Skocz do zawartości

Opony do OBK MY10.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

225/60 R17

 

versus

 

235/55 R17

Te 11,5mm na średnicy w przypadku 235/55, to mniej niż 2% więc jest ok, a prześwit spada o niecałe 6mm (tylko o różnice na promieniu), indeks nośności też jest ok. Jedynym problemem jest mała szerokośc fabrycznej felgi no i sam pomysł szerszej opony na zimę.

 

Lepszym zamiennikiem na zimę jest 215/65R17, ale ty jeszcze mniejszy wybór/dostepność opon :(

 

 

chyba zle liczysz - tutaj sa linki do kalkulatorow

 

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator, ... n,204.html

 

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy ktoś gdzieś widział zimówki 225/60 R17 - nowe najlepiej Sottozero :) towar kompletnie deficytowy.

 

 

musisz dzwonić. niby każdy ma w ofercie ale jak przyjdzie do zamówienia to brak.

Ja ostatecznie wziąłem TS830P

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=Wi

 

zamówiłem 2 tygodnie temu. cena była o ponad 100pln na sztuce niższa :!: :idea:

 

Dziś dotarły. Wyglądają fajnie ale "barki" jakieś takie miękkie.... Po założeniu zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sottozero sa podobno dosyc glosne na tym aucie KO kryterium (motoru praktycznie nie slychac). Ja dzis zalozylem UG 7 i zrobilo sie komfortowo (bardziej miekko) i cicho .... tak jak lubie :D

 

 

Nieprawda ,

ma sottozerro i 4200km za soba na nich, co prawda nie po sniegu.

Slychac tylko diesla - no ale co zrobic trzeba bylo brac H6 to bym nic nie slyszal tylko szum wiatru w lusterkach.

Sottozero bardzo polecam , na suchym moze nie bajka ale na wodzie super wrecz genialne, czekam na snieg. halasu nie robia zbuyt wiele

ale najwieksza zaleta to ze one sa w rozmiarze 225/60 jak oryginalny rozmiar opon Geolander w OTB wiec nie ma kombinacji i dumania czy 2% srednicy wplynie na esp czy ubezpieczalnia odda po wypadku czy powie ze opony zle byly.

Sottozero Kupilem na allegro po 450/sztuka za lezak magazynowy tj. najstarsze byly 3 letnie

w netcarze mialei 18 miesieczne za 750pln

Polecam te z allegro jak ktos jezdzi autem a nie oglada je w garazu

Podobno ich wada to raczej scieralnosc.

Generalnie nasze oponie tutaj sa subiektywne - bardziej obiektywne beda te ktore znajdziemy na adac.de - sczegolnie polecam ta strone tobie kolego bo widze ze za Odry nadajesz und dass du Deutsch waerscheinlich sprichst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam testy adac w nich obie opony wypadaja bardzo dobrze w tym ze UG jest w kazdej dyscyplinie troche lepsza. W Pirelli krytykowany jest komfort i halas UG 2,8 do 3,4. Ale masz racje UG w rozmierze do OBK chyba nie ma.

Diesla przy malych predkosciach slychac to prawda ale ten dzwiek mi sie akurat podoba .

 

W niemczech do max 5 lat jezeli sa odpowiednio magazynowane (sucho, zimno i ciemno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 letnie :?: Nie znam się na technologii składowania opon ale to chyba sporo.

Dla nowej prawidłowo składowanej opony nie ma to żadnego znaczenia - nawet i po 5 latach nie specjalnej różnicy. Co innego gdy opona miała już kontakt z drogą i warunkami atmosferycznymi wtedy zaczyna sie starzeć sporo szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby macie racje ale jakoś tego nie widzę. Ja raz tylko kupiłem takie niby super 2 letnie GY Excellent no i jedna miała feler. Wyważanie idealne a przy 120km/h kierownica mi drgała. Ile ja się namęczyłem żeby to wyczaić .....

W każdym razie to mógł być przypadek. Życzę powodzenia i dużej przyczepności. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebralem swojego OBK'a tydzien temu i prawie tydzien poswiecilem na poszukiwania opon w oryginalnym rozmiarze 225/60 niestety bezskutecznie. 215/65 jest tak samo latwo dostac jak 225/60 (nigdzie nie ma, nie wiadomo kiedy bedzie). Koniec koncow zdecydowalem sie na 225/65 (goodyear UG) ma ktos jakies konstruktywne uwagi lub doswiadczenia (wiem ze 3% jest wieksza)?

 

pozdr

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej dawałem link :

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=Wi

TS830P są dostępne. Ja dostałem po 4 dniach. Produkcja 29 tydzień te roku.

 

Rozważ jednak jedną kwestię. Specyfikacja SIP podaje nieprawidłową szerokość felgi. Nowy OBK ma felgę 7.5 :idea: cala a nie 7.

215 pasuje ale jest to najmniejsza możliwa szerokość. 205 byłaby już za wąską.

Zrobiłem na nich co prawda tylko kilkadziesiąt kilometrów ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Trochę ciszej niż na G95 i lepiej hamują na mokrym.

Nic więcej nie powiem bo mój "doskonały" samochód z przebiegiem 15k km odmówił współpracy. Najpierw zgasł kilka razy na światłach z wolnych obrotów o potem ledwo doturlałem się do domu.

A wydawało mi się, że po moich przebojach z poprzednim OBK limit przygód wyczerpałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS830P są dostępne. Ja dostałem po 4 dniach. Produkcja 29 tydzień te roku.

 

830p wypada super w testach - czy są w 225/60 r17 ??

 

 

 

Nic więcej nie powiem bo mój "doskonały" samochód z przebiegiem 15k km odmówił współpracy. Najpierw zgasł kilka razy na światłach z wolnych obrotów o potem ledwo doturlałem się do domu.

A wydawało mi się, że po moich przebojach z poprzednim OBK limit przygód wyczerpałem :evil:

 

 

Co się stało??

Czekamy na forum na info?

Szczerze współczuje. Jeśli to coś związanego z dieslem lub skrzynią to chyba oddam swojego (OTB 5 tys km przebieg) do autohandlu i wymienie na benzynę.

Łączymy się z tobą w bólu.

Daj znaka coś wyjdzie w serwisie.

 

-- N lis 21, 2010 11:54 pm --

 

3 letnie -dlatego taka scieralnosc... guma sie nie sypie?

 

guma się sypie jak idziesz bokiem w zakrecie.

Takie opony są 40% tańsze.

Poza tym w rozmiarze 225/60 r17 w PL nie masz wyboru. W sklepach były droższe i też nie ultra nowe - 14-18 miesięczne. Oszczedność ok. 300 pln na oponie.

Każdy ma inne priorytety - moim zdaniem ważniejsza jest głębokość bieżnika niż data produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na elektronikę. Paliwo Shell V coś tam i zrobione ponad 500km na tankowaniu, skrzynia chodzi bez zarzutu.

Po prostu zgasł i był lekki problem z odpaleniem. Trzeba było go całkiem wyłączyć i zacząć procedurę od nowa. To było w południe. Późnym wieczorem odpalił bez problemów ale zaczął się dławić a potem gasł kilkukrotnie. Podjadę o MTS i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy Pomocy!!!

Nie ma praktycznie nigdzie w hurtowniach opon zimowych do OBK w rozm. 225/60R17. Ja pozostałem z moimi oryginalnymi czyli Geolander G95 M+S (totalna pomyłka) bo nie mam innych. Prawie na tych oponach bym się już przewiózł w płot, zabrakło kilku centymetrów. Nie mają żadnego trzymania na śniegu a uślizg po ubitym śniegu taki że na sankach bym tak nie pojechał.

Jeśli macie namiary na jakiś sklep gdzie mają w miarę dobre i w dobrej cenie zimówki w tym rozmiarze to pomóżcie. Niby na stronie są a jak się dzwoni to brak i nie wiedzą kiedy będą.

pozdrawiam

Areo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Pomocy!!!

Nie ma praktycznie nigdzie w hurtowniach opon zimowych do OBK w rozm. 225/60R17. Ja pozostałem z moimi oryginalnymi czyli Geolander G95 M+S (totalna pomyłka) bo nie mam innych. Prawie na tych oponach bym się już przewiózł w płot, zabrakło kilku centymetrów. Nie mają żadnego trzymania na śniegu a uślizg po ubitym śniegu taki że na sankach bym tak nie pojechał.

Jeśli macie namiary na jakiś sklep gdzie mają w miarę dobre i w dobrej cenie zimówki w tym rozmiarze to pomóżcie. Niby na stronie są a jak się dzwoni to brak i nie wiedzą kiedy będą.

pozdrawiam

Areo

Możesz mieć bardzo poważny problem. 225/60 brak totalny w całej Europie :idea: Z najbliższych zamienników czyli 215/65 i 235/55 te wszystko praktycznie wymiecione. Dostępne sa jedynie 225/55 ( w wersji XL nośność będzie ok), ale stracisz 12mm prześwitu i licznik będzie minimalnie przekłamywał. Musisz się zastanowić czy ważniejsze jest dla Ciebie zdrowie/życie niż te parę mm. Co do gadki o utracie gwarancji, to bym się nie przejmował, bo jaki to może mieć wpływ jak masz załozone 4 identyczne koła :idea:. Jakby co wal śmiało na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...