Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na drodze nagrał mi się taki rodzyn w ciężarówce z naczepą.

Przy wyjeżdżaniu ze stacji benzynowej wymusił na nas pierwszeństwo, zignorował nakaz jazdy w prawo i poleciał w lewo przez wysepkę, przy okazji łamiąc znak drogowy.

Kierowca zawodowy ...

...i prawdopodobnie zgubił blachy z przodu po ataku na znak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... chyba pora na zmianę telefonu...

 

A czemu pytałem, miałem kiedyś kilka kontrowersyjnych sytuacji, w których gdyby doszło do jakiegoś nieszczęścia to ciężko by było udowodnić winę sprawcy...

Dlatego też szukałem urządzenia, najlepiej zwykłego GPS-a z możliwością nagrywania trasy, no i żeby nie kosztowało fortuny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie było chamskie otwarcie dźwi przed moto. Taksiarz miał wszak rostwarty bagażnik i chciał se cuś tam poszperać. Z uwagi jednak, że żadne prawa i zdrowy rozsądek ich nie obowiązują (sakramentalne: 'Panie, jestem zawodowcem, robię pierdylion kilometrów i mam od 99 lat prawo jazdy' i dlatego żaden gnój nie będzie mnie uczył) to nie popaczał w lusterko to wyszło tak jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie problemem wielu kierowcow, kierowczyn jest nie korzystanie z lusterek bocznych... (ani kierunkowskazow, niezaleznie od marki pojazdu) :? ja sie w takim razie zastanawiam, juz od jakiegos czasu, po co sa na autach poprzyczepiane te szkielka, bo chyba nie dla ozdoby... ech... rece opadaja...

 

 

edit: p.s. a przeciez nie od dzis wiadomo, ze motory sa wszedzie... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikowanie takich filmów w Internecie tylko antagonizuje środowiska motocyklistów i kierowców, tudzież taksówkarzy. Czasami warto dwukrotnie pomyśleć zanim się udostępni nagranie w sieci, gdyż nikomu i niczemu to nie służy (ewentualnie może być prezentowany na kursach prawa jazdy).

 

Trudno mi sobie wyobrazić, że taksówkarz celowo dąży od uszkodzenia, jak by nie było, swojego narzędzia pracy.

 

Kierowca taksówki popełnił błąd, a motocyklista cóż, jechał nieprzepisowo...wszystko się pięknie zsynchronizowało w czasie i nieszczęście gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikowanie takich filmów w Internecie tylko antagonizuje środowiska motocyklistów i kierowców, tudzież taksówkarzy. Czasami warto dwukrotnie pomyśleć zanim się udostępni nagranie w sieci, gdyż nikomu i niczemu to nie służy (ewentualnie może być prezentowany na kursach prawa jazdy).

 

Trudno mi sobie wyobrazić, że taksówkarz celowo dąży od uszkodzenia, jak by nie było, swojego narzędzia pracy.

 

Kierowca taksówki popełnił błąd, a motocyklista cóż, jechał nieprzepisowo...wszystko się pięknie zsynchronizowało w czasie i nieszczęście gotowe.

 

Nie przeszkadza mi taka jazda motocyklistów. Mogą, to niech jadą. Korek będzie mniejszy. W takich sytuacjach na prawym stoję zawsze przy krawędzi jezdni, żeby jednoślady mogły jechać. Na motocyklu nigdy nawet nie siedziałem ale nic do nich nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne zdania na ten temat...

Dzięki, dobrze wiedzieć.

Nie przeszkadza mi taka jazda motocyklistów.

Oczywiście masz rację. Choć osobiście mam dość spolaryzowane odczucia w stosunku do motocyklistów, chopperowców, crossowców lubię i szanuję a na drodze mają specjalne względy ;) natomiast tych na "szlifierkach" no cóż...może nie będę pisał...za dużo niebezpiecznych sytuacji na drodze z ich udziałem spotkałem lub doświadczyłem. Wiem, generalizuje, ale nikt mnie nie przekona, że motocyklista kupuje ścigacz po to aby po drogach publicznych jeździć przepisowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dobrze wiedzieć.

Do mojej wypowiedzi dołączyłem link do skanu artykułu na ten temat, gdzie wypowiadają się również policjanci... więc ta pseudoironia bez sensu chyba.

Ręce opadają...

 

Człowiek grzecznie podziękował za odnośnik do artykułu, który przedstawił sprawę z trochę innej strony i...oskarżony jest o pseudoironię :shock:

 

To nie forum onet.pl, tudzież gazeta.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...