Skocz do zawartości

[OT] Wrocław bez znaków


nemo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem okazje byc we wRocławiu i szczerze mówiąc po przejechaniu pierwszego skrzyżowania zabłądziłem jadąc od Leszna chciałem dostać sie na Dworzec PKS niestety zadnych znaków nic a że była godz. 4 rano nie było sie nawet kogo spytac. Wiec wykrzesałem mape poszukałem obiektu i po ulicach pomału przez tysiąc mostów i średniowiecznych kamienistych dróg dotarłem. Ale ta naprawde jest problem zeby takie wielkie miasto nie miało zadnych znaków. Czy ktoś miał kiedyś moze podobny problem z tym miastem ?? bo w Lesznie panuje podobne zdziwienie wszyscy twierdza ze jest to najgorzej oznaczone miasto w Polsce no może oprócz Gliwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemuś, jeżeli wiesz CZYM-KIM to miasto sie reklamowalo w UE przed wstapieniem do niej, to wiesz, ze wystarczy odmowic zdrowaskię i .................trafisz wszędzie. Przed wjazdem do miasta powinna być tablica " Niech cię Bóg prowadzi"

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazje byc we wRocławiu i szczerze mówiąc po przejechaniu pierwszego skrzyżowania zabłądziłem jadąc od Leszna chciałem dostać sie na Dworzec PKS niestety zadnych znaków nic a że była godz. 4 rano nie było sie nawet kogo spytac. Wiec wykrzesałem mape poszukałem obiektu i po ulicach pomału przez tysiąc mostów i średniowiecznych kamienistych dróg dotarłem. Ale ta naprawde jest problem zeby takie wielkie miasto nie miało zadnych znaków. Czy ktoś miał kiedyś moze podobny problem z tym miastem ?? bo w Lesznie panuje podobne zdziwienie wszyscy twierdza ze jest to najgorzej oznaczone miasto w Polsce no może oprócz Gliwic.

Zaliczylam Wroclaw noca i bez wiekszych problemow docieralam tam gdzie chcialam :) (do szpitala wojskowego to trafie chyba z zamknietymi oczami) :wink:

Szczerze mowiac znam gorzej oznaczone miasta niz Wroclaw. A o droge moza zawsze zapytac na stacji benzynowej, wiekszosc jest czynna 24h i chyba zawsze znajdzie sie tam ktos zyczliwy i dobrze poinformowany.

Pozdrawiam,

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wroclaw poza dziurami OGROMNYMI!!! w jezdni jest raczej IMHo dobrze oznakowany nigdy nie mam problemu z przejechaniem we wlasciwym kierunku. Raz nawet objechalem ciezarowką gosci w fiacie punto HGT :D

A co co do braci Czechów, to mieszkam 30 km od Trutnova i jezdze tam raz na dwa tygodnie, ale jak jade na wakacje tamtedy w oklolicach Nachodu jak cos kombinuja z jezdnia to zawsze cos pokrece, z kolei Brno to chyba najgorzej na swiecie oznakowane miasto :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pozdrowienia z Wrocławia. Tak po prawdzie to moje problemy mogły być spowodowane również tym ze byłem tam poraz pierwszy samochodem a wogóle Wrocław widziałem moze ze 3 razy w życiu z tego raz na pocztówce wiec jak wjechałem do miasta to tak jakbym oślepł. A w boga nie wierze wiec i tak by mi nie pomógł pewnie. Następna wycieczka do Wrocławia czeka mnie w Marcu moze do tego czasu naucze sie mapy na pamiec i jakos to bedzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam.. Wrocek fakt, ze ma czasem takie ciekawostki jak "objazd objazdu", ale poza tym bardzo fajne miasto :) Rynek naprawde baaardzo fajny - do tego calkiem przyjemne puby przy Placu Solnym "John Bull" bodajze sie zwie i "Guinness" zaraz obok :)

Moj najlepszy przejazd od polnocy Wroclawia, od strony Psar do wylotu na Klodzko w Bielanach Wroclawskich w 19 minut :) w ciagu tygodnia - ok. 21.00 :) I nie bylo to Subarakiem :lol:

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wszyscy twierdza ze jest to najgorzej oznaczone miasto w Polsce no może oprócz Gliwic.

 

:evil::evil::evil::evil:

 

Toś se nagrabił!

 

Ja tam zawsze w Gliwicach trafiam gdzie trzeba. A jak ktoś nie potrafi czytać oczywistych oznaczeń, np idealnie tranzytem prowadzących kolein w asfalcie, sznuru TIRów, efektów wibracyjnych i akustycznych po przejechaniu się po "autostradzie" z płyt im. Adolfa H., to jest sam sobie winny i do siebie może mieć jedynie pretensje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny Śląsk to jest ogolna tragedia...wszyscy moi znajomi sie gubia jak tamtędy jadą :roll:

 

Eeeee, też mi problem?!

Trzeba tylko familoki liczyć, co by za właściwym skręcić...

 

Zgadzam sie z Jarmajem w całej rozciągłości..mieszkałam tam 8 lat 8)

ale początki były trudne tzn bywały takie rodzynki jak:

1) jadąc w lini "prostej" zalicza sie kolejno miasta:Tarnowskie Góry-Bytom-Zabrze-Bytom-Tarnowskie Góry-Bytom :roll:

2) 3/4 znaków na Śląsku kierują na...Gliwice 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam.. Wrocek fakt, ze ma czasem takie ciekawostki jak "objazd objazdu", ale poza tym bardzo fajne miasto :) Rynek naprawde baaardzo fajny - do tego calkiem przyjemne puby przy Placu Solnym "John Bull" bodajze sie zwie i "Guinness" zaraz obok :)

przyjemne? piles Guinnessa w "Guinnessie"? musialem czysta woda przeczyscic gardlo. butelkowy przy tym, to poezja. zle trafiles poprostu... jest kilka duzo przyjemniejszych - no i moj ulubiony Haggis.

Moj najlepszy przejazd od polnocy Wroclawia, od strony Psar do wylotu na Klodzko w Bielanach Wroclawskich w 19 minut :) w ciagu tygodnia - ok. 21.00 :) I nie bylo to Subarakiem :lol:

Pozdrawiam

Szymon

bo wroclaw kladzie sie spac po wiadomosciach. o 20 juz jest pusto na ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jak ktoś zaprzecza to się nie zna ;)

A ryneczek wieczorem jest już w ogóle najlepszy, kraków poznań gdańsk wymiata po prostu i nie ma się co kłócić. :)

 

Eee tam, jak dojezdzalem do wrocka pierwszy raz, to myslalem o tym miescie bardziej pozytywnie niz gdy wyjezdzalem :P

 

Rynku nie widzialem, wiec nie bede ocenial, ale w tej kwestii to oczywiscie Wawa rzadzi :), fajnie tez jest w Sopocie...a najbardziej, ze tak powiem. szarym miastem jest Walbrzych...tam jakby czas sie zatrzymal z 30-40 lat temu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jak ktoś zaprzecza to się nie zna ;)

A ryneczek wieczorem jest już w ogóle najlepszy, kraków poznań gdańsk wymiata po prostu i nie ma się co kłócić. :)

 

A mamy jeszcze jakies inne miasta? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś se nagrabił!

 

Ja tam zawsze w Gliwicach trafiam gdzie trzeba. A jak ktoś nie potrafi czytać oczywistych oznaczeń, np idealnie tranzytem prowadzących kolein w asfalcie, sznuru TIRów, efektów wibracyjnych i akustycznych po przejechaniu się po "autostradzie" z płyt im. Adolfa H., to jest sam sobie winny i do siebie może mieć jedynie pretensje...

 

Nio ta autostrada jest naprawde niesamowita hehe ale mi sie wydaje ze Gliwice to same jednokierunkowe wjechac tam to nie sztuka ale wyjechać przyznam ze 30 min kreciłem sie w kółko ale wiadomo jak to jest na śląsku moze po drodze przejechałem 3 inne miasta i nawet nie zauważyłem oczywiscie mieszkancy nie mają wpływu na oznaczenia wiec to nie jest zarzut teraz omijam to skupisko miast poprostu.

 

Pozdrawiam i zapraszam do Leszna malej wioski przez którą prowadzą tak naprawde 2 drogi "Al. Konstytucji 3 maja oraz Al. Jana Pawła II"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Jarmajem w całej rozciągłości..mieszkałam tam 8 lat 8)

ale początki były trudne tzn bywały takie rodzynki jak:

1) jadąc w lini "prostej" zalicza sie kolejno miasta:Tarnowskie Góry-Bytom-Zabrze-Bytom-Tarnowskie Góry-Bytom :roll:

2) 3/4 znaków na Śląsku kierują na...Gliwice 8)

 

To jest absolutna katastrofa i temat tylko dla wtajemniczonych. Pół biedy jak sobie ktoś forysiem jeździ bo wrazie wtopy może sobie pomknąć na ukos przez trawkę, zawinąć na chodniku i problem załatwiony. A co ma zrobić taki kierowca ciężarówki załadowany łatwo tłukącym się towarem?

Zapier... w te i nazad po tych zapchanych jak odkurzacz uliczkach i traci pół dnia na znalezienie celu podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) 3/4 znaków na Śląsku kierują na...Gliwice

 

Jak to już ci starożytni mówili...?

A, już mam:

Wszystkie drogi prowadzą do.... Gliwic!

 

A co ma zrobić taki kierowca ciężarówki załadowany łatwo tłukącym się towarem?

 

No jak to co?

Podjechać do mnie, płynami zawartymi w łatwo tłukącym opakowaniu się zajmiemy, a to co zostanie to może się już i potłuc. Do skupu i tak mam daleko...

 

przyznam ze 30 min kreciłem sie w kółko

 

No masz Ci los, to jest pech...

Jedno rondo jest w Gliwicach i właśnie na nie trafiłeś... :P

 

 

PS Dzięki za zaproszenie do Leszna, jak będę w pobliżu chętnie skorzystam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjemne? piles Guinnessa w "Guinnessie"? musialem czysta woda przeczyscic gardlo. butelkowy przy tym, to poezja. zle trafiles poprostu... jest kilka duzo przyjemniejszych - no i moj ulubiony Haggis

hehe... Guinnessa tam nie pilem - a Zywca - zeby nie mieszac z wczesniejszymi trunkami :wink: Calkiem przyjemnie pogrywalo 2 kolesi na zyw - wiec sympatycznie wspominam :)

Ale skoro proponujesz wizyte w innych - to jak zawitam to skorzystam :)))))

 

 

bo wroclaw kladzie sie spac po wiadomosciach. o 20 juz jest pusto na ulicach.

pusto moze nie bylo... ale zielona fala mi niezle podeszla :)))

 

Pozdrawiam

Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...