Skocz do zawartości

[OT z prosba o HydePark] Czy jest ktos kto sie zna na Bibli?


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ten "lud" rozumiem jako:

 

"twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona"

 

Oraz:

 

"Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów".

 

A co cię wzięło na próbę interpretacji Biblii? Już nie takie mózgi się za to brały :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arno wypluj te słowa bo wszyscy w szambach zginiemy ;)

Ale temat wystrzeliłeś OGS, niech CIę... masz jakiś egzamin do pierwszej komuni czy coś ?

 

"A kto by mi wyprorokował w tym roku jeszcze FOrysia Turbo w nowej kaście ten zginie bo nowa kasta brzydka jest zaiste a ceny paliw apokaliptyczne"

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie zrobila burza mozgow :twisted:

 

Kazda prowokacja jest dobra... tymbardziej w slusznym celu (HydePark).

 

Leszek, lepiej natknac sie na Biblie na polce niz na tampon SUPER MAXI XXL w lazience ;-)

 

Witek, to nie jest jedno zdanie ale caly akapit - zdanie to punkt kulminacyjny, najbardziej kontrowersyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, mami sie ludnosci oczy od wiekow - ubogacaniem, dobrocia. Tam sie krew leje, ojcu Bóg każe syna zaszlachtować,a ten się godzi. W imie ubogacania i interpretacji słusznej jedynie bajek pisanych pare wiekow pozniej wyrznieto kilka narodów.

Co Was tak dziwi jeden fragment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, mami sie ludnosci oczy od wiekow - ubogacaniem, dobrocia. Tam sie krew leje, ojcu Bóg każe syna zaszlachtować,a ten się godzi. W imie ubogacania i interpretacji słusznej jedynie bajek pisanych pare wiekow pozniej wyrznieto kilka narodów.

Co Was tak dziwi jeden fragment?

 

On nie rozumie różnicy między Bogiem starotestamentowym Narodu Wybranego a miłującym wszystkich Chrystusem... 8)

 

OGS - w Starym Testamencie żadnych aj waj nie było. Jak się ktoś Bogu jedynemu przeciwstawiał, to się o tych paru przykazaniach co to Mosze doniósł na dół z Synaju zapominało na chwilę. Przykazania (w tym i V) dotyczyły wyłącznie prawowiernych a nie jakichś bałwochwalców czy innych odszczepieńców.

 

Ekumenizm i inne zboczenia to już wymyślili Chrześcijanie... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekumenizm i inne zboczenia to już wymyślili Chrześcijanie...

 

 

I to całkiem niedawno ;-)

 

Correct. Ale JPII (bo o nim pewnie myślisz) tego nie wymyślił. To ogólny trynd w całej naszej (europejskiej) cywilizacji - nie tylko religii. Dopóki takich głupich pomysłów nie było, to na świecie nikt Europie nie podskoczył. A teraz "tolerancja, panie", "wszyscy mają prawo" itp durnoty...

 

Trzeba wrócić do Starego Testamentu. Mądre narody nigdy od niego nie odeszły... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Correct. Ale JPII (bo o nim pewnie myślisz) tego nie wymyślił.

 

 

Myślę o trochę szaerszym kontekście w katolickiej teologii. Tak gdzieś od lat 20 XX wieku. Zauważ że najważniejsze dokumenty ekumeniczne to Vaticanum II, JP II nic nowego od storny teologicznej w tym kierunku nie zrobił.

 

 

Moja specjalnośc naukowa to filozofia moralna więc musze się trochę orientować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie sobie ten hajdpark tylko tak, żeby można było sobie założyć na niego ignora.

 

Zrobienie HP na tym forum jest z gruntu niesłuszne i niedopuszczalne nawet, bo niektórzy mogliby sobie na niego założyć ignora.

 

Myślę o trochę szaerszym kontekście w katolickiej teologii. Tak gdzieś od lat 20 XX wieku. Zauważ że najważniejsze dokumenty ekumeniczne to Vaticanum II, JP II nic nowego od storny teologicznej w tym kierunku nie zrobił.

 

Ano. To się psuje już od dłuższego czasu... :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano. To się psuje już od dłuższego czasu...

 

 

Dłuższy czas to trochę wicej niż 100 lat w tak długiej historii z mojego punktu widzenia ;-)

W odniesieniu do KK - to prawda - 100 lat to niewiele :lol: . Ale z mojego, osobistego punktu widzenia, to jednak "dłuższy czas"... 8)

 

A skutek tego taki, że OGS już nie rozumie prostego przesłania, że jak ktoś zagraża fundamentom funkcjonowania Twojego społeczeństwa (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...