Skocz do zawartości

Evokiller - wspomnienia 2003 - 2008


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Minął już ponad rok od kiedy sprzedałem mojego GT'ka. Przeglądałem ostatnio zdjęcia które mi po nim zostały i stwierdziłem że podziele się historią tego, moim zdaniem, pionierskiego samochodu :cool:

 

Kupiłem go jako w 100% seryjną Imprezę GT w maju 2003r. przez pierwsze dwa lata służyła mi jako "daily driver" z kompletnym wnętrzem systemem audio, PS2 itp. Jedyną modyfikacją mechaniczną był kompletny wydech 2,85"

 

W lutym 2004 tak to wyglądało:

40476897.jpg

63968071.jpg

71999957.jpg

 

W styczniu 2005 miałem wypadek, pokazywany nawet w TVN Turbo.

 

87050450t.jpg

12037697.jpg

 

PZU orzekło stratę całkowitą, ale ja postanowiłem naprawiać. Wtedy też narodził się pomysł żeby przebudować GT'ka na zabawkę torową. Remont trwał osiem miesięcy.

 

Tak wyglądał Evokiller we wrzesniu 2005:

99391167.jpg

37185069.jpg

 

Podczas tego remontu zostało wymienione wiele elementów, między innymi silnik na nowiutki EJ207.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W lutym 2006 wybrałem się na Cynę 1. Przed tym byłem tylko dwa razy na Rozecie, więc był to tak naprawdę mój pierwszy raz na torze.

 

57922469.jpg

 

Od tamtej pory brałem udział w ponad 40 pojeźdzawkach, trackdayach, i rallysprintach, i tylko raz wracałem na lawecie.

 

Kielce sierpien 2006:

 

tyl3.jpg

 

Słomczyn grudzień 2006:

dsc0155q.jpg

 

Ułęż luty 2007:

010ou.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie samochód przechodził kolejne fazy modyfikacji. Myślę że poprawiłem wszystkie słabe punkty GT'ka. Czyli: silnik, przeniesienie napędu, hamulce i zawieszenie.

 

Finalnie przezentował się tak:

20325854.jpg

 

W ostatecznej specyfikacji zaliczyłem jeszcze kilkanaście udanych trackday'ów.

 

Tychy październik 2007:

98409652.jpg

 

Poznań listopad 2007:

83722148.jpg

 

Ułęż maj 2008:

93663070.jpg

 

Słomczyn maj 2008:

49966962.jpg

79937756.jpg

 

Poznań czerwiec 2008:

96065801.jpg

 

Tychy lipiec 2008:

97386009.jpg

 

Pod koniec lata w zeszłym roku kupiłem drugą Imprezę i miałem zamiar zbudować sobie drugą lepszą zabawkę. Żeby ją sfinansować Evokillera sprzedałem.

 

ostatnie zdjęcie jakie mam, obu moich Imprez:

32163159.jpg

 

Niestety Coupe też niedługo potem sprzedałem. Żałuje że nie udało mi się go skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie znamy się z Matim osobiście, no i nawet nie miałem okazji widzieć Evokillera na żywo...

To zawsze czytając SIP, nie mając jeszcze własnego Subaraka miałem gdzieś na uwadze to auto i podziwiałem wkład włożony w jego budowę.

Jak dla mnie należy do czołówki jednych z najładniejszych i najbardziej dopieszczonych mechanicznie GTków na forum.

Obecny właściciel odwiedza czasami SIP, lub wiadomo co teraz dzieje się z tym autem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak je sobie przeglądałem to jakaś taka melancholia mnie ogarneła

 

A musze powiedziec, ze wcale Ci sie nie dziwie... :cool:

Slyszysz juz glosy gdzies z tylu glowy "a moze by tak znow kupic imprezke?..." :wink:

 

[ Dodano: Pon Paź 12, 2009 8:04 pm ]

lub wiadomo co teraz dzieje się z tym autem ?

 

Wrzucalem niedawno film z tym autem, z warszawskiego Cargo, gosc kreci baczki w miejscu, szalenstwo i duże łał... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak Roberto555 - nie znam matiego osobiście, nie widziałem nigdy evokillera (no dobra - mignął mi raz na Marszałkowskiej, ale dawno temu i przez chwilę ;-)), ale wątek o jego budowie był jednym z moich ulubionych na forum i zawsze sobie myślałem, że chciałbym (i w sumie to chcę nadal ;-)) mieć takiego właśnie klasyka :cool:

 

Za to z tego co pamiętam, to mati trzyma jeszcze jednego Subaraka w domu...dobrze pamiętam? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, kawal historii...

 

No, mam tych zdjęć DUŻO więcej :wink: i jak je sobie przeglądałem to jakaś taka melancholia mnie ogarneła.

 

hehe tak sobie ostatnio pomyślałem ze pewnie tęsknisz :mrgreen:

 

zdjęcie evokillera z seryjnym wlotem i spoilerem bezcenne :mrgreen:

 

Mimo że na forum jest sporo szybkich GT (tzw GT STi :mrgreen: ) to uważam że ten jest z nich najlepszy. Szkoda ze nie starczyło budżetu by zachować Gtka i robić skya :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, niezalujesz swojej decyzji zwiazana z zakupem coupe ? Gdybys nie kupil to czy i tak bys sprzedal Evokillera ?

 

Żałuje tylko że nie skończyłem tej coupe.

 

[[ Dodano: Pon Paź 12, 2009 8:04 pm ]
lub wiadomo co teraz dzieje się z tym autem ?

 

Wrzucalem niedawno film z tym autem, z warszawskiego Cargo, gosc kreci baczki w miejscu, szalenstwo i duże łał... :roll:

 

Nowy właściciel niestety ma jakieś dziwne pomysły :roll: niestety nie dba o samochody tak jak ja.

 

Szkoda ze nie starczyło budżetu by zachować Gtka i robić skya :sad:

 

To by było optymalne rozwiązanie. Gdybym nie kupował akurat domu to pewnie by się tak skończyło. Ale nie ma co gdybać, miałem fajnego GT'ka, teraz mam fajnego Saaba, i mega fajnego Nissana, więc nie jest źle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam fajnego Saaba

 

 

którego wprowadzone przez Ciebie modyfikacje są niezrozumiałe dla fanów marki SAAB :mrgreen:

 

 

Kup Subaraka i daj się nam wspólnie pocieszyć kolejnymi projektami :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak MATI dał mi poprowadzić w Ułęzu

Piorunujące wrażenie, które zmieniło moje życie całkowicie ... i skończyło sie po kilku miesiącach zakupem STI :-)

 

TAK TAK Mati to przez :grin: Ciebie albo raczej dzięki Tobie :grin: i Twojemu Evokilerowi dowiedziałem się co to jest Subaru .

 

Dozgonnie wdzięczny ..... :mrgreen: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...