Skocz do zawartości

Umarł VHS -nasze wspomnienia.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

A pamietacie wylamywanie "zabkow", zeby nikt przypadkiem niczego nie nagral? :mrgreen:

 

yhm, a później zaklejanie ich taśmą klejącą :mrgreen:

 

a potem znowu grzebanie i wyjmowanie papierka... pierwszy magnetowid i ostatni AKAI- ze 2-3 lata temu sprawdzałem to latal... gorzej z samym wsadzaniem kasety bo sie blokowała.

Ja pamiętam siedzenie nad instrukcją i kombinowanie jak ustawić żeby mecz NBA o 2:30 w nocy sie nagrał i potem o 4:35 wyłączył - dosłownie magia!

Pierwsze filmy to Rocky,Rambo i inne Predatory na przemian z Akademią Policyjną. No i oczywiście cała kolekcja Hanna-Barbera kupowana sukcesywnie z tatusiowe marecki... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a nie było to jakos tak, że cały lotniskowiec płynął przez mgłę i się przeniósł w czasie, własnie w okolice działań wojennych I czy II wojny swiatowej? :wink:

 

Final Countdown. http://www.imdb.com/title/tt0080736/ :mrgreen:

Bardzo lubilem scene przelotu Tomcatow nad jachcikiem generala. :mrgreen:

 

To zdecydowanie nie jest ten film o którym mówię, tam na pewno akcja wracała do czasów I WW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu byl niesmiertelny Hitachi, dobre 10-12 lat sluzyl. To dzisiaj z lekka warstwa kurzu leza kasety z meczami Chicago Bulls, All star z niezapomnianym komentarzem Labedzia i Szaranowicza, rajdy WRC z lat 90-95 z jakis stacji wloskich czy hiszpanskich, urywki z Polsatu jak Holek ME zdobywal, troche tego jest....takze jak ktos ma takie podobne biale kruki u siebie...to nie wyrzucac ! :mrgreen:

 

No i pamietam, jako maly gowniarz, mialem wieczny problem z programowaniem nagrywania na nocne mecze NBA. Zawsze zapominalem, ze aby zadzialalo, to magnetowid musial byc wylaczony....no i rano placz "bo sie nie nagralo"...ale jak to, i jakas taka pretensja do starszego brata "przeciez bylo wlaczone" :mrgreen:

 

Dzisiaj mam jakiegos Thomsona, sluzy jako rozdzielnia kablowki i dekodera c+, ale tez oczywiscie cso nagrywam jak nie moge obejrzec "na zywo".

 

Swoja droga....da sie w jakis magiczny sposob nagrac kanaly z dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja finaly z BULLSami ogladalem "na zywo" i jeszcze do tego nagrywalem :mrgreen:

 

A no robilo sie tak :mrgreen: ile to pozniej opowiescie bylo na boiskach jak to Paxon strzelil w ostatnich sekundach trojke Suns'om i Byki wygraly 3 tytul :twisted:

 

No i jeszcze walki Golego z Bowe...jednak czlowiek bylo mlody, glupi i pokasowal mecze innymi meczami itd. zamiast na nowych kasetach (chociaz w tamtych czasach nie byly takie tanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VHS to było coś, ja miałem jedno :!: i mam je nadal, ma chyba 20 lat ale jest mistrz! Panasonic, jeden z klasycznych modeli. Uwielbiałem VHS, nagrania z rajdów, przegrywanie potem z kamery na kasety VHS (mam do dziś!) mecze, bajki itd. Kasety na których nagrywało się coś po parę razy, takie kompilacje wszystkiego co leciało w TV :D Ostatnio odświeżyłem moje VHS i ustawiłem sobie w pokoju. Raz na jakiś czas spotykamy się z kumplami i oglądamy filmy z rajdów z lat WRC i wcześniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszą potrzebę posiadania odtwarzacza odczułem, jak dostałem na kasecie onboardy od Stefana Karnabala z rajdu Polski i Rajdu Niemiec ;) obejrzałem raz, drugi i później już wideła nie używałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nagranych ze 120 odcinków Biwisa i Batheda :mrgreen:

 

PS "Wi ar nat from hija! Wi ar forin xchxchejndż students" :mrgreen:. Cytat z najlepszego według mnie odcinka - "Incognito". Niestety, niedostępnego na żadnym kolekcjonerskim wydaniu odcinków B&B :roll:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamietacie wylamywanie "zabkow", zeby nikt przypadkiem niczego nie nagral? :mrgreen:

 

yhm, a później zaklejanie ich taśmą klejącą :mrgreen:

Bardzo "profesjonalnie" musielismy wygladac u kolegow ogladajac nowke sztuke kasete Made in Japan (TDK czy inna Konike), odchylajac klapke i komentujac, ze to badziew, bo rolki ma plastikowe i brak nadruku kolo tych zabkow, co mialo swiadczyc o tzw. "ping pongu" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu, jeszcze chyba przed Robocopem, byl taki film o sztucznie stworzonym czlowieku (agencie? policjancie?), ktory mial 2x wiecej zeber i zdolnosci regeneracyjne. Strzelal z czegos bardzo dziwnego... Ktos pamieta tytul?

 

sztuczniestworzonyagentoduzejiloscizeberregenerujacysieistrzelajacyzczegosdziwnego :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nagranych ze 120 odcinków Biwisa i Batheda :mrgreen:

 

PS "Wi ar nat from hija! Wi ar forin xchxchejndż students" :mrgreen:. Cytat z najlepszego według mnie odcinka - "Incognito". Niestety, niedostępnego na żadnym kolekcjonerskim wydaniu odcinków B&B :roll:.

Ja też miałem :roll: :cool:

Mistrzostwo Świata :mrgreen:

 

No i decha... w podstawówce tylko filmy, np. sekwencja z Kareem'em, i zaraz na dechę:

http://pl.youtube.com/watch?v=7uMwqHX7x ... re=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze film, którego tytułu nie pamiętam, bohaterem był facet, który dziwnym trafem nagle cofnął się w przeszłość do czasów I Wojny Światowej i jakoś pomagał spotkanemu tam pilotowi z tego co pamiętam. Strasznie lubiłem ten film, chętnie bym bo sobie teraz obejrzał

cos mi swita.... w ostatnich scenach koles latal z jakims glosnikiem przymocowanym do samolotu?

beagle, albo the beagles czy cos podobnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi swita.... w ostatnich scenach koles latal z jakims glosnikiem przymocowanym do samolotu?

 

Taaaak :grin: !

no to teraz sprobujmy ustalic tytul.... ktos pomoze? :razz:

 

Ustalmy fakty:

- czy film kolorowy

- w który roku go WRC Fan oglądał ?

- Jakiegoś aktora kojarzysz ?

- Produkcja USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi swita.... w ostatnich scenach koles latal z jakims glosnikiem przymocowanym do samolotu?

 

Taaaak :grin: !

no to teraz sprobujmy ustalic tytul.... ktos pomoze? :razz:

 

Ustalmy fakty:

- czy film kolorowy

- w który roku go WRC Fan oglądał ?

- Jakiegoś aktora kojarzysz ?

- Produkcja USA ?

-kolorowy

-koniec lat 80? tak mysle....

-aktora zadnego

-produkcja prawie na pewno usa....

kojarzy mi sie tytul 'beagle' (jak piesek) lub pochodne, probowalem googlac, ale mi cierpliwosci zabraklo.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie z czasów VHS poza oglądaniem nieśmiertelnych mega hitów w pamięci utkwiły dwie rzeczy:

 

- ból spowodowany brakiem trybu LP w magnetowidzie

- "opłata dodatkowa" za nieprzewinięcie kasety przy zwrocie do wypożyczalni (na szczęście poprawili to w standardzie DVD) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...