Skocz do zawartości

Dziadki i Turbodziadki łączcie się


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden się naskładał a drugi wszystko popsuł :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Oktan napisał:

Jeden się naskładał a drugi wszystko popsuł :biglol:

 

 

Wszystko za zgodą Barta. Gdyby powiedział ze się nie godzi na przebudowę to byśmy Rothmansa nie kupili i budowali Elonexa na Stefanie. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziesz dobrą drogą:drinks:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 10:36, chojny napisał:

Koleżanki i koledzy. 

 

Dzisiaj odbieram całe wnętrze z Legacy, czy ktoś coś potrzebuje?

 

Nie będzie boczków ani foteli przednich. Boczki zostają, fotele idą do mojego drugiego Legacy. 

 

 

Cześć zostały Ci może tapicerki z bagażnika ? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu w całości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chojny napisał:

Większość części się wstępnie rozeszła, zostało co na zdjęciach. 

 

 

E5CC48C7-84ED-43C6-9BD0-208FF522E5AF.jpeg

 

C29B1A0A-A236-4090-9324-F925A31377BD.jpeg

 

 

 

Szkoda, że to Poznań- wziąłbym podsufitkę.
No i pytanie retoryczne- taka dojazdówka na 4 tłok nie wejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę w Wawie ale niestety jedziemy rodzinnie i mi podsufitka do auta nie wejdzie przy takim załadunku.

 

Dojazdowka nie wiem czy wchodzi na 4 tłoka. Ale z tego co wiem to jak łapiesz laka z przodu to dobre koło zakładasz na przód a na tył idzie dojazdówka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

W sobotę będę w Wawie ale niestety jedziemy rodzinnie i mi podsufitka do auta nie wejdzie przy takim załadunku

Podwiesisz (fachowo na trytytki ;)) pod swoją oryginalną w samochodzie, którym jedziesz to nawet zapomnisz, że wieziesz :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, mam mały problemik - cieknie mi benzyna po silniku. Cieknie od strony turbo z rurki łączącej przewód pod kolektorem dolotowym, a szyną wtryskową. Zobaczyłem tam kawałek rurki w plecionce który ewidentnie jest mokry, a pod nim mokro. Jaki tam przewód trzeba wstawić? Zwykły gumowy do paliw będzie ok czy coś lepszego tam się wkłada? Kojarzycie jakiej to średnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kojarzę miejsce o którym mówisz czyli zaraz pod kolankiem zimnej muszli turbosprężarki,  to wyjście z regulatora ciśnienia na przewód metalowy idący pod kolektorem, jak tak to zwykły paliwowy wąż gumowy zbrojony fi 8mm, ok 8-10cm długości starczy. Tam już nie ma dużego ciśnienia bo to powrót do baku więc nie wyżywaj sie na opaskach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ASO to japonia,  @frisco podpowiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oktan napisał:

Jak nie ASO to japonia,  @frisco podpowiesz?

 

@chojny Jak nie ma tego w ASO to oryginały z amayama.com, jp-carparts albo co tam jeszcze google podpowie (szukaj po numerach OEM - na ww. stronach je spokojnie odnajdziesz). Polecam też spojrzeć na Partsouq - z automatu podpowiada, czy są jakieś oryginalne części subarowe jako zamienniki z innymi numerami. W ten sposób można łatwiej coś znaleźć po innym, a czasem po kilku nawet numerach.

 

Nasz SIP ma dość słabe zaopatrzenie w części OEM i wiele rzeczy w systemie widnieje jako niedostępne, podczas gdy w JP dalej można je nabyć, tyle że nie przez nasze ASO. Stany magazynowe na amayama.com to trochę ściema - są nieaktualne, ale w najgorszym razie złożysz zamówienie i dostaniesz kasę w całości z powrotem jeśli wycofają zamówienie. Dużo dokładniejsze stany magazynowe są na amerykańskich stronach - tu w szczególności polecam Heubergera, czyli https://parts.bestbuysubaru.com - u nich jeszcze mi się nie trafiło czegoś zamówić i nie dostać jeśli strona podaje, że coś jest na stanie. Jeśli będziesz potrzebował to wyślę ci namiar na gościa od nich z biura - potwierdzi dostępność i ogarnie shipping do PL, bo na stronie nie ma takiej opcji niestety.

 

Poza tym https://auto-spinka.pl i https://www.spinkisamochodowe.pl, ale nie ograniczaj się do spinek dedykowanych dla subaru bo możesz nic nie znaleźć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 12:36, chojny napisał:

 

 

Dojazdowka nie wiem czy wchodzi na 4 tłoka. Ale z tego co wiem to jak łapiesz laka z przodu to dobre koło zakładasz na przód a na tył idzie dojazdówka. 

 

mądrze- utarłem sobie w głowie jakieś archaizmy. Być może przez to, że ostatni raz kapcia miałem z dobre naście lat temu. A mam "dojazdówkę" z ex III gen. A z tyłu mam wahacze, piasty itd. ponoć z WRX- mimo to powinno przecież pasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja... Oceńcie (Ci którzy mają pojęcie) czy na pierwszym przejeździe trącona przeszkoda była słusznie uznana za karę 5pkt. Takiego elementu wygrodzenia ,z którego popękane elementy wystają na zewnątrz nie powinno być moim zdaniem na trasie. Minąłem je prawidłowo, ale że wystawało dobre 10cm pęknięj ścianki to jednak moje obliczenia spełzły na drugim podium.. gdyby nie ta kara to byłoby inaczej. Ktoś może mi zarzucić, że nie umiem przegrywać, umiem i nie raz przegrałem,ale znam swój wóz na tyle, że nie mam kłopotu z takimi przeszkodami prawie na prostej przy banalnej prędkości i winą co najmniej w 80% za tą przygodę obarczam organizatora.

 

Dość pitolenia, miłego oglądania :P

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owa przeszkoda wyglądała tak

Nawet kawałek który zahaczylem juz potem ktoś oderwał bo leży w trawie. ..

20200202_124633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Panie- nuda!! Boków Pan nie "umisz" robić!! :mrgreen:

Jeżeli to potrącenie z pierwszych sekund filmu to kary nie powinno być chociaż by dlatego ,że element wygrodzenia nie zmienił położenia.

No ale nie wiem jakie tam zwyczaje w "STOLYCY" panują .:D  

A kto i czym wygrał??

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie Paweł Groele EVO X

A nieoficjalnie z gości jeszcze 4 EVO X przed nami, więc totalna nuda  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...