Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2010


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie wnikałem nigdy głęboko :twisted: w regulaminy pzmłotu :wink: (najwyższe oficjalne doświadczenie to kzk :razz: )

ale jak czytam górskiego an łamach.. wrc..

to jakby z sensem gada :???:

oświecicie? szczegółami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym to WRCu takie wypowiedzi?

ja czytając tego pana w poprzednich numerach, odniosłem wrażenie, że traktuje on pytających, bardzo z góry i to mnie już mocno zniechęcało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale nic sie nie "ruszyło". Jedyną zaletą p. Górskiego jako szefa rajdów jest to że daje szanse propozycjom zawodników którzy do niego przychodzą i nie boi się zmian. Stąd cała lawina nowinek, przecież a ostatnie 2 sezony mamy klase Astra w RPP, Open i N4- w RSMP, teraz Astre F w N3, teraz N4 w RPP, do tego co rok rewolucje w systemie licencji. Największy malkontent nie może powiedzieć że nic się nie dzieje. Wiekszość z tych zmian była zaproponowana z dołu przez zawodników z tego co słyszałem i dobrze że GKSS jest otwarty i daje tym pomysłom szanse.

Ale z 2 strony bardzo mi się osobiście nie podoba kierunek w którym rajdy w ogóle podążają, i sposób w jaki panowie z PZM nimi rządzą. 1 Przykład Magurski i kolce, wg prawodwastwa one nigdy nie były u nas legalne, a rajdy zimowe raz do roku sie odbywaly. Przez 20 lat 3 Rzeczpospolitej PZM nie przygotował projektu ustawy który by zalegalizował rajdy w Polsce, tak naprawde każda rajdówka łamie ustawe o ruchu drogowym i ma nielegalnie podbite badania techniczne, porusza sie na slickach "for competition use only" i 1 wsiowy policjant byłby w stanie zablokować każdy rajd w Polsce zabierając dowody i nie puszczając dalej aut na nielegalnych oponach. Nagle ktoś sie budzi i mówi że w tym roku (Luty 2009) zimowego nie będzie bo

Związek tłumaczy, że ze względu na trudne trasy kierowcy podczas rajdu jeździli na oponach, które posiadały tak zwane kolce - a tego zabrania polskie prawo. Drugim powodem była słaba ocena rajdu w porównaniu do innych imprez organizowanych przez PZMot. Decyzją rozczarowani są mieszkańcy Gorlic. Nie zgadza się z nią także starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz. Polski Związek Motorowy stara się o ogólnopolską zgodę na używanie kolców w rajdach i dopóki jej nie będzie - rajdy zimowe takie jak Rajd Magurski nie mogą się odbywać. Po zmianie przepisów impreza będzie mogła wrócić do kalendarza na 2010 rok.

I co nic sie przez rok nie dzieje, edycji 2010 też nie będzie, Gorliczanie sami zmobilizowali swojego posła, dołączyła się posłanka córka wiadomo kogo i może, może coś razem wskórają.

Na dodatek poszły plotki że to bynajmniej nie chodziło o żadne kolce tylko o pieniądze niestety, dla delegatów PZM.

Tak by można długo wymieniać, choćby te licencje R2, no hura nie trzeba kjs jeździć, które akurat troche podszkałały i w jeździe i przepisach, mozna od razu na rajd, cudownie wykupiona licencja załatwia sprawe. A ja sie pytam po co ta szopka z R2 skoro rajdy rd3l mają 3-4 km oesów, to może by wystarczył np sam fakt ukończenia 3-4 kjs, a jak już to wogóle zrezygnować i puszczać wszystkich. W tychach są próby podobnej długości i jakoś bez licencji ludzie się nie zabijają na 1 zakręcie.

Kuzaj sie denerwuje jak wytłumaczy sponsorom że 1/4 sezonu odbędzie się za granicą, czy czeski BP mu dołoży kase na starty, i ma racje czy ktoś to konsultował z zawodnikami?

I tak dalej i tak dalej, ja osobiście mam wrażenie że rajdami rządzi 1 gość, niby słucha pomysłów i chce dobrze, ale jest strasznym despotą i tak naprawde uważa że on jeden wie jak zrobić żeby było dobrze ( przykład: zakaz wężykowania czyli grzania opon na dojazdówkach i okliczności jego wprowadzenia) Problem w tym że nikt nie jest nieomylny a zadufanie nie pomaga podejmowaniu słusznych decyzji. Na dodatek te wypowiedzi w mediach, że jak sie nie podoba to sio, że nikt nikomu łaski robił nie będzie, generalnie jak mówią w usa my way or the highway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym pierwszym było wczoraj w TVN :sad:

 

smutne ,jeśli to prawda znowu rajdy będą źle kojarzone .......

 

 

z dobrych wieści Gardemeister wraca w Punta na Monte Carlo :cool: :

http://rallyonline.pl:84/index.php?1&mo ... s&&s=25940

 

[ Dodano: Sob Sty 09, 2010 7:31 pm ]

Kuzaj zmienia auto :

http://rallyonline.pl:84/index.php?1&mo ... s&&s=25919

 

Fabia :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym pierwszym było wczoraj w TVN :sad:

 

smutne ,jeśli to prawda znowu rajdy będą źle kojarzone .......

 

 

z dobrych wieści Gardemeister wraca w Punta na Monte Carlo :cool: :

http://rallyonline.pl:84/index.php?1&mo ... s&&s=25940

 

[ Dodano: Sob Sty 09, 2010 7:31 pm ]

Kuzaj zmienia auto :

http://rallyonline.pl:84/index.php?1&mo ... s&&s=25919

 

Fabia :?: :?:

 

wszystko na to wksazuje że tak , i jak dobrze wszystko pójdzie to bedzie to zespół fabryczny a:idea: a to ma naprawde ogromne znaczenie. Zespół fabryczny ma zawsze wszystko top i najnowsze specyfikacje itp. Np. Kuchar czy Bufie, ich S207 a np. Leszka, Ruty i innych , to naprawde tylko z pozoru takie same auta, a diabeł tkwi w szczegółach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko na to wksazuje że tak , i jak dobrze wszystko pójdzie to bedzie to zespół fabryczny a:idea: a to ma naprawde ogromne znaczenie. Zespół fabryczny ma zawsze wszystko top i najnowsze specyfikacje

 

zgadza się ale..... pytanie ile zespół fabryczny przeznaczy kasy/czasu na treningi, bo to różnie bywa .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ale..... pytanie ile zespół fabryczny przeznaczy kasy/czasu na treningi, bo to różnie bywa ....

 

tys prowda ...... ale fajnie ze kolejna inicjatywa fabrycznego zespolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...