Skocz do zawartości

Dziadki i Turbodziadki łączcie się


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

 Nie pamiętam, czy już wrzucałem - ale ponownie jest:

http://www.tutti.ch/zuerich/fahrzeuge/autos/angebote/subaru-legacy-turbo_16390143.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania mam do mądrzejszych:

1. Jakie łączniki stabilizatora do aluminiowych wahaczy na przód? Pasują whiteline'y złote, czy nie bardzo?

2. drugie pytanie jest bardziej rozwojowe: gdybym chciał zrobić remont silnika, to co warto zmienić, poprawić, dodać lub usunąć, żeby fajnie jeździło i poprawić trochę seryjne osiągi?

W planach jest przelot :)

 

Np.: zmień głowice na takie z Type RA, bo..., albo załóż kolektor z czegoś tam, najsensowniejsza turbo to xxxx, bo...

Wsadź IC z STI GC, bo jego montaż jest najmniej problemowy, a auto będzie lepiej oddychać.

Wiem, że można wsadzić żółte wtryski 440cc, na pewno nie zaszkodzą

Obecne turbo to chyba TD04, reszta chyba seria.

A może po prostu wsadzić jakiś fajny silnik z JDM'a, gdzie wszystko jest już poskładane i nie ma co kombinować?

Lepiej otworzyć silnik zanim padnie, czy dopiero po fakcie?

Wszystkie dywagacje miłe widziane.

 

Zależy mi raczej na długiej i bezawaryjnej eksploatacji niż pierdylion koni, ale chciałbym więcej niż seria

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sredniaq napisał:

2. drugie pytanie jest bardziej rozwojowe: gdybym chciał zrobić remont silnika, to co warto zmienić, poprawić, dodać lub usunąć, żeby fajnie jeździło i poprawić trochę seryjne osiągi?

W planach jest przelot :)

 

Wszystko zależy, jak dużym workiem $$ dysponujesz, bo jak zawsze w takich sytuacjach, jak wyciągniesz i rozbierzesz silnik to się okaże się żeby nie wracać do powrotnego wyciągania silnika to..! I tu powstaje lista, która ciągle się rozciąga z czasem bo;( tu każdy kto robił Ci powie)

-że uszczelki, że pompa oleju wydajniejsza, że jak pisałeś wtryski, że kucizna, że itd...!

Jeszcze, nie daj boże, ktoś coś sknoci (wybór zakładu podstawa!!!) Komplet uszczelek plus pompa to ponad 2k

@BartZ pewnie co nieco Ci może powiedzieć na ten temat.

 

Chłopaki Ci doradzą a Ty przemyślisz, przekalkulujesz i już :)

 

2 godziny temu, sredniaq napisał:

 

A może po prostu wsadzić jakiś fajny silnik z JDM'a, gdzie wszystko jest już poskładane i nie ma co kombinować?

 

Oczywiście myślisz o Imprezie JDM'owej, bo silnik z Legacy JDM to ciężki temat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bibuł a Ty nie masz krzywego lewego wahacza tylnego/tylnego poprzecznego? na foto widać ewidentnie banan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, adamski napisał:

 

Wszystko zależy, jak dużym workiem $$ dysponujesz, bo jak zawsze w takich sytuacjach, jak wyciągniesz i rozbierzesz silnik to się okaże się żeby nie wracać do powrotnego wyciągania silnika to..! I tu powstaje lista, która ciągle się rozciąga z czasem

To wiadomo, dookoła silnik jest w miarę ogarnięty. Przewody powymieniane na silicony, rozrząd nowy, paski nowe.

Komplet uszczelek to wiem jaki koszt, robiłem już rozeznanie.

Kucizny raczej w moim przypadku nie ma sensu. Ja nie upalam, może zacznę :evil2:, ale na pewno nie regularnie.

52 minuty temu, adamski napisał:

wybór zakładu podstawa!!!

Powiedzmy, że będzie to sprawdzona firma, więc raczej małe ryzyko wtopy

 

54 minuty temu, adamski napisał:

Oczywiście myślisz o Imprezie JDM'owej,

Oczywiście :)

 

@Oktanmoże podrzucisz jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Oktan napisał:

Bibuł a Ty nie masz krzywego lewego wahacza tylnego/tylnego poprzecznego? na foto widać ewidentnie banan ;)

 

Też to zauważyłem. Konieczna inspekcjaB) elementy ledwo co po piaskowaniu i malowaniu. Ciekawe kto to skrzywił;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bibuł - masz nowe śruby w tych wahaczach?....  podaj jakieś info, szykuje się na wymianę gum i nowy śrubunek był by mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sredniaq napisał:

@Oktanmoże podrzucisz jakieś pomysły?

 

Wsadź komp Z4 i TD05h i przelot i będziesz miał wystarczające osiągi :) Wtryski 440cc juz do grubszego modzenia :) ale ja takie mam u siebie  :D

Aha wydajniejsza pompa paliwa nie zaszkodzi..

 

 

Ogłaszam również wszem i wobec że będę sprzedawał swojego klasycznego turbogacka, niedługo wrzucę ogłoszenie w sieć i do działu sprzedam pewnie też zamiaszczę choć niechętnie bo nie chce mi sie czytać onanizmu że: "piekny, kupiłbym ale nie ta pora" 'czemu teraz akurat jak nie mam kasy' "a czemu taki drogi" itp itd :P

Jeśli ktos będzie chetny proszę o kontakt na pewu..

Edytowane przez Oktan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lapcok napisał:

@Bibuł - masz nowe śruby w tych wahaczach?....  podaj jakieś info, szykuje się na wymianę gum i nowy śrubunek był by mile widziany.

 

Tak nowe, kupione z GC8PL wystawiają części na allegro, jak będzie potrzebny namiar to mam. Ostatnio parę gratów zamawiałem i cen już nie pamiętam.

4 godziny temu, adamski napisał:

@Bibuł co to za końcowa pucha? Robiona na zamówienie? Wrzuć więcej fotek, jak możesz.

 

Pro Custom z Warszawy na Alegro znajdziesz po użytkowniku "hubanek" Tłumik wykonany bardzo dobrze, przelotowy. Na razie wszystko znosi ( zmienił tylko troszeczkę kolor od temperaturki :D ), downpipe z szerokim kołnierzem 3" zwężający się do 2,5" i dalej przelot i o dziwo nie jest bardzo głośno:) Zdjęć więcej nie mam.20170608_184015.thumb.jpg.59b233a4c9d91bf8dd81424fdbb7a314.jpg

20170608_184042.thumb.jpg.bc08947aa1845f7a8869d0f5c6596358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wsadź komp Z4 i TD05h i przelot i będziesz miał wystarczające osiągi Wtryski 440cc juz do grubszego modzenia ale ja takie mam u siebie 

Aha wydajniejsza pompa paliwa nie zaszkodzi..

 

Ten komp jest pod turbo TD05? A na TD04 będzie hulał czy nie bardzo?

U mnie chyba siedzi 04 i nie koniecznie chciałbym wymieniać na inne...Trzeba lać paliwo 98, czy można jeździć na 95?

Wtryski nie zaszkodzą, pompa będzie, jak przelot będzie [mention=486]Fala[/mention], pamiętasz jakie turbo u mnie siedzi??

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba td-04L (?...)

 nie dam se łba uciąć.

być może wskazówką będzie, że forumowicz, od którego kupiłem, wspominał, że pochodzi z jdm sti z 97r.

Jedno z ostatnich z kolankiem, a nie proste.

Edytowane przez Fala
doprecyzowano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Oktan napisał:

 

Wsadź komp Z4 i TD05h i przelot i będziesz miał wystarczające osiągi :) Wtryski 440cc juz do grubszego modzenia :) ale ja takie mam u siebie  :D

Aha wydajniejsza pompa paliwa nie zaszkodzi..

 

 

Ogłaszam również wszem i wobec że będę sprzedawał swojego klasycznego turbogacka, niedługo wrzucę ogłoszenie w sieć i do działu sprzedam pewnie też zamiaszczę choć niechętnie bo nie chce mi sie czytać onanizmu że: "piekny, kupiłbym ale nie ta pora" 'czemu teraz akurat jak nie mam kasy' "a czemu taki drogi" itp itd :P

Jeśli ktos będzie chetny proszę o kontakt na pewu..

tego ciemnego z trójmiasta? 20-30 tysi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sredniaq napisał:

Ten komp jest pod turbo TD05? A na TD04 będzie hulał czy nie bardzo?

U mnie chyba siedzi 04 i nie koniecznie chciałbym wymieniać na inne...Trzeba lać paliwo 98, czy można jeździć na 95?

Wtryski nie zaszkodzą, pompa będzie, jak przelot będzie emoji4.png[mention=486]Fala[/mention], pamiętasz jakie turbo u mnie siedzi?? emoji3.png

Z TD05 będzie wydajniej ale z Twoją też pohula, wtryski zaszkodzą bo go zalejesz i będzie gorzej niż lepiej, bez pewnych małych oszustw tego nie obejdziesz ale tego publicznie nie zdradzę, moge przerobić u siebie :P

Co do paliwa to na klapce jest Supergasoline więc i tak powinieneś lać 98 ;)

57 minut temu, frisco napisał:

Dokładnie ten, im bardziej myślałem czy sprzedać tym bardziej mi było szkoda ale dzis siadłem i stworzyłem wypociny, za kilka dni zapodam za granicę bo nie sądzę że w PL się sprzeda, w zamian chcę kupić coś innego czego nie będzie tak szkoda trzymać pod chmurką, lecz marka nie ulegnie zmianie ;)

Edytowane przez Oktan
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oktan - dodaj markę, zamień się na RAV4, można ją spoko trzymać pod chmurką :P

Będzie Pan zadowolniony

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala nie chcę RAVki bo jak ja bokiem polecę to się wywróci :biglol:

Ale jak masz gotówkę gacor czeka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Oktan napisał:

Fala nie chcę RAVki bo jak ja bokiem polecę to się wywróci :biglol:

Ale jak masz gotówkę gacor czeka :P

...wrzucisz poliuretany i fele 19" - nikt cię nie dogoni :P

Zatem - czekam na kupca, żebym kupić muk ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gumas_72 napisał:

hce mi sie czytać onanizmu że: "piekny, kupiłbym ale nie ta pora" 'czemu teraz akurat jak nie mam kasy' "a czemu taki drogi" itp itd

 

Wiem coś o tym :( - miło jest to czytać, ale jak już postanowisz tak na 100% sprzedać to mocno irytują :)

@oktan o ile dobrze pamiętam, oglądałem tego gacka w Sopocie na GSMP w 2012-13?  Stał na ulicy z kartką, cena wtedy to było 30k PLN! 

 

O ile to ten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lapcok napisał:

@oktan o ile dobrze pamiętam, oglądałem tego gacka w Sopocie na GSMP w 2012-13?  Stał na ulicy z kartką, cena wtedy to było 30k PLN! 

 

O ile to ten..

Raczej to nie ten ;)

8 godzin temu, Fala napisał:

...wrzucisz poliuretany i fele 19" - nikt cię nie dogoni :P

:yahoo:bioreeeeeee!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bibuł napisał:

Oktan

pisałeś że może masz halogen do turbodziadka, poszukuję takowego i spryskiwacza. Halo i spryskiwacz lewa strona.

 

szukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...