Skocz do zawartości

Nowe Miasto Nad Pilicą - wypadek busa -18 ofiar


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kierowca idiota, pasażerowie nie lepsi że w tylu jechali! Ja bym nie wsiadł nawet jeżeli z miejsca straciłbym robotę.

 

Zgadzam się z Tobą. Ale postaw się w sytuacji kogoś kto żyje z zasiłku i musi utrzymać 4-osobową rodzinę. I ma do wyboru - jechać i dorobić "na jabłkach" (bo innej pracy w okolicy nie znajdzie) albo przymierać z głodu. Co wybierasz???

 

Znam to środowisko dosyć dobrze, bo się wśród takich ludzi wychowałem...

 

 

życie w tym kraju zmusza często do ryzykownych kroków....jakby dostawali po 400 euro na łeb zasiłku, nie musieliby dorabiać czy zarabiać ,,na jabłkach", żeby wykarmić dzieci....a na zasiłki nie ma, bo Panowie Szlachta sobie marmurowe schody i podłogi z czarnego dębu robią.....ale tu wkraczamy znowu w politykę, a tego wolałbym uniknąć, bo nie o to w tym wątku chodzi. Nie dziwię się, że z biedy tonący nawet takiej roboty się chwyta, i nie pyta jak do niej dojedzie, lepiej takim busikiem, jak zapylać na rowerze, jak się go ma, albo z buta.... :( , jakby jabłka z Chin nie kosztowały 30 groszy za kilogram i nasze by się sprzedawały po normalnej cenie, sadownika byłoby stać na normalnego busa przystosowanego do transportu ludzi, albo na wynajęcie takiego, i tak dalej i tak dalej i tak dalej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przy okazji:

 

http://turystyka.wp.pl/gid,11236501,tit ... jecie.html

 

ku przestrodze :|

 

Same drogi krajowe, a wiec takie gdzie stezenie miszczow prostej na km2 przekracza normy europejskie. Nie jest to zaskoczenie. W podanym rankingu nie ma zadnej DW (m. in. w 'regionach ekstremalnych', takich jak Mazury czy w gorach). Nie ma tez dobrze mi znanej DK16.

Wniosek nasuwa sie jeden. Na tych ostatnich ludzie jezdza bezpieczniej (chociaz w sezonie na Mazurach widac czesto miszczow, ktorym drzewo nagle bez uprzedznia wyskoczylo na droge).

 

Summa summarum - to nie drogi w Polsce sa niebezpieczne i to nie drogi (ich stan) sa glowna przyczyna wypadkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek w Słupsku zginęła nauczycielka ode mnie ze szkoły. Taksówkarz wjechał na zielonym na skrzyżowanie, i dostał w bok od pędzącego ponad chyba 130km/h policyjnego busa na sygnałach. W sobotę pod Sochaczewem czołówka Skody z ciężarówką (wszyscy ze Skody pijani :shock: )kierowca chyba przeżył, wczoraj na obwodnicy osobówka między dwoma tirami, nawet nie wiem co to za samochód był, dzisiaj to :roll:

 

 

Jakoś po weekendzie nastrój mam słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdybyśmy jeździli po autostradach i drogach szybkiego ruchu to odeszłyby przynajmniej wypadki związane z wyprzedzaniem. :roll:

Tak naprawdę wystarczyłoby, żeby cały ruch towarowo-ciężarowy odbywał się dużymi magistralami odciążając drogi lokalne i częściowo też krajowe. Ale do tego potrzeba właśnie autostrad i dróg dwujezdniwoych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdybyśmy jeździli po autostradach i drogach szybkiego ruchu to odeszłyby przynajmniej wypadki związane z wyprzedzaniem. :roll:

 

Teoretycznie - tak. Ale tylko w tym roku kilka razy paru delikwentow pedzilo tak, ze skosili barierki przelatujac na druga strone i zderzajac sie czolowo (sic!) na S6 i A1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest wina nieudolnych rzadow ? ( bez wzgledu na to kto rzadzi ) bo dla mnie jak naj bardziej

 

:shock:

 

Na takie dyskusje sa oddzielne watki w OT, zdaje sie.

A jesli juz zadales pytanie - po czesci. Ale w wiekszej mierze jest to wina ... nie do konca rzadu.

 

Odpowiedz mi prosze - jaka jest wina rzadu (a government) w tym, ze firma wyloniona w przetargu nie potrafi zorganizowac finansowania budowy (A1). Albo tez jaka jest wina rzadu w tym, ze wykonawcy kradna ile wlezie (tez A1)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a kto odpowiada za dysponowanie pieniedzmi podatnikow , egzekwowanie prawa

 

Odpowiedz mi prosze - jaka jest wina rzadu (a govenment) w tym, ze firma wyloniona w przetargu nie potrafi zorganizowac finansowania budowy (A1). Albo tez jaka jest wina rzadu w tym, ze wykonawcy kradna ile wlezie (tez A1)?

 

no np: taka ze przetarg wygrala taka firma

 

A prawda o polskich drogach jest taka ze jak mam jechac z poludnia na polnoc to wole nadrobic 200km i jechac przez niemcy , i nie chodzi nawet o to ze przyjade szybciej , ale przede wszystkim bezpieczniej :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezmyślność, brawura, tragiczny zbieg okoliczności czy po prostu pech...? Czy wszystko razem?

Bezmyślość :!: :!: ......w krajach trzeciego świata to pewnie jeszcze na dachu kilkunastu pasażerów by siedziało......więc jest pewien postęp .. :? .

swoja droga jeżdząc co tydzień w piątek w strone Radomia obserwuje busy wracające z pracownikami do domów ...nie dosc , że stare to jeszcze przeładowane. Miesiąc temu w auto znajomego uderzył Fiat Tipo...chyba 16 letni z 6-cioma :!: :!: osobami w środku , oczywiscie bez pasów , wiec jeden głowa wybił przednią szybę. Najmniej poszkodowany ...uciekł , przed b. szybkim przyjazdem policji , strazy i karetki. Ilosc pasażerów zgadzała się. :wink: .....tez powrót z tygodniowej pracy na budowie w Wa-wie......Taki kraj......trzeba czekać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z informacji Komendy Głównej Policji wynika, że od początku roku w ramach akcji "Bus" na drogach całego kraju skontrolowano 66 tys. tego typu pojazdów. - W wyniku różnych nieprawidłowości i naruszeń prawa około 30 tys. kierowców ukarano mandatami - powiedział rzecznik KGP, mł. insp. Mariusz Sokołowski."

 

Jedyne co i do czego sie nadaje nasza ukochana milicja obywatelska

to swiecic dennymi statystykmi i czaic sie za k*blem z suszarka w reku zeby wyrwac czlowiekowi pare groszy za szybsze poruszanie sie o 5 km/h.

 

Teraz twierdza ze prowadza jakas akcje "BUS", moze lobuz albo arbuz,

przepraszam ze w tym watku ale mnie ponosi jacy to sa ignoraci!

Maja tyle pol na ktorych moga sie popisac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie obudziły dzisiaj wyjące od rana syreny.Wypadek wydarzył się ok.1,5 km od miejsca gdzie mieszkam.

Nie miałem odwagi iść na miejsce zdarzenia.Ludzie którzy byli na miejscu opowiadali o niewyobrażalnej masakrze.

Fakt,mgła tego ranka była wyjątkowo gęsta,ale tym bardziej kierowca powinien jechać wolniej.Niestety się śpieszył bo miał jeszcze wrócić po następną grupę osób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...