Skocz do zawartości

Nasze forumowe MANDATY


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

od tyłu mnie wzięli w białogardzie strażnicy miejscy :roll:

za 2 punkty i 100zł.. nie wiem czy im się tak chce czy wolą siedzieć schowani za fotoradarem (w worku po śmieciach) zamiast pilnować porządku na daptaku jakimś :roll:

a ja myślałem , że foto ustawiają na jakieś wyższe prędkości :mrgreen:

 

[ Dodano: Wto Lip 21, 2009 11:39 pm ]

a tak na marginesie - punkty się liczą od daty przewinienia czy od daty wystawienia mandatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 699
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

od tyłu mnie wzięli w białogardzie strażnicy miejscy :roll:

za 2 punkty i 100zł.. nie wiem czy im się tak chce czy wolą siedzieć schowani za fotoradarem (w worku po śmieciach) zamiast pilnować porządku na daptaku jakimś :roll:

a ja myślałem , że foto ustawiają na jakieś wyższe prędkości :mrgreen:

 

[ Dodano: Wto Lip 21, 2009 11:39 pm ]

a tak na marginesie - punkty się liczą od daty przewinienia czy od daty wystawienia mandatu?

 

Chyba od daty mandatu wręczenia - przecież sam możesz nie wiedzieć, kiedy zrobili Ci zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slesz - straż miejska ma sporo aparatów nie swoich tylko wynajętych od prywatnych firm i muszą zarobić na comiesięczna ratę. Dlatego odstawiają takie numery - np kawałek za Cz-wą kawałek za miasteczkiem często stoi fotoradar bez obsługi więc nic nie widać - obsługa stoi 300m od drogi w polu i udaje że liczy dzikie kaczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka kiedyś nie przyjęła mandatu, a że była później przeprowadzka, zmiana dokumentów itp.

to ją znaleźli ponad rok później niż popełniła wykroczenie :twisted::lol: .

Żadnych punktów w związku z tym nie naliczono jej wcale.

 

Czasami warto pokalkulować :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i niestety dołączyłem do grona mandatowiczów ,podrożał przez to wyjazd na Rajd Polski- szybko przysłali. A żeby było ciekawiej to przyjechał do mnie dzielnicowy i pyta czy mam taki samochód-tak ,czy jechałem tego dnia drogą do Mikołajek- mówię ,że możliwe. pokazał wtedy fotkę ale były tylko numery widoczne i to że ktoś był w środku.

do wyboru 200zł i 6pkt jeśli się przyznaję lub 300zł jeśli nie.

na propozycję że 200zł i bez pkt się nie zgodził to w związku z tym,że nie kierowca był nie do rozpoznania -mógł prowadzić kolega lub żona dostałem 300zł żeby nie zbierać pkt.

na 90 było złapane 127km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafił nie dziś suszarką w mieście

200 i 4 punkty (76 na 50)

ale opuścił do 150

i dał mi do ręki odcinki mandatu ABC i D - nie za dużo?

odcinek d - dla organu egzekucyjnego (nie dał mi tylko odcinka e - dla instytucji wydającej mandat - nie muszę płacić? :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dał mi do ręki odcinki mandatu ABC i D - nie za dużo?

odcinek d - dla organu egzekucyjnego (nie dał mi tylko odcinka e - dla instytucji wydającej mandat - nie muszę płacić? :twisted: )

Będziesz i tak musiał zapłacić. W pracy będzie miał wewnętrzne postępowanie.

Mandat jest prawidłowo wystawiony i przez ciebie podpisany, czyli jest prawomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafił nie dziś suszarką w mieście

200 i 4 punkty (76 na 50)

ale opuścił do 150

i dał mi do ręki odcinki mandatu ABC i D - nie za dużo?

odcinek d - dla organu egzekucyjnego (nie dał mi tylko odcinka e - dla instytucji wydającej mandat - nie muszę płacić? :twisted: )

Gdzie Cię dorwali? Ostatnio parę razy wieczorową porą widziałem jak stali z suszarą na Kościuszki, pomiędzy Radwańską a Piłsudskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Cię dorwali? Ostatnio parę razy wieczorową porą widziałem jak stali z suszarą na Kościuszki, pomiędzy Radwańską a Piłsudskiego.

na widzewie na przybyszewskiego.. często tam stoją tylko się zagadałem z pasażerem i zapomniałem zwolnić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja od czasu otrzymania 10 pkt. przestałem jeździć na moto a samochodem po prostu bardziej uważam - wiem gdzie z reguły stoją i chce się jakoś dokulać do kwietnia, wtedy konto będzie czyste i można znowu odpalić sprzęta :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ScorpioGemini, hehe, wole nie kusić losu, akurat do wiosny przeprowadzę serwis (napęd/regulacja gaźników itd.) i pewnie w maju będę latał :)

 

Niestety w 3mieście w tym roku była straszna nagonka na motocyklistów, więc trzy razy się przesadzi i jest po prawku... Ale to był pierwszy sezon na tym motocyklu, w przyszłym sezonie będę ostrożniejszy, kusi mnie też przesiadka na crossa, bo kiedyś trochę jeździłem i to też był fun, no i mniejsza szansa na mandaty... :wink:

 

Pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1 sezonie na FZS 600 zrobiłem 9tyś km i ani punktu a pare razy było blisko... obwodnica Elbląga i hamowanie przed światłami od 170 do 0 a na światłach wśród samochodów stała Meganka :wink: Wyprzedzam 3 tiry wracając znad morza i chowam się na swój pas a tam Meganka :wink: kogoś zlapała, z 3 x mijałem się z nimi na szerokim szybkim zakręcie w mocnym złożeniu a na liczniku 160 :wink: Jadąc do Torunia na Pojezdzafffkę na stacji spotkałem 2 motocyklistów i mówią żebym nie przekraczał 50 bo stoją w wiosce za zakrętem... ale mieli minę jak im się nie udało mnie złapać :wink: No i zawsze jadąc w trasie jak mnie coś nowszego podpuszcza to daję się wyprzedzić a jak widzę, że to cywil to :twisted: Póki co mam czyste konto :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniacz, zazdroszczę :)

 

Ja dałem się tak zrobić, bo czułem się trochę bezkarny - wcześniej latałem na 125ce, wtedy nie miałem jeszcze nawet 17 lat, więc każde przegięcie i złapanie przez policję kończyło się na pouczeniu - mówili mi, że nie mogą mi dać mandatu, musieliby kierować sprawę do Sądu a tego im się nie chciało robić ;)

 

Potem przyszła 18stka, większe moto i wpadłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...