Skocz do zawartości

Zakup Outbacka MY2010 - co dołożyć?


nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór! To mój pierwszy post na forum Subaru.

 

Postanowiłem przesiąść się z Mazdy (6 GY) do Subaru i właściwie jestem już zdecydowany na Outbacka Comfort. Negocjuję cenę z dwoma polskimi salonami (koszmarni fetyszyści) i chciałbym przy okazji doposażyć autko w rzeczy i usługi, które później trudno będzie kupić w dobrej cenie. Na razie wybór padł na:

- montaż jakiejś przyzwoitej nawigacji z zachowaniem gwarancji (mój typ 2U: Pioneer AVIC-F20BT)

- dołożenie osłony pod przedni zderzak

- komplet gumowych dywaników

 

Możecie mi podpowiedzieć, o co jeszcze warto by zawalczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. opony zimowe to bardzo dobry pomysł :D - napęd 4x4 nie preferuje specjalnych opon, o ile nie będziesz jeździł w trudniejszym terenie (pamiętać jednak trzeba, że opony terenowe mogą być nieco głośne na asfalcie)

2. osłona silnika od spodu

3. czujnik / kamera cofania

4. mata bagażnika

5. siatka bagażnika

6. światła dzienne LED

7. nawigację proponuję Kenwood DNX 9260 BT lub DNX 7260 BT (a do tego od razu wymianę głośników np. na Focal)

8. warto może też pomyśleć o poprzeczkach bagażnika dachowego lub haku

9. górna osłona zderzaka przy klapie bagażnika

10. jeżeli to diesel i będzie garażowany zimą na zewnątrz, to warto pomyśleć o grzałce silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem :

tapicerkę skórzaną (chyba ją zakładali w Łodzi) wentylowana ,wygląda i jest super

mata bagażnika,

relingi poprzeczne (jeśli będą ci potrzebne)

nakładka tylnego zderzaka

chlapacze przód,

KOŁO DOJAZDOWE !!!

 

ps.zimowki i czujniki cofania dołożyli gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, Xanadu.

 

Pozwolisz, że dopytam:

- Te Kenwoody są lepsze do Pioneera AVIC-F20BT?

- Są jakieś firmowe światła dzienne LED do Outbacka MY2010? Możesz podrzucić jakiś link?

Kenwood i ten Pioneer są w zbliżonej klasie, choć wydaje mi się, że Kewood, a szczególnie ten 9260 jest bardziej wypasiony

istotne jest to, że Kenwood ma mapę systemu Garmin (cała Europa), co ułatwia aktualizację, wgrywanie radarów itd.

na razie nie ma fabrycznych świateł LED - polecam Hella (choć drogie) lub jakiekolwiek inne z homologacją - może się okazać, że aby je zamontować zgodnie z przepisami, trzeba będzie wyciąć otwory w czarnych plastikach zderzaka, ale naprawdę warto mieć te LEDy, bo nie świecisz cały czas ksenonami, ani lampami tylnymi, nie podświetla się deska rozdzielcza i nie włączają w dzień spryskiwacze reflektorów :)

Kolega Tomasz M wspominał o kole dojazdowym - tracisz sporo pojemności bagażnika i przydatne schowki, ale z drugiej strony z uwagi na bezstresową jazdę, to może warto?

niektórzy wymieniają od razu fabryczne opony Yokohama Geolandar na jakieś inne, bo te w razie czego mogą być trudniej dostępne oraz niektórym przeszkadza ich lekko terenowa charakterystyka - mnie akurat te opony bardzo odpowiadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez stalem przed pytaniem kenwood czy pioneer i poczytalem fora :P . Pioneer jest o klase lepszy. wlacza sie po 10 s a kenwood po 1 min, rozdzielczosc ekranu pioneera powala. Wlasciciel Caraudio odradzal kenwooda a prowadzi ta i ta marke, ceny podobne wiec nie widzialem powodu ba klamal :wink: Mowi ze ma straszne klopoty system sie zawiesza, ciagle updaty itp. Dodam ze z nokia E52 dzila perfekcyjnie. Kenwwod ma czytnik sd karty ale tylko mapy a pioneer mozne czytac karty SD do 32 GB.

wybralem F20BT i jest bardzo ok tylko odbior radia nie jest optymalny musze pomyslec o antenie bo ta na szybie nie jest ok

Z mapami w Polsce dziala bardzo ok a audio z orginalnymi glosnikami jest wystarczajace. W poprzednim OBK mialem wytlumione drzwi i Reinbowy 16,5 i w porownanu aktualne glosniki fabryczne nie sa takie zle jak tu niektorzy pisza. Naturalnie ulepszyc zawsze sie cos da ale ja na razie nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. czujnik / kamera cofania

Jeżeli będzie nawigacja, to zdecydowanie kamera cofania, ostatecznie czujniki ale z wizualizacją na ekranie nawigacji (a la BMW).

 

4. mata bagażnika

5. siatka bagażnika

Siatka bagażnika powinna być elementem obowiązkowym jeżeli chce się spokojnie przewozić niewielkie bagaże, zwłaszcza po krętych drogach.

 

Dodałbym jeszcze aluminiowe nakładki na progi, jeżeli autem będą podróżować kobiety (w niektórych wersjach jest to chyba standardowe wyposażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer jest o klase lepszy. wlacza sie po 10 s a kenwood po 1 min,

podtrzymuję, że są porównywalne, a długość uruchamiania nie świadczy o klasie sprzętu :D

zresztą nie trwa aż tyle - odpala dokładnie po 12 sekundach (przed chwilą sprawdzałem)

poza tym hula z telefonami, z iPodem, z czytnikami USB oraz perfekcyjnie odtwarza DVD

to, co np. dla mnie było istotne, to że odtwarza video z iPoda oraz bardzo fajnie nim steruje

jedną z wad Kenwooda, jaką mógłbym wskazać, to konfiguracja - relatywnie skomplikowana i to może odstraszać fachowców od car-audio (ustawia się rodzaj pojazdu, rozmiary każdego głośnika itd.)

co do głośników fabrycznych, to proponuję je po prostu obejrzeć - ja pierwszy raz widziałem głośniki z magnesami wielkości naparstków - to nie ma prawa dobrze grać :lol: fizyki aż tak nie da się oszukać :wink:

 

-- 3 paź 2010, o 11:01 --

 

Dodałbym jeszcze aluminiowe nakładki na progi, jeżeli autem będą podróżować kobiety (w niektórych wersjach jest to chyba standardowe wyposażenie).

w standardzie są nakładki z tworzywa i wg mnie są wystarczające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w standardzie są nakładki z tworzywa i wg mnie są wystarczające :)

Jeżeli tylko kobiety w szpilkach nie podróżują autem, jak najbardziej zgoda. W pozostałych przypadkach zdecydowanie warto...progi będą wyglądały dobrze nawet po tysiącach wejść/wyjść w szpilkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mojego MY2010 2.0d wziąłem:

- nawigację ECLIPSE - fajna, z dvd i świetnym wyświetlaczem, ale dość droga

- chlapacze przód i tył - drogie i bardzo małe, ale chyba warto

- osłonę plastikową zderzaka przy klapie bagażnika - koniecznie, bo lakier się rysuje.

- płytę pod silnik duraluminiową - raczej przy tak wysokim zawieszeniu nic miski nie sięgnie,

ale chroni przed wodą, błotem i innym syfem. Jak ktoś potrzebuje, to mogę mieć takie płyty.

- koło dojazdowe - KONIECZNIE!

- czujniki cofania - obowiązkowo

- KERATRONIK - przydaje się, a jak ukradną auto to zara się znajdzie

- dywaniki gumowe - oryginalne ładne, dobry materiał, bo podróby zwykle śmierdzą

- mata bagażnika - bez tego tapicerka w bagażniku strasznie się mechaci

 

Żałuję, że nie wziąłem skóry, bo oryginalna tapicerka mimo, że ma tylko trzy miesiące,

to się gniecie i łatwo brudzi. Oryginalna skóra w subaru też nie jest za przyjemna w dotyku,

taka twarda i nieprzyjemna. Do tego droga. Lepiej oddać np. do TAP-CAR w Łodzi.

Robią rewelacyjnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dyskusja rozkręciła ;-)

A co powiecie o takiej navi/audio http://allegro.pl/nawigacja-samochodowa-gps-subaru-legacy-outback-i1250068252.html? To jakaś chińszczyzna chyba?

(nie mogę wkleić inaczej linku, bo mam zablokowane BBcody)

 

Słuchałem audio w Comforcie i paździerz straszny.

 

GiGi, masz te płyty pod silnik ORY? Podeślij mi cenę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o takiej navi/audio http://allegro.pl/nawigacja-samochodowa ... 68252.html? To jakaś chińszczyzna chyba?

zaleta powyższego sprzętu jest taka, że masz to z obudową, pasującą do deski samochodu - wadą nierozpoznana chińska jakość :D

zaletą Kenwooda, Pioneera, czy innych markowych zestawów jest jakość, a wadą brak profesjonalnych ramek do montażu w Subaru :cry:

różnica na poziomie ok. 1.000 zł wskazuje raczej na sprzęt markowy, bo jeżeli tę kasę podzielimy przez np. 5 lat użytkowania, to wychodzi nam raptem 200 zł rocznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo kamera cofania i czujniki ciśnienia w oponach.

A po co jeszcze czujniki ciśnienia w oponach, skoro jest kontrolka AWD (m.in. wykrywa zbyt niskie ciśnienie w oponie) ? Te wszystkie czujniki i tak bazują na pomiarach parametrów kół (np. z systemu ABS).

 

wadą brak profesjonalnych ramek do montażu w Subaru

W Car Audio System w Bochni mają/mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś podliczył ile dodatki będą kosztowały ? Navi 5k + kamery i czujniki pewnie z 1k + montaż ( gwarancja? ) pewnie z 1k pln lub więcej

To nie lepiej dopłacić 10k i mieć całość fabryczne + kilka innych pożytecznych dodatków.

 

IRS jest gratis przez pierwszy rok.

Matę do bagażnika koniecznie dużą. Obejmuje również oparcia foteli po złożeniu kanapy. Chyba, że nigdy nie składasz foteli.

Oryginalnych dojazdówek jeszcze nie ma ale podobno mają być do końca listopada.

Oryginalne osłony na przedni i tylny zderzak to "chiński plastik". Przynajmniej tak wyglądają.

 

Tomasz M wstawisz kilka fotek tej tapicerki z Łodzi ? jak oni rozwiązali kwestię poduszek i tapicerki w drzwiach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś podliczył ile dodatki będą kosztowały ? Navi 5k + kamery i czujniki pewnie z 1k + montaż ( gwarancja? ) pewnie z 1k pln lub więcej

To nie lepiej dopłacić 10k i mieć całość fabryczne + kilka innych pożytecznych dodatków.

w fabrycznym sprzęcie wg mnie mogą być następujące wady:

1. brak polskiego języka w menu oraz w navi

2. video nie działa w czasie jazdy - jak ktoś chce tej funkcjonalności, to trzeba przerabiać

3. kłopot z aktualizacją oprogramowania samego urządzenia oraz map navi

4. brak funkcji picture in picture

5. drogi kabel do podłączenia iPoda (szczególnie, żeby mieć opcję video)

6. brak wejścia do tunera TV (jak ktoś lubi)

7. mniej rozbudowane funkcje korekcji / efektów audio

8. brak dysku twardego (z tego co wiem, to mapy są na nośniku DVD w dodatkowym napędzie pod osłoną)

9. brak funkcji Dual Zone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać Pioneer'a z fabryczną nawigacją ale to chyba nie taki był cel.

Z reguły markowy sprzęt car audio jest o klasę lepszy od stosowanych standardowo w samochodach. Pod warunkiem, że ktoś wykorzystuje jego możliwości i chce się bawić w rozbieranie konsoli na czynniki pierwsze zaraz po wyjechaniu z salonu :)

Z praktyki :

ad1. trochę boli bo jest mało intuicyjna.

ad2. tego to chyba przepisy drogowe tego zabraniają. Aczkolwiek mogę się mylić.

ad3. czas pokaże jak SIP podchodzi do tej sprawy. Pewnie lekko nie będzie.

ad4. do czego to może służyć w trakcie jazdy ? na połówce ekranu navi a na drugich 3" film ?

ad5. dobrze, że nie mam iPoda. :)

ad6. telewizja kłamie :)

ad7. prawda i pewnie lepiej gra.

ad8. zgadza się. po załadowaniu jednej płyty masz mapy od Francji do Ukrainy.

ad9. co to takiego ?

 

Generalnie po 3 miesiącach muszę przyznać, że ze wszystkich bajerów to najfajniejsze jest:

1. keyless

2. kamera cofania

3. elektr. regulacja foteli. o niebo lepszy zakres no i elektr. reg. odcinka lędźwiowego.

4. pamięć foteli chociaż powinno być sprzężone z lusterkami.

 

no ale każdy ma swoje upodobania.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszczególne wersje OBK tak naprawdę różnią się od siebie głównie ceną :)

wg mnie najefektywniejszą cenowo jest wersja Active (ma już nawet elektrycznie sterowane fotele) i jeżeli dołożymy do niej montowaną w PL skórę (ok 5 - 6 tys. zł) oraz przyzwoity sprzęt audio-navi z kamerą cofania (ok. 7 tys. zł z montażem), to mamy łącznie koszt ok. 13 tys. zł, podczas gdy wersja Comfort navi kosztuje ok. 20 tys. zł więcej (5 tys. EUR), a ma dodatkowo pamięć foteli (bez lusterek!) oraz system keyless...

ja wziąłem wersję Comfort, ale jedynie dlatego, że miała mieć w konsoli centralnej nawiew na tylne fotele... podczas odbierania auta dowiedziałem się, że był błąd w specyfikacji i nawiewu w dieslach nie ma :(

dodać jeszcze należy, że naturalna skóra na siedzeniach Subaru jest JEDYNIE pod tyłkiem i plecami - reszta to sztuczna, ekologiczna "skóra", nawet na podłokietniku i boczkach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o takiej navi/audio http://allegro.pl/nawigacja-samochodowa ... 68252.html? To jakaś chińszczyzna chyba?

zaleta powyższego sprzętu jest taka, że masz to z obudową, pasującą do deski samochodu - wadą nierozpoznana chińska jakość :D

zaletą Kenwooda, Pioneera, czy innych markowych zestawów jest jakość, a wadą brak profesjonalnych ramek do montażu w Subaru :cry:

różnica na poziomie ok. 1.000 zł wskazuje raczej na sprzęt markowy, bo jeżeli tę kasę podzielimy przez np. 5 lat użytkowania, to wychodzi nam raptem 200 zł rocznie...

 

Ramki ma w ofercie Metra:

http://www.metraonline.com/default.aspx

 

2 modele

do zakupu na ebayu albo w Polsce w bartexie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś używa rozpoznawania komend głosowych? Oficjalnie system nazywa się BlueConnect (coś a la Blue&Me w Fiacie).

 

Trochę o systemie na stronie USA Subaru BlueConnect i na polskiej stronie Subaru Outback Rozrywka.

 

w moje ocenie jest to właśnie przyszłość w sterowaniu wszelkimi urządzeniami, których przełączniki nie znajdują się w kierownicy.

 

Przykład z nawigacji głosowej w lotnictwie:

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramki ma w ofercie Metra:

http://www.metraonline.com/default.aspx

2 modele

do zakupu na ebayu albo w Polsce w bartexie

znam system Metry do OBK, ale on jest czarny i wygląda mocno tak sobie w srebrnej obudowie deski :( wiem, że Subaru ma swoje srebrne ramki, ale udostępnia na razie tylko z sugerowanym dodatkowym systemem navi (chyba nie ma tego w Polsce?)

 

-- 4 paź 2010, o 20:45 --

 

A ktoś używa rozpoznawania komend głosowych? Oficjalnie system nazywa się BlueConnect (coś a la Blue&Me w Fiacie).

 

Trochę o systemie na stronie USA Subaru BlueConnect i na polskiej stronie Subaru Outback Rozrywka.

 

w moje ocenie jest to właśnie przyszłość w sterowaniu wszelkimi urządzeniami, których przełączniki nie znajdują się w kierownicy.

 

Przykład z nawigacji głosowej w lotnictwie:

.

miałem to w poprzednim aucie i głównym korzystającym była córka, która lubiła się tym bawić :)

problem polega na tym, że trzeba nauczyć się wymawiać słowa tak, jak komputer tego oczekuje :) , inaczej nie będzie posłuszny :P

teraz też to mam i podobno nawet można wgrywać własne komendy po polsku, ale kto ma na to czas :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

od pewnego czasu czytam forum, a to dlatego, że mocno przymierzam się do subaru. Najbardziej pasuje mi outback, choć jeszcze się nie zdecydowałem i myślę też o forku.

Pooglądalem, pojeździłem i podobają mi się oba.

 

Ale mam prośbę o poradę doświadczonych subarowiczów - chodzi o audio.

Sporo jeżdżę i tylko wtedy mam czas słuchać muzy, bo w domu to raczej inne zajęcia. Więc zależy mi, żeby w miarę dobrze grało - i to z iPoda.

Podpiąłem w salonie iPoda, posłuchałem i gra w sumie nieźle - ale trochę mnie zgięło jak się dowiedziałem, że kabelek do iPoda umożliwiający sterowanie i ładowanie będzie mnie kosztował 2000 zł.

Widzę z dyskusji, że w outbacku można zamontować inne radio, np razem z nawigacją i sterowaniem ipoda za jakieś 4000 zeta albo trochę więcej.

 

Czy taki zakup poprawi wyraźnie jakoś dzwięku? Czy trzeba by się od razu szarpnąć też na jakieś głośniki za parę kilo więcej?

Słowem - ile uważacie trzeba by wydać, aby odczuć wyraźnie poprawę jakości dźwięku, ale też bez szaleństw finansowych?

 

Bo powiem szczerze kusi mnie też trochę Mazda 6 w zestawie z audio Bose - wiem, wiem napęd i silnik nie ten - to fakt - ale audio gra bardzo przyzwoicie.

Ma ktoś jakieś doświadczenia porównawcze?

 

Pozdrawiam, Mazzurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...