 3000... ale i tak burundi nam nie podskoczy :cool:

 

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 11:02 pm ]

ale przyznac tez nalezy ze caly nasz rynek samochodowy tak dziala... miejmy nadzieje ze sie to kiedys odmieni :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze wczesniej czy pozniej ta wojna cenowa (jak kazda wojna) sie skonczy i ceny beda musieli znowu podniesc ;)

 

A nawet jeśli tak to co ? ;-) Teraz jest tanio i nikogo nie powinno dziwić zainteresowanie tym tematem. Fakt nachalne wspominanie o tym na forum polskiego importera może nie jest do końca eleganckie (zwłaszcza biorąc poprawkę na niedawno wprowadzony regulamin), ale sama postawa SIPu względem tej sprawy prowokuje takie zachowania. Mówiąc o postawie mam na myśli np. unikanie odpowiedzi przed Dyrekcję odnośnie litewskich Subaraków (nie teraz ale parę miesięcy temu). SIP takimi działaniami niestety sprawia wrażenie jakby się śmiertelnie bał tej konkurencji, zamiast spróbować zachęcić tych zainteresowanych litewską ofertą do zostawienia pieniędzy jednak na polskiej ziemi. I to wprowadza aurę niejasności i późniejsze dogryzania.

Ja tak to widzę - pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może byście sie w końcu przestali czepiać Dyrekcji.

 

Pomyślcie - Outback po 105 tys zł w SIP - klienci walący drzwiami i oknami (koszt wstawienia szyb i wynajęcia ochrony, komitety kolekowe,itp), tysiące sprzedanych samochodów = wściekłość konkurencji z Toyoty, VW i innych - dzwoniącej do Dyrekcji i każącej podnieśc ceny = same problemy :evil: :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś potrafi podać na czym się tak naprawdę zarabia będą dealerem? Na samej sprzedaży, czy raczej na serwisie? Być może jest tak, że bardziej się opłaca zrobić obrót i potem mieć zapewniony ruch w serwisie? Pytam się, bo w przeciwieństwie do rynku komputerowego, samochodowy nie jest mi znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Subaru LT zycze powodzenia - z taka polityka cenowa dlugo nie pociagna, bo watpie, zeby mieli lepsze warunki zakupu u Japonczykow, niz reszta swiata :roll:

 

Rozczulilem sie do lez. Jak to pieknie ze sa jeszcze na tym swiecie ludzie, ktorym los dilerow na Litwienie nie jest obcy!!

Zgaduje ze "Than_Senior" jest wlascicielem salonu Subaru :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...