Skocz do zawartości

Hamulce w forku 2010 2.0d jakie kupic?


najman

Rekomendowane odpowiedzi

Robilem wczoraj przeglad po 30tys i gosc powiedzial ze przednie klocki maja 75% zuzycia a tylne 70%. znajomi tez maja takiego forka i

maja to samo, serwisant mowil ze w subaru tak zawsze jest. Zawsze hamuje silnikiem i jezdze tak aby hamowac jak najmniej dlatego strasznie mnie to dziwi. Seryjne klocki przedniw kosztuja 380zl a tylne 350zl czy mozna kupic cos lepszego zeby wytrzymalo 2 razy dluzej i lepiej hamowalo? Gdzie i za ile mozna kupic? Jaka srednice tarczy hamulcowej ma forek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem wczoraj przeglad po 30tys i gosc powiedzial ze przednie klocki maja 75% zuzycia a tylne 70%. znajomi tez maja takiego forka i

maja to samo, serwisant mowil ze w subaru tak zawsze jest. Zawsze hamuje silnikiem i jezdze tak aby hamowac jak najmniej dlatego strasznie mnie to dziwi. ?

 

sory, ale to koszmarny wynik :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem polecić zestaw, który fantastycznie sprawdza się w moim aucie czyli Ferodo + Brembo - nie znalazłem jednak do nowego Forestera takiego zestawu. Z resztą na stronie InterCars'u części do nowego Forestera jest "aptecznie" mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzebię może ten temat, ponieważ też zbliżam się do wymiany klocków. Na przeglądzie przy 30 000 powiedziano mi, że klocki w 70% zużyte. Na jakie klocki wymienić seryjne, żeby wytrzymały większy przebieg, hamowały dobrze i nie zniszczyły seryjnych tarcz? Na przyszłość jeszcze, bądź dla innych osób szukających informacji: jaki zestaw (tarcze+klocki) tani i dobry założyć do Forestera 2.0D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki zestaw (tarcze+klocki) tani i dobry założyć do Forestera

Dobry 8) to na pewno jest ten:

http://www.sklep.subaru.pl/Artykul-12-z ... rembo.aspx

ale raczej trudno będzie go uznać za tani :?

...

Choć z drugiej strony trudno będzie dostać taniej coś równie dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe szczęście , że mam z tym troche do czynienia... ...bo bym poleciał i kupił....

hmm te oczka coś sugerują :idea: mam ferodo DSP w darmowozie i hamuje super dobrze. Lekko popiskują ale to zupełnie nie przeszkadza. Tarcze brembo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Co to są klocki RC5+, RC6 itd.? Jak się maja do klocków węglowo-metalicznych OEM? Czy hamuja dobrze gdy sa zimne ? Tzn jaki maja współczynnik tarcia na zimno a jaki na gorąco? Jakich wymagają tarcz? 

 A co z klockami "czerwonymi"? Z jakimi tarczamione najlepiej współpracują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...