Skocz do zawartości

co kupic 1.8 czy 2.0


piter.fzr

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam pytanie jestem zdecydowany kupic subaru impreze z ok 95roku prod. i rozwazam zakup 1.8 czy2.0 prosze o pomoc w dokonaniu wyboru.czy auto z motorem 2.0 duzo lepiej jezdzi niz 1.8 czy roznice nie sa az tak oczuwalne czy jest duza roznica w spalaniu i czy ktorys silnik ma jakies typowe wady?dzieki za info.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak... ciezko znalesc dobry slinik 1.8 ale jeszcze trudniej dobry 2.0 - nie zmienia to faktu, ze najczesciej kupowana butelka coca-coli to 2.0 ... chcialbys zeby Twoj silnik mial mniejsza pojemnosc niz butelka coca-coli? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku aut używanych marka Subaru nie wystpuje zbyt często, co więcej stan sprzedawanych aut często pozostawia sporo do życzenia. Konkluzja: chyba lepiej skupić się nad "egzemplarzem" w stanie rokującym w miarę bezproblemowe użytkowanie niż ograniczyć się do zaplanowanej pojemności silnika, bo wtedy obszar poszukiwań ulegnie jeszcze większemu ograniczeniu. Rzeczywiście wydaje się, że silników 1.8 i 2.0 nie dzieli jakaś gigantyczna przepaść. W przypadku 1.6 można by już się nieco zawachać............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanie jestem zdecydowany kupic subaru impreze z ok 95roku prod. i rozwazam zakup 1.8 czy2.0 prosze o pomoc w dokonaniu wyboru.czy auto z motorem 2.0 duzo lepiej jezdzi niz 1.8 czy roznice nie sa az tak oczuwalne czy jest duza roznica w spalaniu i czy ktorys silnik ma jakies typowe wady?dzieki za info.pozdrawiam

 

Polecam 2.0, mialem obie , palily b.podobnie, z żadna nie mialem klopotow ale 1.8 jest za wolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czytajcie uważnie :

"Mi na trasie przy równomiernej jeździe pali 7,5/7,8" :!:

 

To żadne osiągi biorąc pod uwagę podane przez Was rezultaty. W mieście potrafi i 10połknąć, więc-niestety nie odstaję od normy.Choć na trasie przestałem się w pewnej chwili przejmować i z dużym obciążeniem jechałem 140km/h.

Myślałem że podacie mi jakiś tajemny sposób na oszczędną jazdę :wink:

Przyznam jednak, że po jego zakupie a przed wakacjami zamontowałem w nim magnetyzery, tak przejechałem 10kkm. Właściwie to chcę do gościa uderzyć z reklamacją i żądać zwrotu kasy ale po rabanie jaki się tu podniósł mam wątpliwości :? może on jednak działa 8)

I jeszcze jedno : kiedy zapala Wam się kontrolka paliwa (i jaka jest poj.zbiornika) :?: Choć wskazówka jest na dole lampka nie sygnalizuje pustego baku (może jest przepalona?). Na stacji tankując do "pełna" leję 40-45l.Pozd Wac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno male wyjasnienie z mojej strony. zasugerowalem sie twoim ogloszeniem

o checi zakupu lotki do gt. spalanie jakie podales odnioslem do tej wlasnie wersji...

trzeba rownoczesnie przyznac, ze nawet jak na wrsje 2,0 to jestem pod wrazeniem.

mnie najmniej udalo sie na trasie spalic okolo 10 litrow gazu (powiedzmy, ze kolo 9-9,5 pb).

moze i dalo sie mniej, ale nie mialem zamiaru sie katowac. w trasie potrafi lyknac do 10 ??

heheh raczej powinno byc od 11 do 14.

krotko mowiac. masz genialne zuzycie paliwa, tak trzymac.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...