Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Gra tak jak wygląda. Dobrze. To co dała fabryka, moim zdaniem,  też grało bardzo dobrze. To co mnie skusiło na tą stację to:

- rozmiar pasujący do nietypowego 2 din 200x100

- plug'n'play połączeń - odpinam wtyki ze starego radia i wpinam w dołączone do nowego przejściówki i gra

- blaszki mocujące wymagały nieznacznego podpiłowania otworów bo nie było możliwości regulacji położenia radia

- nawigacja Automapa - działa bardzo szybko

- telefon -  z zewnętrznym mikrofonem

- odtwarzanie dvd - w sumie dla mnie bajer

- zachowanie funkcjonalności fabrycznego gniazda usb - wymagany osobno dokupiony kabelek przejsciówka

- możliwośc podpięcia kamery cofania czy videorejestratora

 

- kupiony w kraju a nie na aliexpres wiec gwarancja na miejscu.

 

Na minus to białe podswietlenie, lekko różowe, przyciskow, ale i tak lepiej niż zielone

 

To jest GMS Adayo dedykowany do Toyoty. Szczególy na stronie dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że powoli zbieram się do upgrade'u audio w Forku SG chciałbym się Was poradzić w kilku kwestiach.

 

Wyjściowo: Seryjne audio, tzn. 7 głośników, w tym Sub w bagażniku - dziwny, owalny. Seryjne radio ma Error 99 - czyli awarię zmieniarki CD i napęd nie działa.

 

Plan na głośniki (już mam):

- przód - Hertz EV 165 + tweetery ze zwrotnicami Hertz DT 16. Póki co taki zestaw zostanie, choć podchodzę do niego z rezerwą.

- tył - odłączyć? Jakiś zestaw dwudrożny?

- sub - zostawić? coś tam wrzucić innego?

- auto pewnie oddam do wygłuszenia

 

Opcja 1.

Naprawa seryjnego radia + dorobienie wejścia AUX. Liczę, że ze 3-4 stówki mnie to wyniesie. Plus pewnie jakiś wzmacniacz.

 

Opcja 2.

Jakaś jednostka centralna ze wzmacniaczem, USB, BT i wbudowanym wzmacniaczem.

 

Cały czas rozważam perspektywę uzupełnienia o daszek+navi/tablet

 

 

Priorytety - seryjny wygląd (stąd chęć pozostawienia ORI radia, które gra swoją drogą przyzwoicie), ergonomia, rozsądna cena (powiedzmy, do 700-800 PLN?)

Co wybrać? Audiofilem nie jestem, ale skoro radio i tak trzeba robić, a głośniki mam...

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub - zostawić? coś tam wrzucić innego?

- subwoofer - wyrzucić i w tym miejscu nic nie wstawisz, co grałoby na tyle dobrze, żeby przypominało bas... możesz oczywiście bawić się, w takie rozwiązania:

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/install-8-sub-stock-location-3540/

 

... aczkolwiek skończy się na kiepskim basie i pierdzeniu z głośnika, bo zwyczajnie za mało tam miejsca - nie bez powodu kupiłem obudowę subwoofera: http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/90021-s-wyprzedaż-car-audio-po-foresterze-głośniki-boczki-obudowa-suba/#entry2495084

 

 

Priorytety - seryjny wygląd (stąd chęć pozostawienia ORI radia, które gra swoją drogą przyzwoicie), ergonomia, rozsądna cena (powiedzmy, do 700-800 PLN?)

jeśli rozważasz coś na tył, to w tej cenie raczej się nie zmieścisz, biorąc pod uwagę, że:

 

- auto pewnie oddam do wygłuszenia

 

 

 

- tył - odłączyć? Jakiś zestaw dwudrożny?

ja miałem u siebie odseparowany a potem koaksjalny i polecam to drugie rozwiązanie (mniej rzeźby)

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, kolejność w podnoszeniu jakości audio najsensowniej przedstawia się tak:

1. wygłuszenie - poprawia pracę głośników, różnica zauważalna jest nawet na seryjnym radiu i głośnikach

2. lepsze radio

2. wzmacniacz - nieprzypadkowo to też na drugim miejscu, ciężko mi ocenić czy ważniejsze jest radio czy wzmacniacz

3. głośniki

 

Więc jeśli dysponujesz taką kwota jak napisałeś, a samo przerobienie ori radia będzie kosztować 300-400, to zostaje koło 400 na wygłuszenie i wzmacniacz. Skoro nie celujesz w hi-end, to spokojnie wystarczy. Za 200 znajdziesz porządny, stary używany wzmacniacz - tylko polecam naprawdę go sprawdzić przed zakupem (ja kupiłem bardzo fajny sprzęt za 150 ale wysyłkowo, okazało się że 2 kanały trzeszczą). Nie wiem jak wyglądają wyjścia w ori radiu w Forku, może nie mieć RCA i będziesz musiał wtedy szukać wzmacniacza posiadającego wejścia wysokiego napięcia. Za kolejne 200 dasz radę znaleźć przyzwoite kable i podstawowe maty wygłuszające, przy założeniu ze robotę wykonasz sam. Jeśli chcesz samochód oddać do wygłuszenia, to 700 zł pewnie starczy, ale chyba niewiele zostanie na cokolwiek innego...

 

Przy okazji, napiszę jak wygląda audio u mnie. Z założenia miało być tanio, kompletowałem to stopniowo. Wiem że dla większości osób siedzących w CA pewnie będzie to najniższa półka albo nawet i coś na co w ogóle nie warto patrzeć, ale w porównaniu do serii jest niebo a ziemia. Mi wystarcza, zapraszam na spotkanie w Warszawie lub Radomiu jakby ktoś miał ochotę posłuchać :)

- radio: Clarion CZ201ER. Kupiłem jako nowe kilka lat temu za około 300 zł. Plusem jest wejście AUX i USB, i wyjście 4xRCA, przy czym 2xRCA idzie na przód, a kolejna para albo na tylne głośniki albo na suba - ustawiane w radiu

- głośniki Hi-Fonics Zeus ZSi62. Kupione używane za 150 zł. Głośniki współosiowe, na czym mi nie zależało, spokojnie mogłyby być same midbasy - ale akurat takie się okazyjnie trafiły

- gwizdki Sinuslive Neo 13S - nowe około 120 zł

- wzmacniacz Crunch BlackMaxx MXB-4125. Kupiony używany za 150 zł, jak wspomniałem wyżej niestety 2 kanały trochę trzeszczą. Po wymianie wszystkich końcówek mocy nic się nie zmieniło, ale że używam tylko 2 kanałów to nie ładuję kasy w naprawę. Przy wykorzystaniu 2 kanałów wzmacniacz zapodaje 2x70W RMS (moc realnie zmierzona, na papierze 2x85) i to w zupełności wystarcza do napędzenia głośników posiadających 90W RMS

- kable do wzmacniacza jakieś niedrogie ze sklepu elektronicznego, za komplet wyszło coś koło 70 zł

- wygłuszenie - 100 zł - robiłem sam, zdecydowałem się na najtańsze maty bitumiczne ze względu na ograniczony budżet w owym czasie. Sprawują się bardzo dobrze. Zapewne lepsze maty sprawowałyby się lepiej, ale ja jestem zadowolony z tych. W zimie nic nie pęka, w lecie nic nie spływa. Na pewno ważne było tu bardzo dokładne odtłuszczenie drzwi przy montażu.

 

Jak widać, komplet wyniósł koło 900 zł. Wszystko z innej parafii, trochę używane, trochę nowe, robocizna wyłącznie własna oparta na wiedzy z internetów. I muszę powiedzieć, że gra to naprawdę MEGA. Nie tłucze niskim basem, nie ma zejścia powodującego migotanie przedsionków i obrywanie się wnętrzności - ale na moje potrzeby jest super. Tylko wymaga trochę poszukania i własnej pracy. W większości jeżdżę z dziećmi, często z psem i skrzynia basowa i tak byłaby niewykorzystana, a w razie czego zawsze mogę naprawić wzmacniacz i wykorzystać pozostałe 2 kanały na skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz nrb - głośniki już mam. Nie widzę sensu ich montowania bez wygłuszenia. Choć samodzielnie wygłuszać nie chcę.

 

Na chwilę obecną mogę sobie posłuchać jedynie radia. Muszę więc albo naprawić OEM, albo wymienić.

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, doradźcie mi w okolicach Warszawy jakis ogarniety warsztat, który wygłuszy mi XV. Nie zależy mi na poprawianiu audio, sprzęt grający mam w domu, ale najpewniej wygłuszaniem zajmują się wszelakie "fabryki car-audio".

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym się gryzę. Naprawa radia ORI+dorobienie AUX+wzmacniacz lub nowa jednostka która zapewni to wszystko.

ORI jak na Subaru gra w miarę OK i co najważniejsze pasuje wizualnie do Forkowego wnetrza, czego o nowych produktach powiedzieć się nie da.

 

Jaki head unit 2 din polecacie?

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam seryjny. Ten sam srebrny kolor, takie samo zielone podświetlenie. Bez nowoczesnego designu.

 

Choć w sumie duży ekran może wcale nie będzie się tak gryzł. Tylko niskie położenie wnęki na radio każe myśleć o czymś, co da się obsłużyć bez odrywania wzroku od drogi.

Może ktoś z Was podzieli się fotkami sprzętów w Forkach?

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś z Was podzieli się fotkami sprzętów w Forkach?
tak proszę bardzo, to z mojego poprzedniego Forestera:

 

6cb7d7_7dd21a243f1f4166a77596a9bea1f98b.

 

6cb7d7_37e80fee742d4d84b556033f692cd1fd.

 

Śmiem twierdzić, że wyglądało lepiej niż fabryczne  ;)

 

 

dokładnie

 

zresztą miałem podobnie :

post-8284-0-90981100-1473254830_thumb.jpg

Edytowane przez KACPERO_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to ok. Choć pewnie wolałbym, by radio siedziało ciut głębiej, bez wystajacego rantu. Zaokrąglona konsola nie pomaga..

Czarna konsola i pokrętła dobrze z tym współgrają. U mnie jest srebrna, ale pewnie też by było ok.

 

Dzięki za fotki - będę myślał.

Ale najbardziej podobają mi się estetycznie wkomponowane dodatkowe zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czym sie różni to radio ze zdjęcia (legac 2009) od GX204le?  Widzę że jest szufladka dvd, jaka jest dodana funkcjonalność?

http://allegro.pl/subaru-legacy-2-0d-180km-kombi-superstan-i6479718673.html#imglayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaokrąglona konsola nie pomaga..

dokładnie, u mnie środek był równiutko zlicowany z konsolą, ale z boku radio nieco wystawało
Dziękuję Ci za porady. Ostatecznie koncepcja idzie w stronę radia 1 din: albo używka i wzmacniacz, albo nowe Sony MEX-XB100BT dające 4x100W. Wizualnie również nie pasuje, ale ma wszystko, co trzeba i nie jest dotykowe.

 

Do tego tablet w miejsce nawi lub zegary jak u Ciebie. Wciąż się gryzę, czy iść w daszek z 3ma czy sam boost przy kierownicy..

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...