Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Dobi1972 napisał(a):

hmm, H6 chyba ma prawdziwe SAWD i automat ...

 

nie byłbym pewien, czy jakikolwiek Subaru z automatem ma prawdziwe SAWD...

no ale jest tyle różnych rozwiązań, że ja się już pogubiłem - tak czy inaczej producent wszytsko nazywa SAWD, mimo że raczej nie wszystko powinno być tak nazywane :wink:

 

 

 

Tzn. która cecha VTD powoduje, że nie zasługuje wg Ciebie na miano S-AWD ? Czy zdajesz sobie sprawę z jego podobieństwa do DCCD w trybie AUTO ? A może DCCD też nie jest wg Ciebie godny miana S-AWD ? :mrgreen:

 

Poza tym S-AWD to Symmetrical AWD - każde z rozwiązań, czyli MPT, VTD, VCD i DCCD w układzie napędu Subaru jest takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej napisałem, nie kapuję tego do końca, bo dla mnie Subaru SAWD, to wszystkie korzyści symetrycznie położonych osi, silnika, skrzyni itd. oraz symetryczny rozdział momentu obrotowego...

Poza ostatnią własnością, reszta się zgadza. Xanadu domyślam się, że tak naprawdę nie chciałbyś zawsze mieć w aucie symetrycznego rozdział momentu :wink: A żeby to "wziąć" zdroworozsądkowo trzeba wyobrazić sobie i przemyśleś dwie częste sytuacje:

a) ruszanie na śliskim pod górę (Gdzie jest środek ciężkości pojazdu? Lepiej mieć więcej momentu na przedniej, tylnej czy na obu osiach symetrycznie?);

B) prawe koła na zaśnieżonym poboczu, lewe na suchym asfalcie (gdzie jest lepsza przyczepność?).

 

A jak Subaru definiuje S-AWD najlepiej poczytać u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano mało dzwona nie zrobiłem :evil: bo po prostu nie moglem ruszyć ???

 

nie spotkałem się z taką sytuacją :idea: . Proponuje zostawić auto w ASO i niech rano , po uruchomieniu coś ustalą....

 

Wczoraj miałem podobny problem z ruszaniem. Nie wiem czy pozostawienei auta coś da bo te drgania nie pojawiają się cyklicznie. Raz na jakiś czas, niekoniecznie rano jak silnik jest zimny.

Do tej pory miałem tak kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwie Poznaniankę pewno bo SIP stwierdził że takie odstawanie nie podlega gwarancji choć to wada plastiku jak powiedzieli fachowcy od tworzyw sztucznych.Reakcja na rope niestety. W Avensisach jest to samo ale Toyota wymienia zderzaki.

pzdr

 

Mocno mnie nie zmartwisz, bo nie przeszkadza mi to za bardzo i nawet nie miałam zamiaru zgłaszać tego faktu jako usterki gwarancyjnej... No, chyba żeby mi w locie nadkole odpadło;)

Ale dyskutowałabym z przyczyną- u mnie zdecydowanie nie od ropy (tankuję z papierowym recznikiem, nawet panom na shellu, jak już tak bardzo chcą pomagać w tankowaniu, wręczam ręcznik;) Ich miny- zawsze bezcenne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałem pismo, że mam wadliwą obudowę silnika wycieraczek i zaczyna się jakaś kolejna akcja serwisowa :mrgreen:

czy to powszechne zjawisko?

 

 

Masz OBK z czerwca 2010. Dobrze pamiętam ?

Ja też ale nic nie dostałem. Przy poprzedniej akcji jakoś też mnie ominęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem to pismo (dzisiaj) i jestem już umówiony na wymianę (MY"11, odebrany w 12/2010).

Oby nie trwało godzinami ... .

 

Pozdrawiam. Piotr

No prosze, a ja myslalem ze to tylko te gorsze w Indianie robione Outbacki maja problemy.

 

Ja tez musze sie umowic na wymiane tego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem dzisiaj moje autko na małą naprawę gwarancyjną (m.in. lakier), która ma potrwać ok. 2 dni... ponieważ Subaru nie przewiduje nieodpłatnych samochodów zastępczych (nawet na naprawy nie z mojej winy :( ), zadzwoniłem do Opla (mamy tam auta firmowe), który z chęcią zaoferował mi pomoc w postaci auta zastępczego za OBK :wink:

niestety Insigni nie było, więc trafiła mi się Astra IV w wersji Sport :wink:

pierwsze zaskoczenie to jakość wykończenia tego popularnego auta, ale prawdziwy szok to komfort foteli i możliwości regulacji :lol:

nie ma elektrycznego sterowania, a mimo to fotel można ustawiać w znacznie większym zakresie niż w OBK, włącznie z wysuwaniem podparcia ud w fotelu kierowcy i pasażera :wink:

wyjątkowo wygodne fotele i chętnie bym je zabrał do Subka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem dzisiaj moje autko na małą naprawę gwarancyjną (m.in. lakier), która ma potrwać ok. 2 dni... ponieważ Subaru nie przewiduje nieodpłatnych samochodów zastępczych (nawet na naprawy nie z mojej winy :( ), zadzwoniłem do Opla (mamy tam auta firmowe), który z chęcią zaoferował mi pomoc w postaci auta zastępczego za OBK :wink:

niestety Insigni nie było, więc trafiła mi się Astra IV w wersji Sport :wink:

pierwsze zaskoczenie to jakość wykończenia tego popularnego auta, ale prawdziwy szok to komfort foteli i możliwości regulacji :lol:

nie ma elektrycznego sterowania, a mimo to fotel można ustawiać w znacznie większym zakresie niż w OBK, włącznie z wysuwaniem podparcia ud w fotelu kierowcy i pasażera :wink:

wyjątkowo wygodne fotele i chętnie bym je zabrał do Subka :wink:

 

 

według warunków assistance naprawa musi trwać min. 3 dni robocze ( o ile dobrze pamiętam :roll: ). W takim przypadku przysługuje Ci auto zastępcze z wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje ile trwa wymiana wadliwego elementu wycieraczek?

około 1 godziny

 

-- 19 paź 2011, o 09:15 --

 

według warunków assistance naprawa musi trwać min. 3 dni robocze ( o ile dobrze pamiętam :roll: ). W takim przypadku przysługuje Ci auto zastępcze z wypożyczalni.

wiesz Adam, tu nie chodzi o warunki assistance, tu raczej o ogólne podejście do sprawy...

jak naprawiałem kiedyś auto po wypadku, to serwisy blacharsko-lakiernicze walczyły, żebym akurat do nich zgłosił szkodę, oferując różne benefity, w postaci choćby bezpłatnego auta... Może to kwestia braku konkurencji? Nie do końca jednak rozumiem, dlaczego w jednej marce można, a w innej się nie da... Tak naprawdę auto kupujemy bardzo często pod wpływem emocji i to szybko mija... Problemy z serwisowaniem, z obsługą zostają do końca użytkowania auta...

no ale nie chcę wyjść na marudę, żeby mnie Kolega emotorsport nie opieprzył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...