Skocz do zawartości

Wybór diesla


Mont

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem program i założyłem wkładkę KN.

 

A co to takiego ??

Automiałes na gwarancj ??

 

Tak było na gwarancji. Wkładka to bawełniany filtr powietrza. Na tym programie zrobiłem już ponad 100 000km.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisales, ze sam program wystarczy :twisted:

 

ten VW i od razu po program do compsport.pl :twisted: , mnie w ibizie ze 130 kM zrobili 240 kM,

 

Jakos nie wydaje mi sie zeby Mont, chcial wymienic pol silnika w nowym Outlanderze.

 

P.S.

Heniek nadal twierdzi ze samy chipem robi 300KM. Zreszta Subaryta, tez tak slyszal.

 

 

Hahaha, skad ja to znam, u mnie też pełno takich 'magików' którzy samym 'cipem' wyciągaja seryjne STI na 400 KM, a inne wynalazki typu TDI mają przyrosty po 150 koni na starcie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do jakich przebiegów rocznych ma być ten samochód?

A jakie to ma znaczenie ?? Już na samym vacie miesięcznie oszczędzę :)

 

przepraszam, że nie do końca w temacie - o co chodzi z homologacją na Forka?

Nie ma jej :( może pod koniec roku ale to nic pewnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREGG, mam nadzieję

 

to nie nadzieja, tylko rozwój techniki i ekonomia... wlasnie wchodza szeroką falą turbobenzyny nowej generacji, rowniez te mało-pojemnościowe... spalanie coraz nizsze, moment znacznie wiekszy, a odpadaja koszty diesla typu wtryskiwacze, dpf itd. dotąd technika turbo w benzynowych nie była rozwijana na masową skalę. a jeszcze dla przykładu, wlasnie czytalem ze fiat planuje nastepce cienkola (topolino) z silnikiem 2 cylindry i turbo, srednie spalanie na poziomie 3 litrow, moc 60-80km... jaki sens kupowac diesla? dlatego uwazam ze w koncu diesel wroci na swoje miejsce czyli do traktorów :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia podaje 66-81.. ale kW

 

ok, pisalem z pamieci :wink: ale tak czy inaczej, technika idzie do przodu, zeby tyle wyciskac z silniczka o takiej konstrukcji (2 cyl.) i pojemnosci? :shock:

 

Nigdy nie jeździłem dieslem i nie jestem jego fanem ale wyniki aut z silnikami diesla na torach wyścigowych chyba mówią co innego.

 

to powinienes zgodnie z ta logika kupic citroena bo zdaje sie od paru lat ciagle wygrywa WRC :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frajde? Jak lubisz kopa i pozorne uczucie mocy to TDI.

HDI plynnie pracuje i jest ciche.

Co do awaryjnosci to ciezko powiedziec. Obie konstrukcje sa o.k., z tym ze TDI w outlanderze to rozwiazdanie jeszcze na pompowtryskiwaczach, a HDI to juz common rail.

 

Ja zdecydowanie kupilbym sobie HDI. Stary juz jestem :)

 

te pozorne uczucie mocy jest najlepsze :roll: mam paru takich znajomych co to im sie wydaje że te całe tdi to super-extra-cudo a tym czasem taki hdi jest zdecydowanie lepszy.

 

pozdrawiam

miś

 

 

ps. tak, tak, wiem, wiem u Pana Heńka tdi dłubią na 1000KM a hdi nie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. tak, tak, wiem, wiem u Pana Heńka tdi dłubią na 1000KM a hdi nie :razz:

Myślę, że trochę się pochwalił, bo wiesz pińcet to sam widziałem ale 1000KM z chipa...chociaż może, może.....

:mrgreen:;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mont, Ciszej. Może nieco dynamiczniej, więcej pali. Generalnie bez zachwytu, choć czuć, że jednostka jest nowocześniejsza. Gorsza skrzynia biegów, reszta bez zmian. Przy cenie 2.0=2.2 wziąłbym 2.2 ale nie zapłaciłbym nawet 1000zł więcej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem PSA może więcej tracić na wartości.

Nie spodziewam się. Jeszcze nie było problemu z odsprzedażą Outlandera używanego, ale jakbyś kiedyś miał problem to daj znać ;) Się coś wymyśli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...