Skocz do zawartości

Ceny Subaru


krist

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Dyrekcji, i od razu uprzedzam z czystej ciekawości, zrozumiem jeśli to none of my business i sie nie dowiem: Czy SIP planuje zrobić coś w sprawie cen, wg. mnie przeliczając po średnim kursie miesięcznym Subaru stało sie praktycznie niesprzedawalne, wrx droższy niż evo x, tribeca droższa niż touareg, i tak dalej. Inne marki, nie wiem czy sie zabezpieczały przed spadkiem kursu pln, czy dopłacają do interesu ale nie podniosły tak cen jak de facto podrożało subaru. Nie żeby mi jakoś specjalnie zależało bo nawet w mojej pipidówie już przestałą to być marka niszowa ale problem chyba jest, i może jeszcze chwile potrwać, i interesuje mnie to od strony praktycznej, jak SIP chce sobie poradzić.

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mamy produkcję 2008 w bardzo okazyjnych cenach :arrow: konkurencja, której jak wiemy i tak nie ma :wink: :mrgreen:

Do końca lutego "akcja zima" tj. komplet opon zimowych w cenie. Zaznaczam, że średni kurs celny w miesiącu luty jest utrzymany na poziomie 4,3305, czyli duzo poniżej tego co dzieje się na rynku.

 

Do kwietnia/maja (dostawy do Polski produckji 2009) może się jeszcze wiele zmienić, mam nadzieję, że in plus.

 

Pozdrawiam

raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kazdy Kowalski wie ,ze moze kupic auto po nizszym kursie niz rynkowy i bez zaglebiania sie w temat porzuci temat zakupu. Inna rzecz ,ze np na www.autoefl.pl gdzie jest pelny katalog wszystkich marek ceny Suabru przeliczane sa na bierzaco po kursie nbp z danego dnia co wprowadza ludzi w blad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kazdy Kowalski wie ,ze moze kupic auto po nizszym kursie niz rynkowy i bez zaglebiania sie w temat porzuci temat zakupu. Inna rzecz ,ze np na www.autoefl.pl gdzie jest pelny katalog wszystkich marek ceny Suabru przeliczane sa na bierzaco po kursie nbp z danego dnia co wprowadza ludzi w blad...

 

Lisek, myślę, że taki Kowalski jak tylko będzie zainteresowany to wyśle maila, zadzwoni, albo odwiedzi salon celem przybliżenia szczegółów odnośnie samochodu i jego ceny, który go interesuje :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest punkt widzenia Twoj tzn sprzedawcy, nie kazdemu chce sie dzwonic,mailowac,wola sprawdzic cene w necie.Fakt ,ze u Ciebie tak sie dzieje,nie musi oznaczac ,ze tak jest w innych salonach:)

Bylem ostatnio swiadkiem gdy w salonie auto za szefa (Forester D) kupowal jego pracownik bedac z nim w ciaglym kontakcie telefonicznym powtarzajac mu na biezaco formulki ktore klepal salonowy sprzedawca i wychwalajac jaki ten samochod jest ladny BO BIALy i ma ten "nowy super silnik".Komedia jakich malo...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek, myślę, że taki Kowalski jak tylko będzie zainteresowany to wyśle maila, zadzwoni, albo odwiedzi salon celem przybliżenia szczegółów odnośnie samochodu i jego ceny, który go interesuje :wink:

Aby tylko na forum nie wchodził. :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, jest czas ochronny więc paska nie będzie ale stary wyga i nie doczytał jeszcze? :cool:

 

"Prosimy zadawać tutaj JEDYNIE pytania do Dyrekcji Subaru Import Polska. Pisanie nie na temat będzie karane."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest punkt widzenia Twoj tzn sprzedawcy, nie kazdemu chce sie dzwonic,mailowac,wola sprawdzic cene w necie.Fakt ,ze u Ciebie tak sie dzieje,nie musi oznaczac ,ze tak jest w innych salonach:)

Bylem ostatnio swiadkiem gdy w salonie auto za szefa (Forester D) kupowal jego pracownik bedac z nim w ciaglym kontakcie telefonicznym powtarzajac mu na biezaco formulki ktore klepal salonowy sprzedawca i wychwalajac jaki ten samochod jest ladny BO BIALy i ma ten "nowy super silnik".Komedia jakich malo...:)

 

Cena w internecie jest podana w euro. Może faktycznie dobrym rozwiązaniem byłoby, aby na stronie www.subaru.pl podana była informacja o średnim kursie celny na dany miesiąc. Z drugiej strony, nie zawsze termin realizacji wynosi "od ręki" i wtedy umowa jest podpisywana w euro. Na stronie subaru.pl jest informacja o promocjach związanych z wyprzedażą rocznika 2008. Ktoś kto chce kupić, dołoży wszelkich starań, że by kupić najkorzystniej dla siebie a dla mnie istotne jest to żeby nie dołożyć do interesu :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI cichaczem o 2000 EUR podrożało

 

nie cichaczem, bo juz oficjalnie pojawil sie komunikat o podwyzce cen na silniki 2.5 (akcyza), z czego, zgodnie z informacja, SIP wzial częsc na siebie

co nie zmienia faktu, ze przy tak abstrakcyjnych cenach jak obecnie, nawet jakby np. o 5000 euro zdrozalo - co za roznica... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do Imprezy diesel? Śmiem twierdzić, że w tym przypadku jej cena jest :shock: aż mi to nie chce przejść przez gardło....

 

jeżeli mogę, oczywiście wszyscy przyzwyczailiśmy się do niskiego kursu euro z zeszłego roku.

Tak czy inaczej, przy obecnym kursie celnym (luty 4.3305) cena Imprezy 2.0 D to ok. 102.000,00 zł brutto (wersja Active).

 

Doposażając Golfa 2.0 TDI w napęd haldex i klimatronic mamy cenę na poziomie 120 tyś złotych. Okazja?! :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie troche nie trafione porownanie bo zaden rozsadny czlowiek nie kupi Golfa za 120 tys.

Niski kurs celny bedzie jeszcze przez chwile,jego podwyzka jest przeciez nieunikniona.

Nie ma co szukac na sile argumentow zaprzeczajacym wysokim cenom bo te ceny sa wysokie ,przez kurs euro ale sa i odstraszaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to jest jakieś porównanie. Trafione wcale nie w płot.

Mimo wszystko cena może być (niektórzy już przesądzają sprawę, że będzie) zaporowa.

Zobaczymy jak sytuacja się ułoży kiedy Mitsubishi wypuści swojego nowego diesla do lancera (wiem wiem napęd na przednia os). Ewenementem będzie lancer X rallyart. Cena może być podobna do ceny imprezy w dieslu. Nie jest to sprawiedliwe porównanie, ale z całą pewnością będzie dawać dużo do myślenia.... :roll:

 

Więc Panowie, cena imprezy diesel poniżej stówki, a zaczynam myśleć o kredycie :mrgreen: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to jest jakieś porównanie. Trafione wcale nie w płot.

 

akurat trafione w płot, bo dla VW cena golfa 4motion nie ma zadnego znaczenia... taka wersja to pomijalny margines sprzedazy modelu, to co za roznica, czy kosztuje 100.000 czy 150.000? a dla subaru impreza to duzy procentowo udzial sprzedazy... ktora wyjdzie na jaw za rok, jak sie pojawia statystyki sprzedazy za 2009... a bedzie to pierwszy rok ujemny niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Uwaga odnośnie informacji o stosowanych kursach jest słuszna - dziekuję za sugestie.

Faktycznie na naszej stronie jest taka informacja, lecz na pierwszy rzut oka nie jest widoczna.

Poprosiłem kolegów z marketingu o dokonanie odpowiedniej korekty "optycznej".

 

To, że aktualne kursy walut działają na naszą niekorzyść jest oczywiste.

Ale wpływu na to nie mamy (któż ma :?: ).

Na szczęście nie mamy, jak to już wielokrotnie podkreślałem, presji osiągania nieosiągalnych celów. Oczywiście przyjemnie było notować co roku przyrost sprzedaży. Jeżeli w tym roku tak nie będzie - cóż, przynajmniej łatwiej będzie się dostać na Zlot Plejad :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie mamy, jak to już wielokrotnie podkreślałem, presji osiągania nieosiągalnych celów. Oczywiście przyjemnie było notować co roku przyrost sprzedaży. Jeżeli w tym roku tak nie będzie - cóż, przynajmniej łatwiej będzie się dostać na Zlot Plejad :wink:

 

Pozdrowienia

 

I za to cenię subaru :wink:

 

Moje motto: Kocham Mitsubishi za innowacyjność, a Subaru za indywidualność :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim skromnym zdaniem ktoś tam na górze ustalił zupełnie abstrakcyjny cennik,zainteresowany zakupem Forestera 2,5 turbo zrobiłem ostatnio mały rekonesans, wynik 186000 PLN za wersję z automatem to raczej gruba przesada,za podobne pieniądze można kupić auto o klasę wyższe,i choć żadne mu nie dorówna pod względem prowadzenia, na pewno większość pojazdów w tym przedziale cenowym ma o niebo lepsze wykonanie wnętrza.Nawet sam sprzedawca stwierdził,że ten pojazd nie jest tyle wart.Pomimo mego zamiłowania do marki Subaru, zakup postanowiłem odłożyć,ewentualnie choć mam nadzieję,że do tego nie dojdzie zmienić wybór auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ktoś tam na górze ustalił zupełnie abstrakcyjny cennik,zainteresowany zakupem Forestera 2,5 turbo zrobiłem ostatnio mały rekonesans, wynik 186000 PLN za wersję z automatem to raczej gruba przesada

Ceny sa w euro i nie zmieniły się od zeszłego roku.(jedynie akcyza z 13.6 na 18.6) Takie same ceny sa w innych krajach UE. Abstrakcyjny jest kurs euro i niewiele mozna tu pomóc. Złoty powinien sie wzmocnić , moze będzie kratka...jak to w Polsce , nie wiadomo co bedzie. :wink: ....Kurs celny na kwiecień to chyba 4.5..

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ktoś tam na górze ustalił zupełnie abstrakcyjny cennik,zainteresowany zakupem Forestera 2,5 turbo zrobiłem ostatnio mały rekonesans, wynik 186000 PLN za wersję z automatem to raczej gruba przesada

Ceny sa w euro i nie zmieniły się od zeszłego roku.(jedynie akcyza z 13.6 na 18.6) Takie same ceny sa w innych krajach UE. Abstrakcyjny jest kurs euro i niewiele mozna tu pomóc. Złoty powinien sie wzmocnić , moze będzie kratka...jak to w Polsce , nie wiadomo co bedzie. :wink: ....Kurs celny na kwiecień to chyba 4.5..

AK

 

Rynek szybko zweryfikuje "stałe" ceny. Jak się skończą modele z 2008 roku.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...