Skocz do zawartości

"Wnętrze" koła zapasowego


Sailingman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

od jakiegoś czasu jestem przeszczęśliwym posiadaczem Forka. Moje szczęście nie jest jednak bezgraniczne ze względu na parę mankamentów w moim aucie. I tu pojawia się pierwsza sprawa z jaką wychodzę do forumowej braci :razz:

Co macie w kole zapasowym? Dokładnie chodzi mi o model MY03 2.0X. Niestety auto, które kupiłem nie posiada tam nic :) Znalazłem fajne zobrazowanie tego zagadnienia.

 

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f62/full-size-spare-09-fxt-53844/ - zdjecia sa porozrzucane w dolnej czesci stronki

 

Problem jest poważny ponieważ w skutek braku, np. "wiadra" zapada mi się cała podłoga w bagażniku, przez co samochód w momencie zakupu miał już wyrwaną listę progową okalającą zamek od bagażnika. Listwa wymieniona ale nie chcę do końca życia wozić stryropianu na kole :) I tak jest lepiej, bo wcześniej zabierałem na przejażdżki piłkę do kosza - efekt podłoga miała wówczas fajne nachylenie 45 stopni :lol:

 

Czekam na pomoc, a może i na kierownika, który na składzie ma przez przypadek takie cudo na zapasie. W końcu wiader nigdy za wiele. Z chęcią zamienie się - wiadro od mopa za wiadro od Forka :)

 

Pozdrawiam

Sailingman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się spodobały zdjęcia użytkownika vintage42 w wątku, do którego podano adres w pierwszym poście.

 

Obrazują one doskonale, jak porządnie było wykonane zamknięcie pokrywy koła zapasowego i jak przemyślane były dodatkowe schowki (oraz ich zamknięcie), a także widać, że pokrywy nie są z prymitywnej, gołej dykty - są pokryte czymś, co wygląda jak wykładzina głusząca. Mam nadzieję, że Dyrekcja tu zajrzy i zobaczy, jakiego sabotażu gospodarczego dokonano przy opracowaniu Forestera MY09. Szkoda. :evil:

 

Ciekawe, czy można te zatrzaski zaadaptować do wersji MY09?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszk dzieki za opcje z kolem ale zapas juz tam mam, brakuje tylko wkladki do koła

 

Z tego co mi się zdaje to w 2003 powinno być tak jak u Tomasz_555 czyli wiadro dzielone na 2 czesci. Kurcze nie chce wydawac nie wiadomo ile kasy na zwykle wiadro! Ej Hogi a moze Ty masz takie wiadro? No chyba ze chcesz miec komplet czesci jakbys gaz zdejmowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post wymaga kilkukrotnego przeczytania celem zrozumienia tematu

Nieprawda, ja od razu zrozumiałem, tylko że na 1-sze pytanie (co macie w kole zapasowym ?) intuicyjnie bym odpowiedział : POWIETRZE :smile:

A "wiadro" musi być :!: i można w nim elegancko upakować apteczkę, linkę itp. i takie tam, i nic nie stuka. Sailingman, musisz chyba tylko zamówić w SIP.

A swoją drogą ludzie są beznadziejni : na co/po co poprzedniemu właścicielowi taki kawałek plastiku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailingman, musisz chyba tylko zamówić w SIP.

A swoją drogą ludzie są beznadziejni : na co/po co poprzedniemu właścicielowi taki kawałek plastiku

Najlepsze jest to, że samochód kupiłem u autoryzowanego dealera Subaru. Też nie mogłem zrozumieć: a) jak dealer może kupować tak wybrakowane auto; B) jak może coś takiego sprzedawać dalej bez uzupełnienia części. Warto dodać, że brakowało jeszcze paru elementów.

 

Nie wiem jak to się dzieje, że u cypis i ironmzes nie zapada się podłoga. Przecież: a) nie leży ona na kole (jest tam około 2 cm przestrzeni) B) listwa "progowa" jest z elastycznego plastiku. Mi momentalnie wpada pod tą listwe i przy podnoszeniu robi się klops. Tak jak wspominałem, poprzednia listwa miała już pourywane wszystkie zaczepy.

 

intuicyjnie bym odpowiedział : POWIETRZE
Mam nadzieje, że w kole u mnie jest powietrze, a nie np. woda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, zaczynając od środka :wink: , jest tak: zapas (rzecz jasna zafiksowany), pokrywa z tworzywa przykrywająca wnękę koła, wiadro (w jednym kawałku) symultaniczne :mrgreen: z pokrywą i na wierzchu płyta, nazwijmy ją bagażnikowa, pokryta od zewnątrz wykładziną i z zamocowanym hakiem. Całość sztywna i pragmatyczna :razz: . That's it...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego sabotażu gospodarczego dokonano przy opracowaniu Forestera MY09. Szkoda.

 

Ciekawe, czy można te zatrzaski zaadaptować do wersji MY09?

jestem w szoko, że nie ma

 

ja wożę

 

apteczkę (orginalana subaru!) linka, ulta składana saperka, kable do aku (beznadziejne), klusze oem subaru i coś tan jeszcze z przodu ale nie pamiętam co bo jest pod gumowym dywanikiem.

 

co do wytrzymałości, to ja mało nie ważę a spkojnie mogę wejśc do bagażnika i nc mi nie jest. Co do hałasu, cóż przyzwyczaiłem się ale moge powiedzieć, że stuka coś więcej niż roleta.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wytrzymałości, to ja mało nie ważę a spkojnie mogę wejśc do bagażnika i nc mi nie jest.

 

Tu mam problem bo jak siądę lub położę coś ciężkiego w miejscu zbliżonym do plastikowej maskownicy progu bagażnika to osłona / maskownica koła zapasowego wchodzi pod ten plastikowy próg. Po jakimś czasie nauczyłem się gdzie nie obciążać osłony i już prawie mi się to nie zdarza.

 

Co do hałasu, cóż przyzwyczaiłem się ale moge powiedzieć, że stuka coś więcej niż roleta.

 

Też tak uważam ale naprawdę nie mogę namierzyć co jeszcze hałasuje bo roletę już wygłuszyłem, osłonę klapy bagażnika też podklejając styk plastiku z blachą uszczelką do okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podklejając styk plastiku z blachą uszczelką do okien.

Mając Subaru trzeba trochę pokombinować :) Wyobraźcie sobie takie zabiegi w Mercedesie :)) Ale może to właśnie za to kocha się Subaru... :)

 

maskownica koła zapasowego wchodzi pod ten plastikowy próg
Na to radzę uważać. Zaczepy tego elementu są bardzo delikatne. Gdy kupiłem auto, to poprzedni właściciel tak się ustawił, że nie miał już ani jednego zaczepu. Strasznie były zaorane te zaczepy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mechanicznie to foreś jest bez zarzutu, ale sam przyznasz że trzeba trochę popodklejać go żeby nie skrzypiało to i tamto. :) W innych autach jakie użytkowałem nie miałem takich problemów. No ale musze też przyznać że nie były to SUVy tylko zwykłe sedany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jak siądę lub położę coś ciężkiego w miejscu zbliżonym do plastikowej maskownicy progu bagażnika to osłona / maskownica koła zapasowego wchodzi pod ten plastikowy próg.
W takim razie w tym przynajmniej punkcie MY09 jest lepszy :smile: - zazwyczaj w terenie siadamy na tej części (np. żeby przebrać buty) i nic się nie dzieje.

 

(...) moge powiedzieć, że stuka coś więcej niż roleta (...) nie mogę namierzyć co jeszcze hałasuje...
Amatorskie kompendium na temat hałasowania i jego źródeł znajduje się tu → http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=128145. Co prawda dotyczy to Forka III, ale widzę, że pewne bolączki są wspólne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...