Skocz do zawartości

jak ominąć immobilizer w si gt 99? - zginął ostatni kluczyk


abj

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Zgubiłem jedyny kluczyk do imprezy gt- rocznik 99. Drzwi otwieram alarmem (pilot jeden mi ocalał..) a jako że auto jest praktycznie "niecywilne" więc problem samej stacyjki pominięty został w pół godziny za pomocą kilku kabli, przełączników, przycisku i lutownicy- auto odpala na guzik. Nie przewidziałem jednak immobilizera- auto gaśnie po sekundzie. Chciałbym się go jakoś pozbyć- przeszukałem forum i Google i jedyne co znalazłem to informacje o mapteku..ale do Poznania mam kawałek..

Orientujecie się może czy gdzieś bliżej Gliwic ktoś potrafi jakoś ominąć immo ?

Ewentualnie może ktoś wie jak wygląda sprawa zamontowania używanego zestawu stacyjka, immo, kluczyki ? Na allegro jest taki zestaw: http://www.allegro.pl/item551327224_sta ... preza.html

Czy po zamontowaniu auto odpali - ? czy może ten immobilizer również trzeba jakoś zaprogramować w ecu ? Jeśli tak ponownie pytanie gdzie można taką usługę wykonać (ew. za ile?)

 

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie.Myślałem,że imobiliser zaszyty jest w kompie/ecuale wiadomo,że w subaru można zmieniać ecu i wiąże się to z wymianą głowic nie ... stacyjki.

Kiedyś jak pisano o metodach złodziei to właśnie podmiana kompa była.

 

Może złe forum.Spróbuj na www.buchnacfure.pl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacky X, proponuję nieco przyhamować off top w technicznym. Twój post kompletnie nic nie wniósł do tematu.

Ostrzeżenie przed ostrzeżeniem.

 

abj, Twój problem powinno rozwiązać ASO (na tym forum nie polecamy innych serwisów niż autoryzowane, zajrzyj do regulaminu). Myślę, że jeden telefon do wybranego ASO pomoże podjąć Ci właściwe kroki.

Lista serwisów :arrow: http://www.subaru.pl/dealerzy.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uprzejmie proszę o nie kontynuowanie rozważań kto i co miał na myśli.

Jeśli ktoś domowymi sposobami jest w stanie pomóc autorowi to niech się podzieli wiedzą.

Kolejne wpisy nie na temat będą nagradzane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas, jako ciekawostkę napisze że ASO różnie wycenia operacje wymiany ECU. Gdy byłem w gdańsku powiedzieli że podmiana ECU to z pewnością min 1000zł i niechętnie się tego podejmą, a gdy zadzwoniłem do Poznania to powiedzieli że żaden problem :arrow: 250zł :idea:

 

2x przekonałem sie ze wymiana ECU z tego samego modelu (z autopsji MY99) nie wymaga żadnej ingerencji żeby auto działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abj, u mnie immobilizer jest wpięty w plastik pod kierownicą (od wewnętrznej strony), a przynajmniej jest tam kostka taka, jak na zdjęciu z aukcji, które wstawiłeś.

Wydaje mi się, że komplet z aukcji, którą wkleiłeś, powinien zadziałać, w końcu Immo współgra z transmiterem w kluczyku, więc powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie ten zestaw wygląda identycznie - zastanawiam się tylko, czy po wpięciu tego zestawu nie będzie trzeba go zaprogramować w kompie- tzn. czy komp nie odrzuci innej kostki nawet jeśli do niej pasują kluczyki. Tak sobie myślę, że inaczej byłoby to kiepskim zabezpieczeniem - wystarczyło by mieć taki zestaw, śrubokręt i odpalisz każdą imprezę.

 

Tak w związku z niezbyt sympatycznym żartem jednego użytkownika wyznam że to jest to mój drugi "wirtualny" byt na forum- wcześniej logowałem się jako zbynGt'99 - niestety nie pamiętam hasła ani maila na jaki założyłem konto- sprawa pilna więc zamiast się głowić założyłem szybko nowe konto- to tak piszę tylko dla uwierzytelnienia, że nie jestem użytkownikiem forum.jakbuchnąćfurę.pl a jedynie zakłopotanym użytkownikiem impry.

 

Co do polecania innych serwisów niż dealerskie- to bez przesady- jest mnóstwo spraw, których nie da się załatwić u dealera.

 

Pozdrawiam

Zbyszek Zbyn Łacisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abj, w dużym uproszczeniu właśnie w ten sposób kradziono wiele marek na zachodzie: złodzieje mieli własny immo lub komputer + tytanowy kluczyk, którym przełamywno stacyjkę, zamieniano moduł na własny i jazda...Czytałem kiedyś o tym artykuł w niemieckiej prasie, dotyczył masowych kradzieży AUDI A4.

EDIT: Nie wydaje mi się, żeby było konieczne dodatkowe programowanie komputera: to właśnie immo odpowiada za odbiór sygnału i podaje impuls na komputer, dzięki czemu auto nie gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie ten zestaw wygląda identycznie - zastanawiam się tylko, czy po wpięciu tego zestawu nie będzie trzeba go zaprogramować w kompie- tzn. czy komp nie odrzuci innej kostki nawet jeśli do niej pasują kluczyki. Tak sobie myślę, że inaczej byłoby to kiepskim zabezpieczeniem - wystarczyło by mieć taki zestaw, śrubokręt i odpalisz każdą imprezę.

Pozdrawiam

Zbyszek Zbyn Łacisz

 

Jesli immobiliser nie jest w ECU i podepniesz inny komp wszystko bedzie grało.

Najprosciej wrzuc drugi komputer i sprawdz czy to dziala.

Waszka ma na sprzedaz jakies ECU pogadaj i moze podmien na moment.

 

Tylko ze zasadniczo nikt nie wie gdzie jest immobiliser, czy w ECU czy w innym miejscu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli immobiliser nie jest w ECU i podepniesz inny komp wszystko bedzie grało.

Najprosciej wrzuc drugi komputer i sprawdz czy to dziala.

Waszka ma na sprzedaz jakies ECU pogadaj i moze podmien na moment.

 

Mam komp + kompletną stacyjkę od GT '99 :smile:

W razie czego służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli immobiliser nie jest w ECU i podepniesz inny komp wszystko bedzie grało.

Najprosciej wrzuc drugi komputer i sprawdz czy to dziala.

Waszka ma na sprzedaz jakies ECU pogadaj i moze podmien na moment.

 

Tylko ze zasadniczo nikt nie wie gdzie jest immobiliser, czy w ECU czy w innym miejscu....

 

Jak nikt nie wie jak ja wiem :-)

 

immobiliser poza ecu jest tutaj:

 

immobilisergtqt4.jpg

 

ps moge zakodowac kluczyk jesli potrzeba :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kiszka- kupiłem ten zestaw z allegro - podpiąłem i niestety- auto gaśnie- świeci się kontrolka kluczyka + przy okazji wywaliło czekendżin ;)

 

Napisałem już do kilku osób na PW ale jeśli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły jak bez holowania auta na drugi koniec polski i wydawania jakiś szalonych pieniędzy odpalić furę to BAAArdzo proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abj, ja bym zadzwonił do ASO i zapytał ich co potrzeba do przeprogramowania kluczyka. jeśli sie da to mógłbyś wykorzystać ten kluczyk, który kupiłeś z allegro. Jeśli okaże sie ze potrzeba np kluczyk i ECU to bierzesz je pod pachę idziesz do ASO i juz:)

 

No i jeszcze jedna opcja:

ps moge zakodowac kluczyk jesli potrzeba :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas, Udzielanie odpowiedzi na forum publicznym o łamaniu zabezpieczeń fabrycznych, a zwłaszcza na forum Importera uważam za karygodne. Jedynym rozwiązaniem jest sugerowane przez Ciebie wcześniej zgłosznie się do ASO. Forum np elektrody zrzeszające specjalistów od elektroniki już dawno zaniechało takich działań i je banuje. Sugeruję wyedytownie wątku. Jestem pewien, że PT Forumowicze zrozumieją.

W interesie wszystkich zgłaszam wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...