Skocz do zawartości

Zakup Outbacka MY2010 - co dołożyć?


nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

a ja jestem po odbiorze wyrobu skórowego :D

Muszę przyznać...że wizualnie w porównaniu do mojej skóry ( jakość skóry, faktura, wrażenia dotykowe )...skóra fabryczna tchnie marną podróbką.

No i ta cena ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w pierwszych słowach chciałbym się przywitać :)

 

natomiast co do nawigacji, rozumiem że koledzy przywiązują ogromną wagę do koloru ramki nawigacji i podobnych detali, ale kluczowym w przypadku NAWIGACJI jest chyba system prowadzenia po mapie? Porównując kenwooda i alpine nie wahałbym się i wybrał kenwooda z prostej przyczyny w kenwoodzie znajduje się moduł nawigacyjny Garmina, jeśli chodzi o zalety to mapę Garmin wydaje raz na kwartał (można kupić subskrypcję), obsługa TMC w Polsce (chociaż moim zdaniem w tej chwili to ... zabawka, ale wróży bardzo dobrze), możliwość wgrania własnych punktów typu fotoradary lub niebezpieczne przejazdy kolejowe, możliwość korzystania z map tworzonych społecznie (darmowe i niektóre aktualizowane CODZIENNIE), i niezawodność. Używałem w życiu wielu nawigacji i obecnie mam Garmina, nie chcę zmieniać.

 

pozdr

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwość wgrania własnych punktów typu fotoradary lub niebezpieczne przejazdy kolejowe, możliwość korzystania z map tworzonych społecznie (darmowe i niektóre aktualizowane CODZIENNIE), i niezawodność.

Mógłbyś rozwinąć? Jak to się realizuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się może w kilku żołnierskich słowach przybliżyć - generalnie wszystkie kenwoody DNX posiadają nawigację Garmina, która bez względu na to czy jest to oryginalny garmin za 300 pln czy 2DIN kenwood'a większość funkcji realizuje tak samo (wszystkie tak robią).

Jeśli chodzi o punkty to Garmin oferuj darmowy program o nazwie POILoader (Point Of Interest) którym można wgrać zestaw dowolnych punktów do dowolnego Garmina (kenwooda tez :)) z np excela czy pliku tekstowego oraz parametry z nimi związane (np ograniczenie prędkości jakie obowiązuje w danym miejscu, jaki komunikat głosowy ma w tym miejscu zabrzmieć), czy wgramy sobie fotoradary czy niebezpieczne przejazdy kolejowe czy sklepy biedronki to nasza sprawa nie ma tu generalnie ograniczeń.

Co do map społecznych do Garmina to polecam 2 adresy http://ump.waw.pl (dobra Polska, sam używam) oraz http://www.openstreetmap.org (cały świat, różne stopnie pokrycia, Polska bez rewelacji). Jako ciekawostkę podam że mapa UMP aktualizowana jest codziennie i jeśli pojawi się jakaś nowa droga (o autostradzie nie wspominając :)) to możemy ją mieć w samochodzie w zasadzie tego samego wieczoru - zresztą mapa jest dostępna przez www każdy może sam ocenić oraz co najważniejsze zgłosić błędy.

Co do niezawodności to hmmm nie wiem co napisać przejechałem ponad 200.000 km z różnymi garminami i każdy ma jakieś drobne wady ale generalnie żaden mnie nie zawiódł. Jedna drobna uwaga należy wystrzegać się jak ognia serii nuvi 8xx pomyłka ewolucji - nie dotykać.

Chętnie pomogę w tej kwestii ale również mogę zaproponować:

http://www.garniak.pl - forum użytkowników Garmina - kopalnia wiedzy

http://ump.waw.pl - nie tylko mapa Polski ale również wiele innych ciekawych informacji.

 

pozdr

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o punkty to Garmin oferuj darmowy program o nazwie POILoader (Point Of Interest) którym można wgrać zestaw dowolnych punktów do dowolnego Garmina (kenwooda tez :)) z np excela czy pliku tekstowego oraz parametry z nimi związane (np ograniczenie prędkości jakie obowiązuje w danym miejscu, jaki komunikat głosowy ma w tym miejscu zabrzmieć), czy wgramy sobie fotoradary czy niebezpieczne przejazdy kolejowe czy sklepy biedronki to nasza sprawa nie ma tu generalnie ograniczeń.

Hmm, jak to zrobić w fabrycznej nawigacji Subaru, czyli w Kenwoodzie? Nagrać POI na płytę i podmienić płytę z mapą w czytniku?

 

POILoader rzeczywiście pozwala wgrać punkty do urządzenia, ale przecież fabryczna nawigacja Kenwooda nie ma interfejsu USB do podłączenia z innymi urządzeniami (np. komputerem).

 

Czegoś tutaj nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do porównania z pioneerem nie chcę tutaj się spierać i na siłę udowadniać tezy postawionej na początku, pytania w zasadzie mam dwa: ile jesteś w stanie wbić punktów ręcznie do swojego pioneera w taki sposób, plik z fotoradarami i miejscami niebezpiecznymi z dnia dzisiejszego zawiera 6830 punktów - POWODZENIA,

Natomiast co do aktualizacji na pionerze - jak często, ile kosztuje co się za to dostaje? W garminie raz na kwartał, kosztuje w zależności od tego czy kupujesz jednorazowo czy masz subskrypcje (jednorazowo jest najdrozej - ok 90$), dostajesz cala europe przy czym zestaw krajow sie rozszerza (ostatnia aktualizacja dodala ukraine i rumunie).

 

Natomiast odpowiadajac subleo napisałem "generalnie wszystkie kenwoody DNX posiadają nawigację Garmina" - czy w subaru jest kenwood serii dnx?

 

pozdr

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c

Natomiast odpowiadajac subleo napisałem "generalnie wszystkie kenwoody DNX posiadają nawigację Garmina" - czy w subaru jest kenwood serii dnx?

Na pewno jest to Kenwood z modułem nawigacyjnym Garmin (mapy są od Garmina). Natomiast nie wiem czy jest to seria DNX, fabryczna nawigacja ma inne oznaczenia niż nawigacje z logo GARMIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z małych wojaży - przejechałem ok. 2.500 km i cały czas korzystałem z dysku twardego 640 GB podłączonego do Kenwooda przez USB i uważam, że to rewelacja :lol:

zapisane miałem ok. 250 GB, więc miejsca jest jeszcze sporo, ale najważniejsze, że dysk współpracuje ze sprzętem bez zarzutu i mieści się bez problemu w schowku nad sterowaniem klimatyzacji (zmieściłyby się nawet 2 lub 3 takie dyski :lol:

pierwszą małą wadą takiego rozwiązania jest konieczność bardzo dobrego przemyślenia, w jaki sposób chcemy skatalogować nasze zbiory, aby potem mieć do nich szybki i wygodny dostęp - ja będę mój pomysł na katalogowanie delikatnie modyfikował

drugą małą wadą jest sposób sortowania przez Kenwood zawartości na dysku USB - sprzęt sortuje wg kolejności nagrywania kolejnych katalogów i plików w katalogach (nie pomaga nawet numerowanie katalogów - ważna jest data i godzina) - można to ominąćć, ale jest kłopotliwe :cry:

nawigacja Garmin jest bardzo dobra i wygodna - na ile mi wiadomo bazuje na mapach NavTeq

aktualizacja w Kenwoodzie następuje poprzez SD - tą samą drogą (lub przez USB) można zaktualizować oprogramowanie urządzenia (Kenwood ulepsza swoje produkty i mniej więcej raz na kwartał mamy nowe oprogramowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to nieelegancko cytować samego siebie, ale już jakoś będę musiał z tym żyć

 

zgodnie z tym co napisałem

 

Jako ciekawostkę podam że mapa UMP aktualizowana jest codziennie i jeśli pojawi się jakaś nowa droga (o autostradzie nie wspominając :)) to możemy ją mieć w samochodzie w zasadzie tego samego wieczoru - zresztą mapa jest dostępna przez www każdy może sam ocenić oraz co najważniejsze zgłosić błędy.

 

w piątek po 14, został otwarty odcinek drogi ekspresowej Szczecin-Gorzów (dokładnie odcinek Pyrzyce-Myślibórz), wg. mnie bardzo istotny z punktu podróży do Szczecina od strony Gorzowa. Gotowa mapa UMP z tym odcinkiem była dostępna w niedzielę (w sobotę nie sprawdzałem), tylko wgrać do nawigacji :), i jeździć.

 

pozdr

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do jazdy głównie miejskiej warto inwestować w osłonę silnika???

mnie kiedyś na normalnej, asfaltowej drodze kamień uszkodził miskę olejową :(

co prawda poza miastem, ale nie było przyjemnie bez smarowania silnika :evil:

 

 

Przebił standardową osłonę ? Nie zły musiał być kamyczek.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebił standardową osłonę ? Nie zły musiał być kamyczek.......

zjeżdżałem z krawężnika i najechałem na kamień :( kamień był spory, samochód niski, no i poszła miska...

ale to zupełnie nietypowy przypadek - zwyczajowo w warunkach miejskich to się nie zdarza :D

 

 

przy takiej sprawie to chyba i aluminiowa osłona nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zainstalujesz systemik głośników Focal 165 KR, to wierz mi, że nie będziesz potrzebował subwoofera :D drobnym problemem jest jedynie to, że bez dodatkowego wzmacniacza, trzeba nieco volume podkręcić, żeby się membrana porządnie ruszyła i basy fajnie zagrały

Testowałem ostatnio te głośniki (wersje 2 Ohm) bez wzmacniacza i hmm...napiszę krótko, one w ogóle nie grają, szczególnie niskich składowych. Bez wzmacniacza nie ma co inwestować w te głośniki.

 

Nawiasem mówiąc, jakie wzmacniacze używacie w swoich zestawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale wymagaja dość dużej mocy lub słuchania na mocnym odkręceniu przy seryjnym zestawie który ma max 20 / 30W.

zgadza się - w moim audio (niefabryczne), które ma 4 x 30W (max. 4 x 50W) trzeba volume rozkręcić, żeby poruszyć membrany i żeby ładnie zagrało - zastanawiam się nad dodatkowym wzmacniaczem, żeby mieć skuteczność już na niskich głośnościach

poza tym głośniki są rewelacyjne i mają bardzo, bardzo przyzwoite pasmo przenoszenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba volume rozkręcić, żeby poruszyć membrany i żeby ładnie zagrało

Moim zdaniem to spostrzeżenie wynika:

1. z fizjologii ucha, które przy niższych głośnościach jest bardziej wrażliwe na tony średnie niż resztę pasma,

2. z zakłóceń pochodzących od samochodu, które są głównie 'niskotonowe'.

 

Spróbuj oceniać audio na postoju, kiedy nie jesteś przygłuszony uprzednią jazdą.

 

W jadącym samochodzie by słyszeć całe pasmo trzeba niestety uzyskać odpowiedni poziom dźwięku ( stosunek sygnał/szum ).

I nie jest to raczej kwestia takiej czy innej marki głośników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...