Jump to content

Nowe Miasto Nad Pilicą - wypadek busa -18 ofiar

emotorsport

Recommended Posts

Nie wierzę swoim oczom i uszom, jak oglądam w TVN24 relację z miejsca wypadku koło Grójca....zwykłym towarowym busem T4, jechało 18 osób, najprawdopodobniej do pracy przy zbiorze jabłek, na deskach, na skrzynkach, bez pasów, i najprawdopodobniej przy wyprzedzaniu bus zderzył się czołowo z TIRem....kolejna tragedia, zginęło 18 osób, 16 osób na miejscu, 2 w szpitalu....bezmyślność, brawura, tragiczny zbieg okoliczności czy po prostu pech...? Czy wszystko razem?

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niedawno właśnie rozmawiałem o tym ze znajomymi w KRK - przeładowane busy ciągnące po asfalcie układy wydechowe... Nikt tego nie kontroluje. Łapie się tylko osobówki przekraczające prędkość o 20 km/h...

Straszna tragedia. Może ktoś się zastanowi nad tym tematem...

[*]

Myślę, że nawet gdyby zamiast 18 jechały cztery osoby, w pasach i na siedzeniach, to szansa przeżycia czołówki z TIR-em jest żadna. Na głupich i bezmyślnych kierowców sposobu nie ma, tylko żal ofiar.

Zgadzam się, żal ofiar. Ofiar, które nie miały żadnego wpływu na czas i rodzaj swojej śmierci...ze zdjęć wynika, że bus zjechał na lewą stronę, była mgła, nie wiadomo czy wyprzedzał, czy kierowca zasłabł, czy po prostu papieros spadł mu na spodnie....kierowca TIRa przeżył, może wniesie coś nowego do ustalenia przyczyn, a w zasadzie po co, jak i tak ci ludzie już nie żyją.... :(:cry:

Wypowiadał się w TVN jakiś Ważny Pan z Inspekcji Transportu Drogowego, w skrócie krokodyl, że takie busy nie podpadają pod kontrolę, nie ich działka, nawet jak ciągnie po ziemi dupę, a jak było w nim 18 dorosłych mężczyzn, to ,,ładunek" ważył co najmniej 1,5T, więc jak na krótką T-czwórkę to dość sporo...musiało być widac, że jest mocno przeładowany, nawet z tego powodu kierowca mógł stracić panowania nad autem, a co za tym idzie kierunkiem ruchu....ale pewno mieli do przejechania tylko ze trzy kilometry, tu obok...do pracy..... :(

Mieszkam niedaleko. Wszędzie w okolicy jest pełno sadów. U Nas większość osób bezrobotnych (oraz emerytów i rencistów) jeździ w wakacje zbierać wiśnie, czereśnie, agrest itd. a jesienią właśnie na jabłka.

Ten problem jest znany od dawna, ale nikt z nim nic nie robi.

Osobiście znam przypadki, które widziałem na własne oczy, jak podjeżdżało właśnie takie ciężarowe Volvo, z którym zderzył się ten bus, które zbierało po drodze w 5-6 wsiach ludzi do pracy (razem koło 50 ludzi :!: ) i jechali oni w części towarowej na skrzynkach do pracy 40 km :!:

Albo Pan, który w polonezie tracku wiózł w sumie 12 osób. To standard... :evil:

Kilkukrotnie dzwoniliśmy na policję w tej sprawie, ale odpowiedź byłą zawsze ta sama - "Zajmiemy się tym" i nic nie robili. :evil:

Jakim cudem na pake do T4 weszlo 18 ze zdjec widac ze auto ma kabine max 3 osobowa chyba ze byly tylko dwa taborety (bo i takie wersje sa)

To daje 15 osob na pace. W takim T4 stac sie nie da szczegolnie, jezeli to nie jest podniesiona wersja. W takim raczej sie garbisz.

Wiec prawdopodobnie wszyscy siedzieli w kucki na podlodze .

To przy wypadku w "sciane" jaka jest TIR latali tam jak przepraszam za wyrazenie w mikserze.

masakra! nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic.

['] , ['] , ['] , ['] , ['] , ['] , ['] , ['] , ['] , ['] ,

['] , ['] , ['] , ['] , ['] , ['] , ['] , ['] ,

masakra.... :( nie wiem, jak to sformułować, żeby nie zabrzmiało głupio albo nie na miejscu...., ale chyba ,,dobrze", że kierowca nie przeżył... :( sumienie by go chyba zeżarło...

Ja tylko współczuję rodzinie tego kierowcy (właściciela T4 :?: ), bo rodziny ofiar na pewno nie dadzą im spokoju...

Scenariusz zapewne obejmowal wyprzedzanie bo trzeba szybko dojechac do roboty a ze byla mgla to sie ciagnal jakis "nieudacznik" moze z 70km/h . Niestety T4 z niemal 1.5T na pace sie nie zbieral a i TIRa nie bylo z bardzo widac no i mamy przepis na katastrofe i tragedie. Szkoda ludzi...

PZDR!

Kierowca idiota, pasażerowie nie lepsi że w tylu jechali! Ja bym nie wsiadł nawet jeżeli z miejsca straciłbym robotę.

Zgadzam się z Tobą. Ale postaw się w sytuacji kogoś kto żyje z zasiłku i musi utrzymać 4-osobową rodzinę. I ma do wyboru - jechać i dorobić "na jabłkach" (bo innej pracy w okolicy nie znajdzie) albo przymierać z głodu. Co wybierasz???

Znam to środowisko dosyć dobrze, bo się wśród takich ludzi wychowałem...