Skocz do zawartości

Umarł VHS -nasze wspomnienia.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

nigdy nie miałem video.

 

 

Cytat:

ja też nigdy nie miałem więc nie mam co wspominać :razz:

 

 

Kurde to ja mam 19 lat, a mam mase wspomnień z VHS.

 

Wiesz, czasy się zmieniają. Mój 6-letni syn sam obsługuje mojego laptopa. :mrgreen:

 

Ile mają lat ci, co nie mieli VHS? :roll:

:razz:

 

[ Dodano: Sro Paź 29, 2008 10:52 pm ]

Za to te 4 głowicówki to już był mega kawior :mrgreen:

Ciekawe czy Przemeq taką miał :twisted::mrgreen:

Przemeq już wtedy miał Blue Ray :twisted:

 

Pewnie był trendsetterem. :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz, czasy się zmieniają. Mój 6-letni syn sam obsługuje mojego laptopa. :mrgreen:

 

Ile mają lat ci, co nie mieli VHS? :roll:

:razz:

 

no tak, czasy sie zmieniają. Kiedyś nie każdy mógł sobie na coś takiego pozwolić, a później już było niepotrzebne. A co by Twój 6-letni syn umiał jakby się jednak czasy nie zmieniły i nie było laptopów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee.. w niektórych kręgach BETA ma się bardzo dobrze, ostatnio widziałem ekipę lokalnej TV z kamerką na BETA.

 

Ostatnia kaseta betamax zostala oficjalnie wypluta przez Sony w 2002, ale bazujacy na niej format "profesjonalny" BetaCam jest ciagle popularny wsrod pasztetowych producentow tv, bardziej kawiorowi przechodza na cyfrowki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typówka :P Kupuje się kartę do VIDEO taniochę bo się chce 3 filmy zrobić. Ja chyba nie jestem dobrym sprzedawcą... zawsze odradzam taką kartę kupić, bo po jednym filmie się tej roboty odechciewa, a efekt mizerny. Odsyłam do profesjonalistów co kręcą wesela, przynajmniej ich wideo po latach stania taśmy nie wciągnie, a i menu na DVD zrobią i to wszystko za 30 zł od kasety :P

Niestety, szkoda, że to nie na Ciebie trafiłem przy zakupie tego "szajsu". :mrgreen:

Co do zgrania u "profi", to już kiedyś to wymyśliłem, tylko będę chciał jeszcze w tych materiałach trochę "grzebnąć", więc potrzeba trochę czasu. Z drugiej zaś strony nie ma na co czekać, bo taśmy leżąc też się niszczą. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee.. w niektórych kręgach BETA ma się bardzo dobrze, ostatnio widziałem ekipę lokalnej TV z kamerką na BETA.

 

Ostatnia kaseta betamax zostala oficjalnie wypluta przez Sony w 2002, ale bazujacy na niej format "profesjonalny" BetaCam jest ciagle popularny wsrod pasztetowych producentow tv, bardziej kawiorowi przechodza na cyfrowki ;)

 

wlasnie mam palete z kasetami BETA i filmami na szpulach i bynajmniej nie jest wysylana przez pasztetowego producenta ;)

 

 

vero ja poprosze ze znizka grupowa :mrgreen: z reszta MaciekSubru tez :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu był magnetowid Sanyo, niestety już niedziałający.

Z tytułów ? Oczywiście nieśmiertelny Rambo, oglądany przeze mnie zylion razy, Smerfy i inne bajki jak Kaczor Donald. Lody na patyku też były :mrgreen: Był jeszcze film, którego tytułu nie pamiętam, bohaterem był facet, który dziwnym trafem nagle cofnął się w przeszłość do czasów I Wojny Światowej i jakoś pomagał spotkanemu tam pilotowi z tego co pamiętam. Strasznie lubiłem ten film, chętnie bym bo sobie teraz obejrzał :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vero ja poprosze ze znizka grupowa :mrgreen: z reszta MaciekSubru tez :mrgreen:

 

VERO, zastanow sie, czy na pewno chcesz tym dwom cos wysylac. :mrgreen:

102308203500uw5.jpg

w800.png

:wink:

 

 

 

A zeby nie bylo calkiem offtopic, to u mnie klasykiem byl oczywiscie Top Gun z potwornym niemieckim dubbingiem, co i tak nie przeszkadzalo ogladac mi tego filmu srednio dwa razy w tygodniu... :mrgreen: Poza tym niesmiertelne Rambo od I do III, Predator, Akademia Policyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam palete z kasetami BETA i filmami na szpulach i bynajmniej nie jest wysylana przez pasztetowego producenta

 

no przeciez byl "wink" na koncu darklordzie :razz:

 

Betacam / Betacam SP, Digital Betacam, Betacam SX, MPEG IMX, HDCAM / HDCAM SR to ciagle popularne formaty studyjne, wprawdzie pomalu wypierane przez MAVy

 

A bardziej w temacie: pierwszy wynalazek VHS VCR zwany magnetowidem jakim mialem niewatatpliwa przyjemnosc sie technologicznie zachlysnac, to panasonic z pilotem na kabel i kaseta ladowana "od gory". Mega sprzet!

 

A pamietacie wylamywanie "zabkow", zeby nikt przypadkiem niczego nie nagral? :mrgreen:

 

Odnosnie dystrybutorow "legali", to ITI Cinema bylo chyba prekursorem. Bylo tez sporo "oficjlanych" dystrybutorow, ktorzy jednak z legalnoscia w europejskim rozumieniu praw autorskich mieli na poczatku (druga polowalat 80-tych) niewiele wspolnego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohaterem był facet, który dziwnym trafem nagle cofnął się w przeszłość do czasów I Wojny Światowej i jakoś pomagał spotkanemu tam pilotowi z tego co pamiętam. Strasznie lubiłem ten film, chętnie bym bo sobie teraz obejrzał

 

a nie było to jakos tak, że cały lotniskowiec płynął przez mgłę i się przeniósł w czasie, własnie w okolice działań wojennych I czy II wojny swiatowej? :wink:

 

A pamietacie wylamywanie "zabkow", zeby nikt przypadkiem niczego nie nagral?

 

i zapychanie ich papierem, który to wypadał do wnetrza magnetowidu? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Bylo tez sporo "oficjlanych" dystrybutorow, ktorzy jednak z legalnoscia w europejskim rozumieniu praw autorskich mieli na poczatku (druga polowalat 80-tych) niewiele wspolnego :mrgreen:

 

Teraz są sanowanymi dystrybutorami...

 

To normalne że w latach 90 tych firmy wyrosły na piractwie patrz np. Komputronik i właściciele Bracia B. Mający pierwszy w Polsce wyrok za piractwo, a teraz wilki partner Microsyfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie było to jakos tak, że cały lotniskowiec płynął przez mgłę i się przeniósł w czasie, własnie w okolice działań wojennych I czy II wojny swiatowej? :wink:

 

Final Countdown. http://www.imdb.com/title/tt0080736/ :mrgreen:

Bardzo lubilem scene przelotu Tomcatow nad jachcikiem generala. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...